Yurtdışı kargo ücretleri 0554 173 0000

Yurtdışı kargo ücretleri hesaplama ile ilgili her şey

Yurtdışı kargo ücretleri ile ilgili en önemli kriterler kargonun içeriği, ebatları , aciliyeti, taşıma şekli ve değeridir.

Yurtdışı kargo ücretleri ne kadar ?

Bir kargo ne kadar acil ise doğacak maliyet o kadar yüksek olacaktır. Kargonuz ne kadar hacimli ise maliyetini o kadar yüksek olacaktır. Kargonuz ne kadar hassas ise kargo ücreti o kadar yüksek olacaktır. Kargonun değeri ne kadar yüksek ise kargo ücretleri o kadar yüksek olacaktır. Kargonuz ne kadar büyükse kargo ücret konusunda maliyette yüksek olacaktır. Gönderilecek ülke veya noktaya ne kadar az servis varsa yurtdışı kargo fiyatı yüksek olacaktır. Gönderilecek ülke ne kadar uzak ise Yurtdışı kargo fiyatları yüksek olacaktır.

Yurtdışı kargo hesaplama

Kargoların kendi ağırlıklarının yanı sıra bir de kapladıkları alan hesap edilir. Kargoda 1 kilogram demir ile 1 kilogram pamuk aynı hesaplanmaz. Demir yer kaplamazken pamuk belkide 1 çuval yer kaplar.

Kargo taşımacılığı ticari bir olay olduğu için her taşıyıcı maksimum kargo taşıma ve kâr elde etmeyi planlar. Elindeki yeri de en yüksek geliri elde etmek için kullanır.

Hava kargo en pahalı olan taşıma şeklidir. Denizyolu , demiryolu ve karayolu taşımacılığı çok daha ucuz taşımalardır.

Yurtdışı kargo M3 hesaplama

1m3 kargo hava ihracat gönderilerinde 167kg olarak hesaplanmaktadır. ( eğer kargonuzun kendi ağılığı 167kg dan düşük ise )

1m3 kargo hava express , kurye ( DHL , TNT, UPS ,FEDEX ) gönderilerinde 200kg olarak hesaplanmaktadır. ( eğer kargonuzun kendi ağılığı 200kg dan düşük ise )

1m3 kargo karayolu ihracat gönderilerinde 333kg olarak hesaplanmaktadır. ( eğer kargonuzun kendi ağılığı 333kg dan düşük ise )

Eğer kargonuzun kendi ağırlığı hacimsel ağırlıktan yüksek ise kargonuzun kendi ağırlığı ödemeye esas ağırlık olarak baz alınarak hesaplama o ağırlık üzerinden yapılır.

Yurtdışı kargo hesaplamaya etki eden faktörler

Kargonun muhteviyatı, aciliyeti, istiflenemez olması, özel hizmet gerektirmesi ödemeye esas teşkil eden ağırlık ile çarpılacak fiyatı belirler.

Yani kargonuz hassas bir kargo ise üstüne kargo konulamıyorsa maliyet artar. Kargonuz bozulabilir kargo ise kargonuzun belli bir sıcaklıkta korunması gerektiği için maliyet artar. Kargonzun planlandığı şekilde uçamasını garanti etmek için ekstra ödeme yapmanız gerekebilir. Almanya kargo ile Çin kargo maliyeti aynı olmayacaktır. Bir Avrupa kargo ile bir Afrika kargo maliyeti aynı olmayacaktır. Küçük kutulardan oluşan bir kargo ile 300cm den büyük kargoların maliyeti aynı olmayacaktır. Bir tekstil taşıması ile bir altın taşıması aynı fiyattan olmayacaktır.

Aynı zamanda kişisel gönderiler ile ihracat / ithalat taşımalarının gümrük ve vergi işlemlerinden dolayı maliyet hesaplamaları farklı olmaktadır.

En ucuz yurtdışı kargo ücretleri

En ucuzu en iyi hesaplanmış olanıdır. Doğru kargo firması, doğru taşıma şekli size en uygun en ucuz kargoyu bulmanıza yardımcı olacaktır.

Özellikle kişisel gönderi yapanlar gerekmedik yer kaplayan ama hafif ve pek değeri olmayan, varış noktasından da kolayca temin edilebilecek şeyleri taşımasınlar.

Yurtdışı kargo vergi ücreti

Ülkeler yurtdışına gönderirken bir vergi talep etmez. Yalnız varış noktasında her ülke iyi kötü bir takım vergiler ister. Bazı ülkelerin vergi muafiyeti vardır, onun üzerinde değerdeki kargolara vergi uygularlar. Mesela Amerika Kargo vergi muafiyeti 800 usd dir. Bunun altında vergi almaz. Ama Türkiye’de vergi muafiyeti yoktur, her getirdiğiniz ürüne vergi ödersiniz. Avrupa kargo vergi muafiyeti 22 EUR dur.

Ticari kargo getiriyorsanız mutlaka bir gümrükçüden ön bir çalışma talep edin.

Yurtdışı Uçak Kargo
Yurtdışı Uçak Kargo, Uçak Kurye, Uçak Kargo, Türkiye’den yurt dışına gönderilen acil gönderimler için uçak kargo