Pakistan kargo 0 554 173 0000

Pakistan kargo 0 554 173 0000

Pakistan kargo göndermenin yolları

Pakistan Kargo göndereceklerin firma olma zorunluluğu yoktur.  Kurumsal veya Bireysel gönderiler de yapılabilir. Kendi imal ettiğiniz ürünleri , hediyelerinizi , kişisel eşyalarınızı hatta küçük ticari taşımalarınızı fatura olmadan proforma hazırlayarak Pakistan’a gönderebilirsiniz. Karaçi, İslamabad ve Lahor kargo merkezleridir.

Pakistan’a posta yoluyla kargo göndermek

Buna daha çok Pakistan’a posta yoluyla kargo gönderimi denmektedir. Minimumdan kargodan toplamda 150kilogram ve fatura değeri 7500 avroyu geçmeyen gönderilerinizi proforma hazırlayarak, gümrük yapmadan yada ETGB’li ( İhracatta Posta ve Hızlı Kargo Taşıyıcıları tarafından elektronik ortamda düzenlenen bir beyandır. Dolaylı temsil yoluyla 150kg ve 7500 EUR değere kadar ihracat gönderileri için ETGB‘li Hızlı İhracat hizmeti verilmektedir.) gönderim yapabilirsiniz.

Pakistan’a proforma veya fatura ile kargo göndermek mümkündür. Firmamız bireysel ve kurumsal firmalara her türlü desteği vermeye hazırdır.

Alternatif seçeneklerimiz ile Pakistan’a kargo gönderilerinizde kesinlikle Pakistan kargo fiyatlarımızı sormalısınız.

Kargolarınızı en uygun zamanda, en uygun seçenekleri sunarak yerine ulaştırıyoruz.

Pakistan’a ihracat yapmak

Eğer ihracatçılar birliklerinden bir tanesine kayıtlı bir firma iseniz veya sizin adınıza ihracat yapabilecek bir dış ticaret firması varsa faturalı ticari gönderileriniz Türkiye’den Pakistan’ya hava ve deniz kargo olarak sevk edilebilir.

Pakistan’a posta yoluyla mı gönderi yapmak yoksa ihracat mı yapmak daha uygundur?

Pakistan’a posta yoluyla gönderi demek kapıdan – kapıya hizmet demektir. Alıcı varış noktasında olası vergi ve gümrük masraflarını karşılamak durumundadır. İsterse bu sorumluluğu gönderici de alabilir.

Posta yoluyla kargo gönderimi daha çok küçük ölçekli taşımalar için uygundur. Gümrük masrafı olmadığı gibi varış noktasında da kargolar alıcının kapısına kadar teslim edilmektedir.

Bir sınıflandırma yapmak gerekirse

1 – 75kg arası kesinlikle posta yoluyla yapılmasını öneririm. Servis süreleri 2 günden başlamakla bilikte toplam maliyet ihracata göre daha az olacaktır.

100- 150kg arası göneriler gönderilecek ülkeye göre ve aciliyetine  göre hem posta yoluyla hemde ihracat olarak düşünülebilir.

Pakistan’ya uçak kargo gönderilerinde aktarmasız servis sunan  tek bir havayolu var o da Türk Hava Yolları.

THY Kargo Pakistan’da Karaçi, İslamabad ve Lahor şehirlerine aktarmasız uçuş yapmaktadır.

Pakistan Kargo Uçuşları

  • Karaçi Havaalanı
  • Lahor Havaalanı
  • İslamabad Havaalanı

Uçak Kargo hakkında bilgi almak için 0542 2362361 nolu telefondan bizlere ulaşabilir veya kargo detaylarınızla birlikte (tonaj, ölçüler, mal cinsi vs.) info@ucakkargo.gen.tr eposta adresinden fiyat talebinde bulunabilirsiniz

Size Yardımcı Olmamızı Kolaylaştıracak Kargo Detayları

  • Nereden / Nereye ( hangi şehirden hangi şehire )
  • Ağırlık ( kaç kap kaç kilo. Parça başı kilo bilgisi verilmelidir.)
  • Ölçüler ( en , boy , yükseklik olarak.. Ölçüler önemlidir. Uzunluk 300cm den fazla ve 150 cm yüksek kargolar için uyarmalısınız )
  • Malın Cinsi ( taşınacak kargonun muhteviyatı . tehlikeli madde olup olmadığı , özel bir hizmet gerektirip gerektirmediği. Özel kargo taşımacılığı için ihracat / hava kargo önerilir)
  • Kargonun Hazır Olacağı Tarih
  • Gıda taşınacaksa, gıda sertifikası
  • Kimyasal taşınacaksa MSDS

 

Pakistan uçak kargo fiyatları

Uçak kargo tercih edildiğinde ihracat gönderilerinde 100 kg üzeri kargolar için kilo başı maliyetler 1, 50 -3,00 USD arasında değişmektedir. Pakistan kargo fiyatları uçuşun aktarmalı olup olmadığıyla doğru orantılıdır.

Pakistan’aa posta yoluyla kargo fiyatları kiloya ve ölçülere göre değişiklik göstermektedir.

Türk Hava Yolları Karaçi , Lahor ve İslamabad havalimanlarına tarifeli uçuşlar düzenlemektedir.

Türk Hava Yolları Pakistan uçak kargosunda tartışmasız liderdir. Çünkü Pakistan’a aktarmasız uçuş yapan başka havayolu yoktur. Pakistan havayolları kargo Türkiye servisini durdurmuştur.

Avrupalı Havayolları’nın da Pakistan kargo fiyatları körfez bölgesi havayollarına göre yüksektir.

Pakistan’dan Türkiye’ye kargo fiyatları daha yüksektir. Çünkü ithalatımız daha yüksek olduğu için Pakistan’dan Türkiye’ye kargo talebi daha yüksektir.

Pakistan Acil Kargo – Pakistan Hızlı Kargo – Pakistan Express Kargo

Ülkeye kargo aracılığı ile gönderimlerde ulaşım süresi 1-2 gün olup, dosyalara 25-30eur, paketlere 50-100eur, kolilere ise büyüklüğüne bağlı olarak 125 ile 250 Euro arasında değişen fiyatlar uygulanmaktadır.

Pakistan’da uygulanan ortalama ithalat Gümrük Vergisi geçmişe göre düşmekle birlikte hala yüksektir.

Pakistan’ya Evcil Hayvan Götürmek

Pakistan’da evcil hayvan götürmesinde herhangi bir karantina süreci yok.

Pakistan’da evcil hayvan iki şekilde getirebilirsiniz:

1- Yolcu beraberi
2- Kargo olarak.

 

Bir veteriner sertifikası gerekmektedir.

Pakistan’a hava kargo önerilerimiz geçerlidir. Uçak Kurye uygundur

Pakistan Uçak kargo  için bizimle temasa geçebilirsiniz. 0 554 173 00 00  telefon hattımız ve e posta adresimiz info@ucakkargo.gen.tr

Pakistan Kargo | Pakistan Uçak Kargo | Pakistan Hava Kargo | Pakistan Kargo Fiyatları | Pakistan Kargo Firmaları | Pakistan Uçak Kargo Fiyatları
Pakistan Kargo | Pakistan Uçak Kargo | Pakistan Hava Kargo | Pakistan Kargo Fiyatları | Pakistan Kargo Firmaları | Pakistan Uçak Kargo Fiyatları