THY Kargo Fiyat Listeleri

THY Kargo Fiyat Listeleri müşterilerin ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamak üzere geniş bir çerçevede hazırlanmıştır.

Kargonun içeriği , hassasiyeti, aciliyeti gibi kriteler farklı fiyat seçeneklerini sizin önünüze serecektir.

En yaygın kullanılan kargo fiyat listesi genel kargo fiyat listesidir. Kargonuzun ısıya karşı hassasiyeti yoksa içeriğinde bozulabilir gıda veya tehlikeli madde içermiyorsa ve de standart bir aciliyeti varsa bu liste tam size uygun olandır. Bilmeniz gereken ise uçakta kilo veya denge problemi olursa ilk inecek yükler genel kargolardır.

THY Özel Kargo Listeleri

Thy özel kargolar için ücretleri biraz daha yüksek olmakla birlikte hizmet anlamında ihtiyaçlarınızın karşılığını vermektedir.

TK Plus fiyat listesi

Eğer kargonun çok acil ise , uçaktan kesinlikle inmemesi gerekiyorsa bu tür durumlar için TK Plus fiyat listesi kullanmanızı öneririz. TK Plus hizmeti ile kargonuz için uçaktaki yeriniz daha da sağlamlaştırılmıştır. Neden böyle söylüyoruz havayolu kargo taşımacılığında her zaman kargonuzun indirilme ve kalkışını kaçırma riski vardır. Kargonuz gecikebilir.

THY bozulabilir kargo fiyat listesi

THY bozulabilir kargo fiyat listesi ise özellikle gıda , sağlık ürünleri ve ilaç taşımaları için önerilmektedir. Donmuş ürünler -18 C derecede , taze gıdalar( yaş meyve ve sebze ) +2/+8 C korunmalıdır. Isı hassasiyeti olmayan gıdalar genel kargo sınıfında kabul edilebilir, bu havayolunun insiyatifindedir. Gıda maddesini bozulabilir kargo listesinden taşıyacağım diye ısrar edebilir ve öyle de sonuçlanır. THY Kargo, yaş meyve ve sebze ihracatçılarına sezonda teşvik anlamında belli uçuş noktalarında indirimli fiyatlar sunmaktadır.

Kuru buz ile kargo taşımacılığı bu sınıfta değerlendirilmektedir. Genel kargo fiyat listesine oranla daha fiyatlar daha yüksektir. TK PLUS gönderileri için belirlenen artırımlı ücretler olan “TK PLUS Kargo Ücretleri” uygulanır. TK Plus gönderileri AWB üzerinde gösterilmelidir.

Bültende belirtilen tüm özel kargo gönderileri ( TK Fresh, TK Care, TK Courier vs. ) aynı zamanda TK PLUS olarak da gönderilmek istenirse, ilgili özel kargo navlunlarına %50 artırımlı ücret uygulanır.

Dondurulmuş ürünler ve sabit bir ısıda gitmesi gereken ürünler soğuk zincir ekipmanı olarak özel konteynerler bulunmaktadır. Hem konteyner için ayrı kiralama ücreti hem de soğuk zincir fiyatlandırması uygulanmaktadır. Bu ürünler eksi 20 ve artı 20 derece arasında korunabilmektedir.

THY tehlikeli madde ücret listesi

THY tehlikeli madde ücret listesi ise tehlikeli olarak nitelendirilen kargolar için geçerlidir. Bir kargonun tehlikeli olup olmadığı MSDS ( Malzeme güvenlik bilgi formu ) ile anlaşılır. Güncel bir MSDS formunun 14 nolu hanesi özellikle çok önemlidir. Taşımacılıktaki sınıfı bu hanede açıkça yazar. Yazmıyorsa havayolu yetkilisi farklı kriterlerle kargonun tehlikeli olup olmadığına karar verir. Bir kargo tehlikeli madde sınıfında değerlendirildiğinde paketlenmesi de önem kazanmaktadır ve ekstra maliyet yaratabilir. Ayrıca hava kargo senedi üzerinde RAC koduyla tehlikeli madde kabulü sebebiyle en az 50 usd ekstra bir masraf oluşacaktır. Tehlikeli madde kargo fiyatları genel kargoya nazaran yüksektir.

THY bozulabilir kargo TK plus ücret listesi

THY bozulabilir kargo  tk plus ücret listesi: Taşınacak malzemenin muhteviyatı gereği ısı hassasiyetine göre korunacak ve kesinlikle uçaktan inmemesi gereken kargolar bu fiyat listesini kullanmalıdır. Bozulabilir kargoların önceliği vardır, TK plus kargoların da önceliği vardır. Bu sınıf kargonuzu maksimum düzeyde uçakta tutacaktır. Fiyat öncelik sırasına göre yükselmektedir.

THY tehlikeli madde kargo  tk plus ücret listesi

THY tehlikeli madde kargo  tk plus ücret listesi : Taşınacak malzemenin muhteviyatı gereği tehlikeli madde konumundadır ve kesinlikle uçaktan inmemesi gereken kargolar bu fiyat listesini kullanmalıdır. ehlikeli madde kargoların önceliği vardır, TK plus kargoların da önceliği vardır. Bu sınıf kargonuzu maksimum düzeyde uçakta tutacaktır. Fiyat öncelik sırasına göre yükselmektedir.

Bozulabilir Kargo (TK Fresh), Canlı Hayvan (TK Live) ve Cenaze (TK Funeral) gönderileri karşı ödemeli (CC) olarak kesinlikle kabul edilmez.

THY kargo ücretleri kargo acenteleri vasıtasıyla ihracatçılara ulaştırılır.

THY kargo fiyat listeleri için bizimle temasa geçebilirsiniz. 0 554 173 00 00  telefon hattımız ve e posta adresimiz info@ucakkargo.gen.tr

Acil Uçak Kargo - THY Yurtdışı
Yurtdışı Thy Acil Uçak Kargo, en acil gönderilerinizde vazgeçilmezdir. Yurt içi olsun , yurt dışı olsun, evrak olsun veya ticari gönderi olsun en hızlı acil taşıma şekli “uçak kargo “diyebiliriz.