SOMALİ KARGO

Somali Kargo ve Kurye

Somali kargo göndermenin en koly ve akılcı yollarını anlatmaya çalıştık. Bu doğrultuda bize ulaşmanızı bekliyoruz.

Somali Kargo göndereceklerin firma olma zorunluluğu yoktur. Kurumsal veya Bireysel gönderiler de yapılabilir. Kendi imal ettiğiniz ürünleri , hediyelerinizi , kişisel eşyalarınızı hatta küçük ticari taşımalarınızı fatura olmadan proforma hazırlayarak Somali’ye gönderebilirsiniz.

Bunun yanı sıra Somali’ye kargo daha büyük taşımalar ihracat yapılarak taşınmalıdır. Gümrük işlemleri yapıldıktan sonra Somali Uçak Kargo veya Somali Deniz Kargo ile taşıma gerçekleştirilir.

Somali’ye posta yoluyla kargo göndermek

Buna daha çok numune ,kurye veya hızlı kargo gönderimi denmektedir. Minimum kargodan toplamda 150kilogram ve fatura değeri 7500 avroyu geçmeyen gönderilerinizi proforma hazırlayarak, gümrük yapmadan yada ETGB’li ( İhracatta Posta ve Hızlı Kargo Taşıyıcıları tarafından elektronik ortamda düzenlenen bir beyandır. Dolaylı temsil yoluyla 150kg ve 7500 EUR değere kadar ihracat gönderileri için ETGB’li Hızlı İhracat hizmeti verilmektedir.) gönderim yapabilirsiniz.
Somali’ye proforma veya fatura ile kargo göndermek mümkündür. Firmamız bireysel ve kurumsal firmalara her türlü desteği vermeye hazırdır.

Alternatif seçeneklerimiz ile Somali’ye kargo gönderilerinizde kesinlikle Somali kargo fiyatlarımızı sormalısınız.
Kargolarınızı en uygun zamanda, en uygun seçenekleri sunarak yerine ulaştırıyoruz.

Somali’ye ihracat yapmak

Eğer ihracatçılar birliklerinden bir tanesine kayıtlı bir firma iseniz veya sizin adınıza ihracat yapabilecek bir dış ticaret firması varsa faturalı ticari gönderileri Türkiye’den Somali’ye hava ve deniz kargo olarak sevk edilebilir.

Somali’ye posta yoluyla mı yoksa ihracat mı yapmak daha uygundur?

Somali’ye posta yoluyla gönderi demek kapıdan – kapıya hizmet demektir. Alıcı varış noktasında olası vergi ve gümrük masraflarını karşılamak durumundadır. İsterse bu sorumluluğu gönderici de alabilir.

Posta yoluyla kargo gönderimi daha çok küçük ölçekli taşımalar için uygundur. Gümrük masrafı olmadığı gibi varış noktasında da kargolar alıcının kapısına kadar teslim edilmektedir.

Bir sınıflandırma yapmak gerekirse

  • 1 – 75kg arası kesinlikle posta yoluyla yapılmasını öneririm. Servis süreleri 2 günden başlamakla bilikte toplam maliyet ihracata göre daha az olacaktır.
  • 100- 150kg arası gönderiler gönderilecek ülkeye göre ve önemine göre hem posta yoluyla hemde ihracat olarak düşünülebilir.

Somali’ye uçak kargo gönderilerinde aktarmasız servis sunan tek bir havayolu var o da Türk Hava Yolları. THY Kargo Somali’da Mogadişu şehrine aktarmasız uçuş yapmaktadır. Güvenlik sebebiyle Somali’ye uçuş yapan havayolu sayısı çok azdır.

Somali’ye Kargo Uçuşları

• Mogadişu Havaalanı
• Hargeisa ( Hargeysa ) Havaalanı

Somali Kargo Firmaları

THY Kargo
• Daallo Kargo
• Fly SAX
• Jubba Kargo

Uçak Kargo hakkında bilgi almak için 0 554 173 0000 nolu telefondan bizlere ulaşabilir veya kargo detaylarınız ile birlikte (tonaj, ölçüler, mal cinsi vs.) info@ucakkargo.gen.tr e-posta adresinden fiyat talebinde bulunabilirsiniz

Size Yardımcı Olmamızı Kolaylaştıracak Kargo Detayları

• Nereden / Nereye ( hangi şehirden hangi şehire )
• Ağırlık ( kaç kap kaç kilo. Parça başı 150 kilogramı geçen kargoların bilgisi verilmelidir.)
• Ölçüler ( en , boy , yükseklik olarak.. Ölçüler önemlidir. Uçaklar dar gövde olduğu için 120 x 120 x 80 cm maksimum kapı ölçüsüdür.)
• Malın Cinsi ( taşınacak kargonun muhteviyatı . tehlikeli madde olup olmadığı , özel bir hizmet gerektirip gerektirmediği. Özel kargo taşımacılığı için ihracat / hava kargo önerilir)
• Kargonun Hazır Olacağı Tarih
• Gıda taşınacaksa, gıda sertifikası
• Kimyasal taşınacaksa MSDS
Somali Denizyolu Kargo Seferleri
Mogadişu Kargo
• Chisimayu Limanı
• Berbera limanı

Somali uçak kargo fiyatları

Uçak kargo tercih edildiğinde ihracat gönderilerinde 100 kg üzeri kargolar için kilo başı maliyetler 3, 00 -5,00 USD arasında değişmektedir. Somali kargo fiyatları uçuşların dar gövdeli uçaklarla yapılması sebebiyle her uçakta ortalama 250kg kargo taşınabilmektedir. THY Somali kargo haricinde başka iyi bir servis yoktur.

Somali’ye posta yoluyla kargo fiyatları kiloya ve ölçülere göre değişiklik göstermektedir.

Türk Hava Yolları Somali uçak kargosunda tartışmasız liderdir. Çünkü Somali’ye uçan fazla bir havayolu yoktur.

Somali’dan Türkiye’ye kargo fiyatları daha uygundur. Çünkü Türkiye’ye ithal ürünleri pek yoktur. Kargo potansiyeli düşük olduğu için planlanan uçaklar yolcu ağırlıklıdır.

Somali’ye Acil Kargo – Somali’ye Hızlı Kargo – Somali’ye Express Kargo

Ülkeye kargo aracılığı ile gönderimlerde ulaşım süresi 3-4 gün olup, dosyalara 25-40, paketlere 50-150, kolilere ise büyüklüğüne bağlı olarak 250 ile 500 Euro arasında değişen fiyatlar uygulanmaktadır.

Somali Gümrük ve Vergi

Gümrük ve vergiler öncelikle devlet için gelir sağlamak ve yerel endüstrilere koruma sağlamak için alınmaktadır.
Çoğu vergi ad valorem şeklinde hesaplanmakta olup ve sıfırdan% 100’e kadar değişir.
Ortalama vergi % 25 olup ayrıca İthal mallar için% 10’luk bir genel satış vergisi de tahsil edilmektedir.

Somali’ye Evcil Hayvan Götürmek

Somali’da evcil hayvan götürmesinde herhangi bir karantina süreci yok.
Somali’da evcil hayvan iki şekilde getirebilirsiniz:
1- Yolcu beraberi
2- Kargo olarak.
Somali’da evcil hayvan götürme konusunda fazla bilgimiz olmamakla birlikte sağlık belgeleri yeterli olmaktadır.

Somali’ye Kişisel Eşya Götürmek

Somali’ye hava kargo önerilerimiz geçerlidir. Uçak Kurye uygundur
Somali Uçak kargo için bizimle temasa geçebilirsiniz. 0 554 173 00 00 telefon hattımız ve e posta adresimiz info@ucakkargo.gen.tr

Somali Taşımacılık

Mogadişu, Chisimayu ve Berbera limanları dünyanın birçok yerinden kargolar ulaştırılmaktadır.
Mogadişu, son yıllarda Somali’nin ihracat ve ithalat trafiğinin% 70’inden fazlasını ele aldı.
Mogadişu Havalimanı ve Hargeisa Havalimanı en önemli uçuş noktalarıdır.

 

Somali Kargo | Somali'ye Kargo | Somali Uçak Kargo | Somali Kargo Fiyatları | Somali Kargo Firmaları | Somali Uçak Kargo | Somali'ye Uçak Kargo
Somali kargo için bizimle temasa geçebilirsiniz. 0 554 173 00 00 telefon hattımız ve e posta adresimiz info@ucakkargo.gen.tr