THY Uçak Kargo Fiyat Hesaplama

THY uçak kargo fiyat hesaplama konusunda size yardımcı olmak için bazı önemli detayları sizlerle paylaşacağız.

THY kargo ücretleri kargonun gideceği yere, uçacağı uçağa, muhteviyatına, malzemenin cinsine , istiflenip istiflenemediğine, hassasiyetine, paketlemesine , aciliyeti ve ölçülerine göre sınıflandırılmatadır. Bu sınıflandırılmalar doğrultusunda fiyatlar ciddi farklılıklar göstermetedir.

Yurtdışı uçak kargo fiyat hesaplama

THY uçak kargo kg fiyatı

Uçak kargo fiyat hesaplama yapılırken ilk bakılması gereken şey kargonun ağırlığıdır. Hava kargo fiyat hesaplama için önce kargonun kendi ağırlığı ve hacim ağırlığı hesaplanır, her iki ağırlık kıyaslanarak yüksek olan chargeable weight yani ödemeye esas teşkil eden ağırlık olarak değerlendirilir.

1 m3 kargo 167kg olarak baz alınır. eğer kargonuz 1 m3 ve 100kg ağırlığında ise ödemeye esas teşkil eden ağırlık 167kg olur ve birim maliyet 167kg ile çarpılır.

Eğer kargonuz 1 m3 ve 200kg ağırlığında ise hacim kilo daha düşük olduğu için ödemeye esas teşkil eden ağırlık 200kg olur ve birim maliyet 200kg ile çarpılır.

THY uçak kargo hacim kg fiyatı

THY uçak kargo fiyatları kargonun ölçüleri ile de doğru orantılıdır. Geniş gövdeli uçaklarda maksimum ölçü 300cm x 200 x 160cm olup bu ölçüler aşıldığında ekstra ücretlendirme olacaktır.

THY uçak kargo ücretleri kargonun aciliyetine göre de artmaktadır.

Uçak kargo ücretleri taşınan kargonun muhteviyatına göre değişir. Bozulabilir kargo ayrı fiyatlandırılır, Tehlikeli maddeler ayrı listeden fiyatlandırılır. İsitflenemez yani üstüne kargo konulamayan kargolar ekstra ücret ödemek zorundadır. Soğuk zincir kargolar ayrı, değerli kargolar ayrı fiyatlandırılır.

En uygun kargolar tekstil gibi kuru kargo denilen her hangi bir hassasiyeti olmayan kargolardır.

Uçak kargo fiyatları THY direk servis olduğu için pazarın bir tık üstündedir. Direk uçuşlar aktarmalı servislere tercih edilmelidir.

Türk Hava Yolları uçak kargo fiyatları SPOT ve Sözleşme ücretli taşımaları da vardır. Acentelere tanımlanan özel ücretlerin ve gönderi bazlı verilen SPOT ücretlerin rezervasyon aşamasında acente tarafından taşıyıcıya bildirilerek rezervasyona işlenmesi sağlanmalıdır.

Uçak kargo ücretleri THY Bozulabilir Kargo (TK Fresh), Canlı Hayvan (TK Live) ve Cenaze (TK Funeral) gönderileri karşı ödemeli (CC) olarak kesinlikle kabul edilmez.

THY kargo fiyat hesaplama Kıymetli Kargo (TK Valuable), Hassas Kargo (TK Vulnerable) ve Tehlikeli Madde (TK Care) içerikli gönderiler karşı ödemeli (CC) kabul edilebilir

Uçak kargo ücreti hesaplama ise askılı konteyner yüklemelerinde konteyner başına ekstra sabit ücret alınmaktadır.

Uçak kargo fiyat hesaplama


THY Uçak Kargo Fiyat Hesaplama için bizimle temasa geçebilirsiniz. 0 554 173 00 00  telefon hattımız ve e posta adresimiz info@ucakkargo.gen.tr

Uçak Kargo gönderimleri
THY yurtiçi uçak kargo, Yurtdışı Uçak Kargo gönderimiz ne kadar acil uçak kargosu ise o kadar pahalı