THY kargo ücretleri

THY kargo ücretleri çok geniş yelpazede ihracatçılara servis verme üzere sınıflandırılmıştır.

THY kargo ücretleri kargo acenteleri vasıtasıyla ihracatçılara ulaştırılır.

En yoğun kullanılan kargo fiyat listesi THY genel kargo ücret listesidir. Kısaca özel bir durumu olmayan kargolar bu sınıfa girmektedir.

THY kargo ücretleri diğer özel kargo fiyat listeleri ise aşağıdaki gibidir.

THY bozulabilir kargo ücret listesi : THY kargo ücretleri Özellikle gıda ve ilaç taşımaları bu sınıfa girmektedir. Donmuş gıdalar -18 C drecede , Taze gıdalar +2/+8 C korunmalıdır. Isı hassasiyeti olmayan gıdalar genel kargo sınıfında kabul edilebilir. Soğuk zincir kargo taşımacılığı bu sınıfta değerlendirilmektedir. Genel kargo fiyat listesine oranla daha fiyatlar daha yüksektir. Thy ihracatçılara bazen teşvik bağlamında indirimli fiyatlar verebilmektedir. Özellikle 2017 yılında taze meyve sebze ihracatında bu sayede rekor kırılmıştır.

THY tehlikeli madde ücret listesi: Bir kargonun tehlikeli olup olmadığı MSDS ( Malzeme güvenlik bilgi formu ) ile anlaşılır. Güncel bir MSDS formunun 14 nolu hanesi özellikle çok önemlidir. Taşımacılıktaki sınıfı bu hanede açıkça yazar. Yazmıyorsa havayolu yetkilisi farklı kriterlerle kargonun tehlikeli olup olmadığına karar verir. Bir kargo tehlikeli madde sınıfında değerlendirildiğinde paketlenmesi de önem kazanmaktadır ve ekstra maliyet yaratabilir. Ayrıca hava kargo senedi üzerinde RAC koduyla tehlikeli madde kabulü sebebiyle en az 50 usd ekstra bir masraf oluşacaktır. Tehlikeli madde kargo fiyatları genel kargoya nazaran yüksektir.

Uçak kargo fiyat hesaplama

Türkiye çıkışlı uçak gönderilerinde konşimento başına 150 kg ve fatura değeri 7500 avro ya kadar olan gönderiler , gümrük işlemi yapmaya gerek kalmadan kurye beyannamesi ile gönderilebilir. Sadece bir proforma hazırlamanız yeterli olacaktır.

Uçak Kurye hesaplamasında hacim ağırlık denilen yani kargonun kapladığı alan çok önemlidir. 1m3 kargo 200 kilograma denk gelir. Yani kargonuz çok hafif olabilir ama özellikle tekstil gibi ürünler çok yer kaplar.

Uçak Kargo gönderimlerinizde gümrükleme yapılmalıdır. 1m3 kargo 167 kilogramlık yer kaplar.

THY uçak kargo saatleri için bizimle temasa geçebilirsiniz. 0 554 173 00 00  telefon hattımız ve e posta adresimiz info@ucakkargo.gen.tr

TK + veya TK Plus ücret listesi : THY TK plus fiyatları zaman ile yarışılan yani acil kargolarda etkilidir. Uçaktaki yerinizi TK Plus hizmeti ile koruyabilirsiniz. Yani uçakta öncelik satın almış oluyorsunuz. İstenmeyen bir durumda kargonuzun uçaktan indirilmesini önlemiş olabilirsiniz. Zamanlama sizin için önemliyse bu opsiyonu değerlendirmenizi öneririm. Tabi ki TK Plus fiyatları genel kargo fiyatlarından yüksektir.

THY bozulabilir kargo  tk plus ücret listesi: Taşınacak malzemenin muhteviyatı gereği ısı hassasiyetine göre korunacak ve kesinlikle uçaktan inmemesi gereken kargolar bu fiyat listesini kullanmalıdır. Bozulabilir kargoların önceliği vardır, TK plus kargoların da önceliği vardır. Bu sınıf kargonuzu maksimum düzeyde uçakta tutacaktır. Fiyat öncelik sırasına göre yükselmektedir.

THY tehlikeli madde kargo  tk plus ücret listesi : Taşınacak malzemenin muhteviyatı gereği tehlikeli madde konumundadır ve kesinlikle uçaktan inmemesi gereken kargolar bu fiyat listesini kullanmalıdır. ehlikeli madde kargoların önceliği vardır, TK plus kargoların da önceliği vardır. Bu sınıf kargonuzu maksimum düzeyde uçakta tutacaktır. Fiyat öncelik sırasına göre yükselmektedir.

Yurtdışı uçak kargo fiyatları

0-50 Kilogram arası gönderiler uçak kurye olarak daha ekonomik olacaktır. Çünkü gümrükleme masrafı yoktur. Birim maliyet yüksek olmakla birlikte Türkiye çıkış gümrüğüne masraf yapmamak çok büyük avantajdır. Ayrıca kapıdan kapıya hizmet verilmektedir.

50-100 Kilogram arası gönderiler hala uçak kurye olarak avantaj sağlayabilir.

100 kilogram üzeri kargolarda uçak kargo ihracat düşünülmelidir. Birim maliyet düşük olmakla beraber havalimanından havalimanına servis verilmektedir. Kapı teslim fiyat istediğinizde maliyet beklediğinizden yüksek olabilir.

THY uçak kargo saatleri için bizimle temasa geçebilirsiniz. 0 554 173 00 00  telefon hattımız ve e posta adresimiz info@ucakkargo.gen.tr

 

THY kargo ücretleri | THY kargo fiyatları |uçak kargo fiyatları | hava kargo fiyatları | uçak kargo ücretleri | hava kargo ücretleri | Kargo Fiyat Listesi
THY kargo ücretleri | THY kargo fiyatları |uçak kargo fiyatları | hava kargo fiyatları | uçak kargo ücretleri | hava kargo ücretleri | Kargo Fiyat Listesi