Uçakta Evcil Hayvan

Uçakta Evcil Hayvan , havayolu ile hayvancılık

Uçakta Evcil Hayvan denince , tüm havayollarında en çok nakledilen hayvanlar kedi, köpek, canlı ıstakoz ve yengeçlerdir. Bunları civcivler ve atlar izler. Leoparlar, çitalar vs. gibi bazı hayvanat bahçesi hayvanları olarak ilk sıradadırlar. Brakisefalik (kısa kafalı)  veya küçük basık burunlu ırklar (nefes almalarındaki zorluklar nedeniyle) taşınamazlar.

Coyne Airways Uçakta Evcil Hayvan olarak daha çok koyun ve sığır taşımaktadır 2015 yılında yaşanan yıkıcı sel sonrasında Gürcistan’daki Tiflis Hayvanat Bahçesi’nin yeniden canlandırılmasıyla ilgili olarak egzotik hayvanlar da nakletmiş. Havayolu ayrıca büyük tatil günlerinde ve festival zamanlarında hayvan hareketlerinde artış görüyor.

Budapeşte Havaalanında 2017 yılında Uçakta Evcil Hayvan olarak bugüne kadar toplam 3.000-4.000 hayvan taşındı. Bunların yarısı kediler ve köpekler gibi küçük hayvanlardı ve dünyanın dört bir yanındaki farklı ülkelere taşınmıştı. Diğer yarısı da özel charter nakliyeleriydi.

” Özel charter uçuşlarıyla Orta Doğu ve Rusya’ya inek, Tel Aviv’e buzağı taşındı, hatta Emirates Havayolları yardımıyla bir bebek su aygırı, Cargolux’un modern Boeing 747-8F’nin kargo ambarında 14 yarış atı taşınmıştır ; Bu büyüklükteki hayvanlar havayoluyla,bu uzun mesafelerde yalnızca bu tür büyük uçaklarda taşınabilir. “

Hayvan taşıma yönetmelikleri

IATA Canlı Hayvan Kuralları (LAR) gibi kurallar ve küresel standartlar, hayvanların hava yoluyla taşınmasını güvenli, insancıl ve düşük maliyetli bir şekilde gerçekleştirmenizi sağlar.

Taşıma, elleçleme, sulama, sağlık ve hijyen, kişisel denetim, bilgi ve uçuş mürettebatı protokollerin tüm ayrıntıları çok iyi düzenlenmiştir. Personel iyi eğitim almışsa ve tüm talimatlara uyulursa,hayvanlar için ulaşım normal yolculardan daha rahatsız değildir.

“Yer hizmeti şirketlerimiz uluslararası ve yerel canlı hayvan mevzuatlarına uygun olarak taşımayı organize ediyorlar. Hayvanlar havaalanında uçağa binmeden önce gerekli olan minimum sürede kalıyor ”

“Hava taşımacılığı hayvanlar için son derece stresli olabilir ve bunu en aza indirgemek ve her şeyin olabildiğince sorunsuz olmasını sağlamak için elimizden geleni yapıyoruz. Bu, tedarik zincirindeki tüm aktörler arasında sıkı bir koordinasyon anlamına geliyor ve bu da tüm detaylara dikkat edilmesi ve her hareket öncesi, sırasında ve sonrasında çok fazla aktif ilişki kurulması gerekiyor ”

“Örneğin, müşterilerin hayvanları taşımakla ilgili gereksinimleri ve endişeleri anlamalarını sağlamaya çalışarak oldukça zaman harcıyoruz, ayrıca ilgili yer hizmeti şirketini ve sorumluları erken aşamada devreye sokuyoruz, böylece iyi hazırlanmış oluyoruz. Taşıma gününde, Operasyon Süpervizörlerimiz, son kontrolleri gerçekleştirir ve belgelerden, yolculuklarında hayvanlar için doğru sıcaklık sağlanması gibi çeşitli şeyleri kapsayan bir dizi kontrol yaparlar. ”

“Canlı hayvan taşımacılığı, ulusal yasalar, IATA’nın LAR‘ı veya CITES gibi diğer yönetmeliklerde belirtilen kurallara tam uyum gerektirir. Gerçek sevkiyat gerçekleştirilirken, hayvanın türü, cinsi, yaşı ve muhtemel sıcaklık gereksinimleri gibi çeşitli hususların da dikkate alınması gerekiyor. “

Uluslararası düzeyde canlı hayvan taşımacılığında akredite bir hava yolu şirketi olmak ve havayolu şirketinin konumunu güçlendirmek için Uluslararası Evcil Hayvanlar ve Hayvan Taşımacılığı Birliğine üyesi olunması gerekiyor.

Havayolları ayrıca IATA’nın LAR (Live Animals Regulations) dahil tüm dünyadaki canlı hayvanların ithalatı ve ihracatı ile ilgili kurallara ve yönetmeliklere uymayı taahhüt ediyor.

Uçakta Evcil Hayvan | uçakta evcil hayvan taşıma | evcil hayvan kargo | evcil hayvan taşıma fiyatları | evcil hayvan taşıma ücreti | Canlı Hayvan Taşımaları
Uçakta Evcil Hayvan | uçakta evcil hayvan taşıma | evcil hayvan kargo | evcil hayvan taşıma fiyatları | evcil hayvan taşıma ücreti | Canlı Hayvan Taşımaları

DANIŞMANLIK