Nijerya Uçak Kargo 0 554 173 0000

Nijerya Uçak Kargo ve Hava Kargo Taşımacılığı

Nijerya Uçak Kargo , konusunda uzman ekibimiz sizlere Nijerya hızlı kargo , İhracat, kargo fiyatları , denizyolu fiyatları ve tüm  Nijerya kargo gönderme konusunda yardımcı olacaklardır.

Nijerya Uçak Kargo , Nijerya kargo firmaları ile yakın ilişkileri sayesinde en ucuz kargo hizmetini vermeyi vadediyor.

Nijerya Kargo Firmaları

Türkiye Nijerya Kargo , yani ülkemizden Nijerya’ya kargo hizmet veren hava kargo firmaları arasında THY kargo liderdir. Aktarmasız servis sunan tek hava kargo firmasıdır. Nijerya’nın milli hava kargo firması Türkiye’ye uçmamaktadır.

Nijerya kargo gönderiminin merkezi Lagos şehridir. Hatta Lagos kargo tüm Afrika Kıta’sına gelen kargoların toplandığı bir merkez gibidir. Buradan diğer Afrika ülkelerine dağıtım yapılır.

Ayrıca Nijerya Kano Kargo ve Nijerya Abuja Kargo , Thy kargo tarafından servis noktalarıdır.

Air France ,  Lufthansa ,  Katar  , Emirates , Middle East  ise diğer hizmet veren uçak kargo firmaları olup Etiyopya ve Mısır kargo firmalarıda Nijerya’ya kargo taşımaktadırlar.

Nijerya Uçak Kargo Fiyatları

Nijerya Kargo Fiyatları o bölgedeki diğer uçuş noktalarına göre potansiyeline istinaden uygun sayılabilir. Nijerya hava kargo da en iyi servisi Türk Hava Yolları vermektedir. Nijerya en ucuz kargo fiyatını ise AirFrance ve Middle East vermektedir.

Nijerya Gümrük konusunda da sizlere yardımcı olabiliriz. Anlaşmalı Nijerya kargo firmaları veya dış ticaret şirketleri sayesinde sizin adınıza işlem yapabiliriz. Nijerya içinde dağıtımda yapabilmekteyiz.

Nijerya kargo ücretleri

Kargonuzun ödemeye esas teşkil eden ağırlığını belirlemek için kargonun net ağırlığını kargonun m3 üzerinden hesaplanmış hacim ağırlığı ile karşılaştırıyoruz. Hangisi daha büyükse onu baz alıyoruz.

Kargo hacim ağırlık hesaplamaya gelince de kargonun en x boy x yğkseklik ( 3 farklı boyutunu ) ölçüp birbiri ile çarpıyoruz bu rakamıda numune için 5000 ihracat için 6000 e bölüyoruz.

Nijerya hava kargo

Nijerya’ya ayrıca isteginiz doğrultusunda 35 ton, 40 ton , 65 ton ve 110 tonluk kargo uçaklarıyla Nijerya kargo charter hizmeti verebiliriz.

 

Nijerya Kurye

150kilogramı aşmayan Fatura değeri 7500 avroyu geçmeyen ürünleri gümrükleme yapmadan taşıyabilmekteyiz.

Bu taşımacılık genel kargo sınıfında yapılmaktadır.

Uçak Kargo hakkında bilgi almak için 0542 2362361 nolu telefondan bizlere ulaşabilir veya kargo detaylarınızla birlikte (tonaj, ölçüler, mal cinsi vs.) info@ucakkargo.gen.tr eposta adresinden fiyat talebinde bulunabilirsiniz

Size Yardımcı Olmamızı Kolaylaştıracak Kargo Detayları

 • Nereden / Nereye ( hangi şehirden hangi şehire )
 • Ağırlık ( kaç kap kaç kilo. Parça başı ağırlığı belirtmeniz tavsiye edilir.)
 • Ölçüler ( en , boy , yükseklik olarak.. Ölçüler önemlidir. Uzunluk 250cm den fazla olamaz )
 • Malın Cinsi ( taşınacak kargonun muhteviyatı . tehlikeli madde olup olmadığı , özel bir hizmet gerektirip gerektirmediği. Özel kargo taşımacılığı için ihracat / hava kargo önerilir)
 • Kargonun Hazır Olacağı Tarih
 • Gıda taşınacaksa, gıda sertifikası
 • Kimyasal taşınacaksa MSDS

Yurtdisi kargo Nijerya

Nijerya acil kargo , proforma ile çıkış yapılıp 3-5 iş günü içerisinde teslim yapılabilmektedir. Nijerya kurye veya Nijerya numune gönderileri Nijerya evrak gönderileri hariç gümrüğe takılmaktadır. Gümrüğü alıcı ödemek zorundadır.

Ayrıca belli ürünlerde sertifikalar isteyebilirler. İthalat mevzuatında sınırlamaları vardır.

Zamanı Belli Hizmetler, ülke, şehir ve postakoduna göre değişmektedir. Daha detaylı bilgi için +90 554 173 0000 numaralı telefonumuzu arayabilir veya www.ucakkargo.gen.tr internet sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Maksimum paket ve kargo ağırlık ve ebatları için detaylı bilgi almak isterseniz ( info@ucakkargo.gen.tr ) Müşteri Hizmetlerini arayabilirsiniz.

Nijerya Gümrük konusunda da sizlere yardımcı olabiliriz. Anlaşmalı Nijerya kargo firmaları veya dış ticaret şirketleri sayesinde sizin adınıza işlem yapabiliriz. Nijerya içinde dağıtımda yapabilmekteyiz.

Nijerya kargo hesaplama

Nijerya kargo hesaplama konusuna gelince hızlı kargoda 1m3 kargo 200kg ‘a denk gelmektedir. İhracat şeklinde yapılan Nijerya uçak kargosundan 1 m3 kargo 167kg a denk gelmektedir.

Kargonuzun ödemeye esas teşkil eden ağırlığını belirlemek için kargonun net ağırlığını kargonun m3 üzerinden hesaplanmış hacim ağırlığı ile karşılaştırıyoruz. Hangisi daha büyükse onu baz alıyoruz.

Kargo hacim ağırlık hesaplamaya gelince de kargonun en x boy x yğkseklik ( 3 farklı boyutunu ) ölçüp birbiri ile çarpıyoruz bu rakamıda numune için 5000 ihracat için 6000 e bölüyoruz.

 

kargo hacim hesaplama

 

NİJERYA KARGO DENİZYOLU TAŞIMACILIĞI

Deniz yolu Taşımacılığı 1990 yılından itibaren çeşitli sebeplerden yarım kalmış liman inşaatlarının tamamlanmasına ve mevcutların yenilenmesine yönelik çalışmalara başlanmıştır. Gelişen ihracat ve ithalat faaliyetlerine paralel olarak mal sevkıyatında deniz taşımacılığının payı da artmıştır. Petrol harici ürünlerin taşınmasında yabancı gemiler ön plandadır.

Nijerya İstatistik Bürosu tarafından Nijerya’nın gemi taşımacılığına ilişkin istatistikler yayımlanmıştır. 2016 yılında gemi taşımacılığına ilişkin veriler geçmiş yıllara göre azalmıştır.

NİJERYA KARGO HAVAYOLU TAŞIMACILIĞI

Ülkede on beş hava alanı vardır. Ancak bu hava alanlarının standartları düşük olup teknik donanım ihtiyaçları oldukça fazladır. Özellikle yeni başkente taşınıldıktan sonra yurt içi hava yolu taşımacılığı oldukça artmıştır. Ancak, yolcu ve yük taşımacılığındaki fiyatlar hava yolu taşımacılığının en önemli sorunlarıdır.

Lagos’a Uçuş Yapan Havayolları

 • Türk Hava Yolları
 • Lufthansa
 • KLM
 • MEA
 • Airfrance
 • British
 • Ethiopian
 • Etihad
 • Emirates
 • Katar
 • South African Airways

 nijerya uçuşları

Lagos Uçuşları / Lagos’a Bağlantısı Olan Havalimanları

Akanu Ibiam International Airport (ENU), Enugu
Amsterdam Airport Schiphol (AMS), Amsterdam
Atatürk International Airport (IST), Istanbul
Beirut Rafic Hariri International Airport (BEY), Beirut
Benin Airport (BNI), Benin
Bole International Airport (ADD), Addis Ababa
Cadjehoun Airport (COO), Cotonou
Cairo International Airport (CAI), Cairo
Charles de Gaulle International Airport (CDG), Paris
Doha International Airport (DOH), Doha
Douala International Airport (DLA), Douala
Dubai International Airport (DXB), Dubai
Frankfurt am Main International Airport (FRA), Frankfurt
George Bush Intercontinental Houston Airport (IAH), Houston
Hartsfield Jackson Atlanta International Airport (ATL), Atlanta
John F Kennedy International Airport (JFK), New York
Jomo Kenyatta International Airport (NBO), Nairobi
Kaduna Airport (KAD), Kaduna
Kigali International Airport (KGL), Kigali
Kotoka International Airport (ACC), Accra
Leon M Ba Airport (LBV), Libreville
Léopold Sédar Senghor International Airport (DKR), Dakar
Lomé-Tokoin Airport (LFW), Lomé
London Heathrow Airport (LHR), London
Lungi International Airport (FNA), Freetown
Madrid Barajas International Airport (MAD), Madrid
Mallam Aminu International Airport (KAN), Kano
Margaret Ekpo International Airport (CBQ), Calabar
Mohammed V International Airport (CMN), Casablanca
Nnamdi Azikiwe International Airport (ABV), Abuja
OR Tambo International Airport (JNB), Johannesburg
Port Bouet Airport (ABJ), Abidjan
Port Harcourt International Airport (PHC), Port Harcourt
Quatro De Fevereiro Airport (LAD), Luanda
Sam Mbakwe International Airport (QOW), Owerri
Yakubu Gowon Airport (JOS), Jos

 

Nijerya Kargo ve Vergiler

Aşağıda detaylı bir şekilde açıklama yapılmıştır, yine de Nijerya’da vergiler yüksektir. Yaklaşık kilobaşı 4 ila 5 usd gibi vergi ve gümrük işlem maliyetiyle karşılaşılacaktır. Bu bilgi taşımacılığı yaptığımız firmalardan edinilmiştir.

 

Nijerya’nın İthalatında aranılan belgeler ve genel şartlar: Nijerya’ya yapılacak ithalatlarda aşağıdaki belgelerin bulunması gerekmektedir.

 1. Combined Certificate of Value and Origin (CCVO). Ayrıca, bulunması gereken detaylar: Form “M” numarası, ürünlerin tanımı, varış yeri (Tin Can, Apapa, Kano, Onne gibi), sevkiyat tarihi, menşe ülke, tedarikçi ülke
 2. Çeki Listesi (Packing List)
 3. Konşimento
 4. Ürün standartlarını gösteren üretici sertifikası: Bunun geçerli olmadığı durumlarda, bitki sağlığı sertifikası, kimyasal analiz raporu bulunmalıdır.
 5. Kimyasal ürünler, gıda, içecek, ecza ürünleri, elektrik cihazları ve belirlenmiş diğer ürünler için laboratuvar test sertifikaları

 

Nijerya İthalatta alınan diğer vergiler

-Gümrük vergileri ad valorem olup, değişken ve mevsimsel tarifeler bulunmamaktadır.

-Ödenecek vergilerin %7’si oranında liman vergisi,

-CIF değeri ve diğer masraflar toplamından %5 KDV. (Medikal ve ecza ürünleri hariç)

-İthal araç ve parçaları CIF bedeli üzerinden %2 Ulusal Otomotiv Konseyi vergisi

-Batı Afrika Ülkeleri Ekonomik Topluluğu dışındaki ülkeler için CIF değerinin %0,5’i kadar ETLS (ECOWAS Trade Liberalization Scheme) vergisi

-İthalat FOB bedeli üzerinden %1 masraf

-İthal pirinçte CIF değerinin %50’si kadar vergi

-İthal sigarada CIF değerinin %100’ü kadar vergi

-İthal şekerde CIF değerinin %10’u kadar vergi

Tüm ürünler için uygulanan gümrük tarifeleri Nijerya Gümrük İdaresinin web sayfasında yayımlanmaktadır. Gümrük Web: https://www.customs.gov.ng/Tariff/sections.php

 

Nijerya İhracat kontrolleri: Ham deri, işlenmemiş kauçuk, hurda metaller, kereste (işlenmiş veya işlenmemiş), vahşi hayvanlar ve nesli tükenmekte olan canlılar ve bu canlılardan yapılan ürünler ile tarihi eserlerin ihracatı yasaktır.

 

Nijerya Varış Yerinde Kontrol: 1 Haziran 2006 tarihinden itibaren Nijerya hükümeti varış limanında kontrol uygulamasına geçmiştir. Bu uygulama, yükleme öncesi kontrolün yerine geçmektedir. Contecna, SGS ve Global Scan isimli üç şirket 7 yıllık kontrat ile Nijerya limanları, sınırları ve havalimanlarında ürün denetimi yapmakla görevlendirilmişlerdir.

 

Nijerya Geçici İthalat

Gümrük İdaresi, bazı ürünlerin (uçak, gemi, römorkör, vinç vb. petrol sondajında kullanılan makineler) devlet tarafından onaylanmış projelerin bitimine müteakip 2 yıl içerisinde yurtdışı (re-export) edilmesi halinde, bu ürünlere geçici ithalat statüsü vermekte ve ülkeye girişinde gümrük vergisinden muaf tutmaktadır.

 

Nijerya Etiketleme ve İşaretleme Koşulları

Etiketlerin İngilizce olması zorunludur. Ülkeye giren tüm ürünlerde, ürünün adı, menşei, özellikleri, üretim tarihi, parti nosu, standartları (ISO; BS etc.) ve ayrıca sabun, gıda, içecek vb. ürünlerde son kullanma tarihi, raf ömrü ve bileşenleri belirtilmelidir.

Ülkeye girecek tüm ürünler metrik sistemle etiketlenmiş olmalıdır. Çift veya çok sayıda işaretlenmiş ürünlerin girişine izin verilmemekte ya da bu ürünlere el konulmaktadır.

Ürünün menşeine bakılmaksızın, tüm gıda, ilaç, kozmetik, zirai ilaç ithalatında analiz sertifikaları gerekmektedir. Ayrıca, belirlenmiş bazı hayvansal ürünlerde, bitki, tohum ve toprak için denetim raporları aranmaktadır.

Nijerya Standartlar

The Standards Organization of Nigeria (SON) adlı standardizasyon kurumunun (www.sononline-ng.org) standartları düzenlemek ve ayrıca patent, ticari marka ve telif haklarını yayımlama gibi sorumlulukları vardır. SON tarafından sertifikalandırılması gerek tüm ürünler listesine www.soncap.com adresinden erişim sağlanabilmektedir. Genel olarak bu ürünler aşağıdaki şekilde sıralanabilir:

 1. Oyuncaklar
 2. Elektrikli ve elektronik ürünler
 3. Motorlu taşıtların lastikleri
 4. Otomobil camı
 5. Oto yedek parçaları
 6. Kimyasal ürünler
 7. İnşaat malzemeleri, mekanik aletler, gaz aletleri
 8. Kağıt ve kırtasiye malzemeleri
 9. Koruyucu güvenlik ekipmanları

Gıda ve İlaç İdare ve Kontrol Ulusal Kuruluşu (The National Agency for Food and Drugs Administration and Control – NAFDAC); yerel olarak üretilen ve Nijerya’da dağıtımı yapılan gıda, ilaç, kozmetik, tıbbi cihazlar, kimyasallar, su için kalite standartlarını kontrol ve düzenleme yetkisine haizdir. (NAFDAC web: www.nafdacnigeria.org )

Detaylı Bilgi ve İletişim için:

Tel: 05422362361

info@ucakkargo.gen.tr

Nijerya Uçak Kargo | Nijerya Hava Kargo | Nijerya Uçak Kargo Fiyatları | Nijerya Uçak Kargo Firmaları | Nijerya Kargo Fiyatları | Nijerya Kargo Firmaları
Nijerya Uçak Kargo | Nijerya Hava Kargo | Nijerya Uçak Kargo Fiyatları | Nijerya Uçak Kargo Firmaları | Nijerya Kargo Fiyatları | Nijerya Kargo Firmaları