NİJERYA KARGO HAVA KARGO 0542 2362361

Nijerya Kargo Göndermek İçin Bilinmesi gerekenler

Ucakargo.gen.tr olarak bizler hava kargo taşımacılığını öneriyoruz. Nijerya uçak kargo konusunda uzman ekibimiz sizlere Nijerya hızlı kargo yada Nijerya kargo ihracat konusunda yardımcı olacaklardır.

Uçak Kargo / Kurye

150kilogramı aşmayan Fatura değeri 7500 avroyu geçmeyen ürünleri gümrükleme yapmadan taşıyabilmekteyiz.

Bu taşımacılık genel kargo sınıfında yapılmaktadır.

Uçak Kargo hakkında bilgi almak için 0542 2362361 nolu telefondan bizlere ulaşabilir veya kargo detaylarınızla birlikte (tonaj, ölçüler, mal cinsi vs.) info@ucakkargo.gen.tr eposta adresinden fiyat talebinde bulunabilirsiniz

Size Yardımcı Olmamızı Kolaylaştıracak Kargo Detayları

 • Nereden / Nereye ( hangi şehirden hangi şehire )
 • Ağırlık ( kaç kap kaç kilo. Parça başı 30kilogramı geçmemeniz tavsiye edilir.)
 • Ölçüler ( en , boy , yükseklik olarak.. Ölçüler önemlidir. Uzunluk 250cm den fazla olamaz )
 • Malın Cinsi ( taşınacak kargonun muhteviyatı . tehlikeli madde olup olmadığı , özel bir hizmet gerektirip gerektirmediği. Özel kargo taşımacılığı için ihracat / hava kargo önerilir)
 • Kargonun Hazır Olacağı Tarih
 • Gıda taşınacaksa, gıda sertifikası
 • Kimyasal taşınacaksa MSDS

Nijerya acil kargo , proforma ile çıkış yapılıp 3-5 iş günü içerisinde teslim yapılabilmektedir. Nijerya kurye veya Nijerya numune gönderileri Nijerya evrak gönderileri hariç gümrüğe takılmaktadır. Gümrüğü alıcı ödemek zorundadır.

Nijerya Kargo Ulaşım süreleri, kapıdan-kapıya iş günü olarak belirtilmektedir; hafta sonları ve resmi tatiller hesaplamalar dışındadır.  Yukarıda belirtilen ulaşım süreleri, ortalama sürelerdir; her konşimento için ulaşım süresi, hizmet, toplama günü ve saati, çıkış ülkesi ve teslimat adresine göre belirlenmektedir.

Belirtilen ulaşım süreleri, standart gümrük çekim işlemleri göz önüne alınarak hesaplanmıştır; standart dışı gönderiler ve resmi gümrük çekim işlem süreleri değişmektedir. Herhangi bir gecikmeyi önlemek için gümrük kuralları kapsamında gönderi hazırlanması önemlidir.

Zamanı Belli Hizmetler, ülke, şehir ve postakoduna göre değişmektedir. Daha detaylı bilgi için +90 542 2362361 numaralı telefonumuzu arayabilir veya www.ucakkargo.gen.tr internet sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Maksimum paket ve kargo ağırlık ve ebatları için detaylı bilgi almak isterseniz ( info@ucakkargo.gen.tr ) Müşteri Hizmetlerini arayabilirsiniz.

Nijerya Kargo Fiyatları o bölgedeki diğer uçuş noktalarına göre potansiyeline istinaden uygun sayılabilir. Nijerya hava kargo da en iyi servisi Türk Hava Yolları vermektedir. Nijerya en ucuz kargo fiyatını ise AirFrance vermektedir.

Nijerya Gümrük konusunda da sizlere yardımcı olabiliriz. Anlaşmalı Nijerya kargo firmaları veya dış ticaret şirketleri sayesinde sizin adınıza işlem yapabiliriz. Nijerya içinde dağıtımda yapabilmekteyiz.

Nijerya kargo hesaplama konusuna gelince hızlı kargoda 1m3 kargo 200kg ‘a denk gelmektedir. İhracat şeklinde yapılan Nijerya uçak kargosundan 1 m3 kargo 167kg a denk gelmektedir.

Kargonuzun ödemeye esas teşkil eden ağırlığını belirlemek için kargonun net ağırlığını kargonun m3 üzerinden hesaplanmış hacim ağırlığı ile karşılaştırıyoruz. Hangisi daha büyükse onu baz alıyoruz.

Kargo hacim ağırlık hesaplamaya gelince de kargonun en x boy x yğkseklik ( 3 farklı boyutunu ) ölçüp birbiri ile çarpıyoruz bu rakamıda numune için 5000 ihracat için 6000 e bölüyoruz.

Nijerya’ya ayrıca isteginiz doğrultusunda 35 ton, 40 ton , 65 ton ve 110 tonluk kargo uçaklarıyla Nijerya kargo charter hizmeti verebiliriz.

kargo hacim hesaplama

Nijerya Hakkında

 

Nijerya 178 milyonu aşan genç ve kalabalık nüfusu ve düzenli petrol gelirleri ile ülkemiz firmaları için önemli fırsatlar sunmaktadır. Bunun yanı sıra yaşanan istikrasız programlar sebebiyle de firmalar için ticari risk oluşturmaktadır.

 

Nijerya 1960 yılında İngiltere’den bağımsızlığını kazanmıştır. Ülkede 1970 yılında petrol bulunmuş olmakla birlikte petrolden sağlanan gelirler alt yapı yatırımlarına ve halkın refahına yansımamıştır. Ülkenin alt yapısı büyük ölçüde sömürge dönemine dayanmaktadır. Ülkede 1970’li yıllarda yaşanan iç savaş ve sonrasında başa gelen Hükümetlerin yaptıkları yolsuzluklar ülkenin ekonomik yapısını derinden sarsmıştır.

 

Nijerya Dünyada gelir dağılımının en bozuk olduğu ülkelerin başında gelmektedir. Ülkede elektrik enerjisinden faydalanabilen nüfusun toplam nüfusa oranı %50 seviyesindedir. Halkın büyük çoğunluğunun içilebilir su kaynaklarına erişimi bulunmamaktadır.

 

Ülkede yürütülen en önemli inşaat projesi 1980’lerde yapımına başlanan Abuja Federal Başkent Bölgesidir. Ülkede ciddi seviyede konut açığı bulunmakta, yine ulaşım alt yapısının yetersiz olması nedeniyle çeşitli yol ve köprü projeleri devam etmektedir. Ülke petrol üreticisi bir ülke olmakla birlikte toplam 3 adet rafineri günlük petrol ihtiyacını karşılamaktan uzaktır. Bu nedenle ülkede tüketilen petrolün büyük bölümü ithal edilmektedir.

 

Nijerya uzun yıllar Afrika kıtasının en büyük ticaret merkezi konumundaydı. Geçen sene bu ünvanı Güney Afrika Cumhuriyetine devretti.

 

Ülkedeki ekonomik kriz, ödeme dengelerindeki bozulmalar ve döviz sıkıntısı bir çok havayolunun uçuşlarını askıya almasına sebep oldu.

 

Son yapılan çalışmalar umut vermektedir. Ucakkargo.gen.tr olarak Nijerya kargo potansiyeli önümüzdeki yıllarda dikkat çekici boyutlara varacaktır.

Lagos Afrika kargosunun merkezi olacak ve gelen kargonun büyük bir bölümü Afrika’nın geneline dağıtımakadır.

Nijerya Devlet Başkanı Muhammadu Buhari, Abidjan – Lagos arasında ulaşım koridoru kurulmasını öngören anlaşmayı dün onaylamıştır. Anlaşmaya taraf olan ülkeler arasında Fildişi Sahili, Gana, Togo, Benin ve Nijerya yer almaktadır. Söz konusu koridor Batı Afrika’da doğu-batı yönündeki önemli bir ulaşım ağı olacak olup, Nijerya’nın ticari başkenti olarak bilinen Lagos ile diğer ülkelerin başkentlerini birbirine bağlayacaktır. Söz konusu ulaşım koridorunun bölgenin sosyo-ekonomik kalkınmasına önemli katkıda bulunması beklenmektedir.

 

Nijerya Federal Hükümeti 2017-2020 yıllarını kapsayan Orta Vadeli Ekonomik İstikrar ve Büyüme Planını açıklamıştır. 2016 yılında %1.5 küçülen Nijerya ekonomisinin canlandırılmasını amaçlayan plana göre ortalama %4.6’lık bir büyüme oranına erişilmesi hedeflenmektedir. 2017 yılında büyümenin %2.19 olacağı, 2020 yılında da %7’e yükseleceği tahmin edilmektedir. 2016 yılında %5.8 daralan imalat sanayinin ise planlama döneminde yıllık ortalama %8.5 büyümesi beklenmektedir. 2020 yılında 10 GW’lık kurulu güce sahip olunmasının istendiği ve enerji kaynakları arasında yenilenebilir enerjiye ağırlık verilmek istendiği belirtilmektedir. Ayrıca, 2020 yılı itibariyle rafine petrol ürünlerinde Nijerya’nın net ihracatçı konuma geleceği ifade edilmektedir. Ham petrol üretiminin 2016 yılındaki günlük 1,8 milyon varil düzeyinden 2017 yılında günlük 2,2 milyon varile ve 2020 yılında da günlük 2,5 milyon varile yükselmesi öngörülmektedir. Söz konusu plan çerçevesinde 2016 yılı üçüncü çeyreği itibariyle %13.9 olan işsizlik oranının 2020 yılında %11.23 düzeyine gerileyeceği tahmin edilmektedir. Başka bir deyişle, planlama döneminde toplam 15 milyon kişilik, yıllık ortalama olarak ise 3.7 milyon kişilik istihdam yaratılması hedeflenmektedir.

 

 

İLGİLİ ADRESLER

 

-Müteahhitlik ve teknik müşavirlik firmaları için önemli olabilecek kamu kurum ve kuruluşları, dernekler, iş örgütleri, süreli yayınlar vb. iletişim bilgileri ve web adresleri.

 

FEDERAL MINISTRY OF TRADE AND INVESTMENT

Block H, Old Federal Secretariat, P.M.B. 88 Garki Area 1, Abuja

Tel: +234-9-234-1884

 

 

NIGERIAN INVESTMENT PROMOTION COMMISSION (NIPC)

Polt 1181, Aguiyi-Ironsi Street, Maitama, Abuja

Tel: +234 0 9 876 1585 +234 0 9 876 1636

www.nipc.gov.ng

 

NIGERIAN INSTITUTE OF BUILDING (NIOB)

45, Opebi Road Ikeja

P.O. Box 3191 Marina Lagos

Tel: 4930411

Web: http://www.niobuilding.org/

e-mail: niob_nat@yahoo.com

 

NIGERIAN ASSOCIATION OF CHAMBER OF COMMERCE INDUSTRY, MINES AND AGRICULTURE (NACCIMA)

15 A, Ikorodu Road Maryland, Lagos

Tel: +234 1 4964727

Fax: +234 1 4964737

Web: www.naccima.gov.ng

e-mail: naccima30@yahoo.co.uk

 

THE FEDERATION OF CONSTRUCTION INDUSTRY (FOCI)
Construction House, 18 Adeyemo Alakija Street, Victoria Island, Lagos
G.P.O. Box 282, Lagos
Email : info@focinigeria.com, focinigeria@hotmail.com
Tel : 234-1-4628618, 4616696
Website: www.focinigeria.com

 

Yayınlar:

The Construction Magazine,

The Construction Material Price Index

E-mail: info@focinigeria.org or
Tel: 234-1-2616564, 4616696, 616567

NİJERYA KARGO KARAYOLU TAŞIMACILIĞI

Karayolu Taşımacılığı Özellikle 1970 yılında yapılan çeşitli ulaştırma yatırımiarına daha sonraki yıllarda yeni yatırımların mevcut altyapının bakım ve onarımı için de pek bir gayret gösterilmemiştir. Ancak, 1987 yılından sonra, ulaştırma sektöründe ve özellikle karayolu inşaatlarında büyük yatırımlara yönelinmiştir. 1989 ve 1990 yıllarında toplam 1.547 kilometrelik 46 yeni karayolu projesi tamamlanmıştır.

NİJERYA KARGO DENİZYOLU TAŞIMACILIĞI

Denizyolu Taşımacılığı 1990 yılından itibaren çeşitli sebeplerden yarım kalmış liman inşaatlarının tamamlanmasına ve mevcutların yenilenmesine yönelik çalışmalara başlanmıştır. Gelişen ihracat ve ithalat faaliyetlerine paralel olarak mal sevkiyatında deniz taşımacılığının payı da artmıştır. Petrol harici ürünlerin taşınmasında yabancı gemiler ön plandadır.

Nijerya İstatistik Bürosu tarafından Nijerya’nın gemi taşımacılığına ilişkin istatistikler yayımlanmıştır. 2016 yılında gemi taşımacılığına ilişkin veriler geçmiş yıllara göre azalmıştır.

Nijerya Denizyolu Limanları

 

NİJERYA KARGO DEMİRYOLU TAŞIMACILIĞI

Demiryolu Taşımacılığı Ülkedeki demiryolu ağının modernizasyonu için büyük yatırımlar gereklidir. Bu sektörde gerek yolcu taşımacılığında gerekse yük taşımacılığı bakı­ mından büyük gerilemeler görülmüştür. 1990 yılında demiryolu taşımacılığında görülen canlanma sektör için dikkat çekici olmakla birlikte yeterli değildir.

nijerya havalimanları

NİJERYA KARGO HAVAYOLU TAŞIMACILIĞI

Ülkede onbeş havaalanı vardır. Ancak bu havaalanlarının standartları dü- şük olup teknik donanım ihtiyaçları oldukça fazladır. Özellikle yeni başkente taşınıldıktan sonra yurtiçi havayolu taşımacılığı oldukça artmıştır. Ancak, yolcu ve yük taşımacılığındaki fiyatlar havayolu taşımacılığının en önemli sorunlarıdır.

Lagos’a Uçuş Yapan Havayolları

 • Türk Hava Yolları
 • Lufthansa
 • KLM
 • MEA
 • Airfrance
 • British
 • Ethiopian
 • Etihad
 • Emirates
 • Katar
 • South African Airways

 nijerya uçuşları


Lagos Uçuşları / Lagos’a Bağlantısı Olan Havalimanları

Akanu Ibiam International Airport (ENU), Enugu
Amsterdam Airport Schiphol (AMS), Amsterdam
Atatürk International Airport (IST), Istanbul
Beirut Rafic Hariri International Airport (BEY), Beirut
Benin Airport (BNI), Benin
Bole International Airport (ADD), Addis Ababa
Cadjehoun Airport (COO), Cotonou
Cairo International Airport (CAI), Cairo
Charles de Gaulle International Airport (CDG), Paris
Doha International Airport (DOH), Doha
Douala International Airport (DLA), Douala
Dubai International Airport (DXB), Dubai
Frankfurt am Main International Airport (FRA), Frankfurt
George Bush Intercontinental Houston Airport (IAH), Houston
Hartsfield Jackson Atlanta International Airport (ATL), Atlanta
John F Kennedy International Airport (JFK), New York
Jomo Kenyatta International Airport (NBO), Nairobi
Kaduna Airport (KAD), Kaduna
Kigali International Airport (KGL), Kigali
Kotoka International Airport (ACC), Accra
Leon M Ba Airport (LBV), Libreville
Léopold Sédar Senghor International Airport (DKR), Dakar
Lomé-Tokoin Airport (LFW), Lomé
London Heathrow Airport (LHR), London
Lungi International Airport (FNA), Freetown
Madrid Barajas International Airport (MAD), Madrid
Mallam Aminu International Airport (KAN), Kano
Margaret Ekpo International Airport (CBQ), Calabar
Mohammed V International Airport (CMN), Casablanca
Nnamdi Azikiwe International Airport (ABV), Abuja
OR Tambo International Airport (JNB), Johannesburg
Port Bouet Airport (ABJ), Abidjan
Port Harcourt International Airport (PHC), Port Harcourt
Quatro De Fevereiro Airport (LAD), Luanda
Sam Mbakwe International Airport (QOW), Owerri
Yakubu Gowon Airport (JOS), Jos

 

Nijerya Kargo ve Vergiler

 

Aşağıda detaylı bir şekilde açıklama yapılmıştır, yine de Nijerya’da vergiler yüksektir. Yaklaşık kilobaşı 4 ila 5 usd gibi vergi ve gümrük işlem maliyetiyle karşılaşılacaktır. Bu bilgi taşımacılığı yaptığımız firmalardan edinilmiştir.

Nijerya, 1 Ocak 1995’ten beri Dünya Ticaret Örgütü üyesidir.

KDV oranı %5’tir. İthalatta uygulanan gümrük vergi oranları Nijerya Gümrük İdaresinin web sayfasında (https://www.customs.gov.ng/Tariff/) yer almaktadır. Ayrıca, tüm dünya ülkelerinin gümrük vergilerinin yer aldığı bir diğer web sayfası ise AB’ye ait “Market Access” sayfasıdır. Bu sitede ihracat yapacağınız ülkeyi seçmeniz ve ürününüzün gtip kodunu girmeniz gerekmektedir. (http://madb.europa.eu/madb/datasetPreviewFormATpubli.htm?datacat_id=AT&from=publi).

1995 tarih ve 16 sayılı Nijerya Yatırım Teşvik Komisyonu Kararnamesi %100 yabancı sermayeyle şirket kuruluşuna ve sermaye ile kar payının hiçbir kısıtlama olmaksızın yurt dışına transferine izin vermektedir.

Ayrıca, 1 Ekim 2005 tarihinden itibaren Nijerya ECOWAS’ın ortak gümrük tarifesini (Common External tariff-CET) uygulamaktadır.

Bu tarife ithal edilen malları beş gümrük tarifesinden birine dahil etmektedir. Sermaye malları, makineler ve yerel olarak üretilmeyen temel ilaçlar için %0, hammaddeler için %5, ara malları için %10, mamul mallar için %20, Nijerya tarafından korunan endüstri mallarında ise %50 oranında gümrük vergisi uygulanmaktadır. İthali yasak olan bazı mallardaki vergi, Ocak 2007 tarihinden itibaren %50 oranında gümrük kategorisine dahil edilmiştir. HIV/AIDS tedavisinde kullanılan ilaçlar sıfır gümrük vergisi ile ülkeye sokulabilmektedir.

Tarife hesaplamalarında CCCN (Customs Cooperation Council Nomenclature) esas alınmaktadır.

Vergiler ürüne göre spesifik yada değer üzerinden alınabilmekte ve girişte Naira olarak tahsil edilmektedir.

Tarifelerde tercihli sistem bulunmamakta olup, vergiler ECOWAS (Economic Community of West African States) dışındaki tüm ülkeler için eşittir.

İç piyasayı bozucu damping uygulanan veya sübvanse edilen malların ithalatında spesifik vergi uygulamasına müracaat edilebilmektedir.

Vergisi önceden ödenmiş mallarda verginin kaldırılması, bu malların yeniden ihracı, zarar görmesi veya imhası hallerinde vergi geri alınabilir. Ancak müracaatın ürünler gümrüğü terk etmeden önce yapılması gerekmektedir.

İthalat işlemlerine başlayabilmek için, tüm ithalatçıların yetkili bir banka aracılığıyla “Form M”yi kullanması gerekmektedir. Form M olmaksızın Nijerya’ya ithal edilen ürünlere el konularak imha edilmektedir. Formda, dövizin havale edilip edilmeyeceğine göre, döviz için geçerli (valid for forex) veya döviz için geçerli değil (not valid for forex) ibarelerinden biri belirtilmektedir. Varış yerinde inceleme yapılması gereken tüm ürünler için Form M’de “BA” kodu, inceleme yapılması gerekmeyen ürünlerde “CB” kodu bulunmaktadır.

Banka orijinal belgeyi kendinde tutar ve üç nüshasını ilgili tarama/risk yönetimine (Scanning/Risk Management Provider) gönderir. İthalatın gerçekleşebilmesi için Risk Değerlendirme Raporu’nun (Risk Assesment Report) yayımlanması gerekmektedir.

Manifestonun elektronik olarak varış yeri kontrol kuruluşuna (destination inspection company) ürünlerin deniz yolu ile varmasından 5 gün önce, hava kargo ile varmasından 2 gün önce gönderilmesi gerekmektedir.

Nijerya’ya İthali yasak mallar listesi: İthalatı yasaklanmış olan ürünler listesine aşağıda link edilen Nijerya Gümrük Hizmetleri (Nijerya Customs Service) internet adresinden erişim sağlanabilmektedir. (Gümrük Hizmetleri İdaresi Web Adresi: http://www.customs.gov.ng/ProhibitionList/import.php)

 

Nijerya’nın İthalatında aranılan belgeler ve genel şartlar: Nijerya’ya yapılacak ithalatlarda aşağıdaki belgelerin bulunması gerekmektedir.

 1. Combined Certificate of Value and Origin (CCVO). Ayrıca, bulunması gereken detaylar: Form “M” numarası, ürünlerin tanımı, varış yeri (Tin Can, Apapa, Kano, Onne gibi), sevkiyat tarihi, menşe ülke, tedarikçi ülke
 2. Çeki Listesi (Packing List)
 3. Konşimento
 4. Ürün standartlarını gösteren üretici sertifikası: Bunun geçerli olmadığı durumlarda, bitki sağlığı sertifikası, kimyasal analiz raporu bulunmalıdır.
 5. Kimyasal ürünler, gıda, içecek, ecza ürünleri, elektrik cihazları ve belirlenmiş diğer ürünler için laboratuar test sertifikaları

 

İthalat prosedürü için Nijerya Gümrük İdaresinin web sayfasında ifade olunmaktadır. (https://www.customs.gov.ng/Guidelines/Destination_Inspection/import_procedures.php)

 

Nijerya İthalatta alınan diğer vergiler ise aşağıda gösterilmiştir.

-Gümrük vergileri ad valorem olup, değişken ve mevsimsel tarifeler bulunmamaktadır.

-Ödenecek vergilerin %7’si oranında liman vergisi,

-CIF değeri ve diğer masraflar toplamından %5 KDV. (Medikal ve ecza ürünleri hariç)

-İthal araç ve parçaları CIF bedeli üzerinden %2 Ulusal Otomotiv Konseyi vergisi

-Batı Afrika Ülkeleri Ekonomik Topluluğu dışındaki ülkeler için CIF değerinin %0,5’i kadar ETLS (ECOWAS Trade Liberalization Scheme) vergisi

-İthalat FOB bedeli üzerinden %1 masraf

-İthal pirinçte CIF değerinin %50’si kadar vergi

-İthal sigarada CIF değerinin %100’ü kadar vergi

-İthal şekerde CIF değerinin %10’u kadar vergi

Tüm ürünler için uygulanan gümrük tarifeleri Nijerya Gümrük İdaresinin web sayfasında yayımlanmaktadır. Gümrük Web: https://www.customs.gov.ng/Tariff/sections.php

 

Nijerya İhracat kontrolleri: Ham deri, işlenmemiş kauçuk, hurda metaller, kereste (işlenmiş veya işlenmemiş), vahşi hayvanlar ve nesli tükenmekte olan canlılar ve bu canlılardan yapılan ürünler ile tarihi eserlerin ihracatı yasaktır.

 

Nijerya Varış Yerinde Kontrol: 1 Haziran 2006 tarihinden itibaren Nijerya hükümeti varış limanında kontrol uygulamasına geçmiştir. Bu uygulama, yükleme öncesi kontrolün yerine geçmektedir. Contecna, SGS ve Global Scan isimli üç şirket 7 yıllık kontrat ile Nijerya limanları, sınırları ve havalimanlarında ürün denetimi yapmakla görevlendirilmişlerdir.

 

Nijerya Geçici İthalat: Gümrük İdaresi, bazı ürünlerin (uçak, gemi, römorkör, vinç vb. petrol sondajında kullanılan makineler) devlet tarafından onaylanmış projelerin bitimine müteakip 2 yıl içerisinde yurtdışı (re-export) edilmesi halinde, bu ürünlere geçici ithalat statüsü vermekte ve ülkeye girişinde gümrük vergisinden muaf tutmaktadır.

 

Nijerya Etiketleme ve İşaretleme Koşulları: Etiketlerin İngilizce olması zorunludur. Ülkeye giren tüm ürünlerde, ürünün adı, menşei, özellikleri, üretim tarihi, parti nosu, standartları (ISO; BS etc.) ve ayrıca sabun, gıda, içecek vb. ürünlerde son kullanma tarihi, raf ömrü ve bileşenleri belirtilmelidir.

 

Ülkeye girecek tüm ürünler metrik sistemle etiketlenmiş olmalıdır. Çift veya çok sayıda işaretlenmiş ürünlerin girişine izin verilmemekte ya da bu ürünlere el konulmaktadır.

Ürünün menşeine bakılmaksızın, tüm gıda, ilaç, kozmetik, zirai ilaç ithalatında analiz sertifikaları gerekmektedir. Ayrıca, belirlenmiş bazı hayvansal ürünlerde, bitki, tohum ve toprak için denetim raporları aranmaktadır.

 

Nijerya Standartlar: The Standards Organization of Nigeria (SON) adlı standardizasyon kurumunun (www.sononline-ng.org) standartları düzenlemek ve ayrıca patent, ticari marka ve telif haklarını yayımlama gibi sorumlulukları vardır. SON tarafından sertifikalandırılması gerek tüm ürünler listesine www.soncap.com adresinden erişim sağlanabilmektedir. Genel olarak bu ürünler aşağıdaki şekilde sıralanabilir:

 1. Oyuncaklar
 2. Elektrikli ve elektronik ürünler
 3. Motorlu taşıtların lastikleri
 4. Otomobil camı
 5. Oto yedek parçaları
 6. Kimyasal ürünler
 7. İnşaat malzemeleri, mekanik aletler, gaz aletleri
 8. Kağıt ve kırtasiye malzemeleri
 9. Koruyucu güvenlik ekipmanları

Gıda ve İlaç İdare ve Kontrol Ulusal Kuruluşu (The National Agency for Food and Drugs Administration and Control – NAFDAC); yerel olarak üretilen ve Nijerya’da dağıtımı yapılan gıda, ilaç, kozmetik, tıbbi cihazlar, kimyasallar, su için kalite standartlarını kontrol ve düzenleme yetkisine haizdir. (NAFDAC web: www.nafdacnigeria.org )

Detaylı Bilgi ve İletişim için:

Tel: 05422362361

info@ucakkargo.gen.tr

Ucakkargo Grubu hakkında

30 yıllık bir havayolu geçmişe sahip olan Ucakkargo , Türkiye’nin entegre internet hava kargo çözüm operatörlerindendir. Müşterilerin hızla değişen hava kargo ve denizyolu ihtiyaçlarına en güçlü ve en doğru şekilde cevap verebilmek amacıyla 2015 yılında ilgili yetki sertifikalara sahip ve tabi oldukları mevzuat ve regülasyonlara tamamen uyarak, “müşteri odaklı” ve entegre bir yapıya geçmiştir. Bireysel ve kurumsal hizmetler alanında geniş hizmet ağı ve zengin ürün çeşitliliğine sahip olan Ucakkargo müşterlerine hizmet sürecini hızlandırma vizyonuyla, 85 ülkede 170 şehre hizmet vermektedir.

Ucakkargo , ithalat ve ihracat hizmetinin yanısıra kurye ve kapıdan kapıya taşımacılık hizmetlerini de sunmaktadır.  Nakliye çözüm operatörü olarak denizyolu parsiyel ve full konteyner taşımacılık hizmeti , yolcu uçak kiralama ve kargo uçak kiralama hizmeti ile uzakları yakın etmektedir.

85 ülkede 170 şehre global çapta hizmet veren Ucakkargo şirketi , Kurulduğu tarihten itibaren hizmet kalitesi, hizmet ağı ve sektörüne yaptığı yatırımlarla bulunduğu pazarda hızla büyüyerek genişleyen , kısa sürede ciddi büyüme göstermiştir.

Ayrıca önceliği müşteri memnuniyeti olan şirketimiz daha iyi hizmet anlayışı ile sektörde söz sahipi çalışanlarını bünyesine kattı.

DANI%C5%9EMANLIK

 • Afganistan kargo
 • Almanya kargo
 • Amerika kargo
 • Andorra kargo
 • Angola kargo
 • Antigua ve Barbuda kargo
 • Arjantin kargo
 • Arnavutluk kargo
 • Avustralya kargo
 • Avusturya kargo
 • Azerbaycan kargo
 • Bahamalar kargo
 • Bahreyn kargo
 • Bangladeş kargo
 • Barbados kargo
 • Batı Sahra kargo
 • Belçika kargo
 • Belize kargo
 • Benin kargo
 • Beyaz Rusya kargo
 • Bhutan kargo
 • Birleşik Arap Emirlikleri kargo
 • ingiltere kargo
 • Bolivya kargo
 • Bosna-Hersek kargo
 • Botsvana kargo
 • Brezilya kargo
 • Brunei kargo
 • Bulgaristan kargo
 • Burkina Faso kargo
 • Burundi kargo
 • Cezayir kargo
 • Cibuti kargo
 • Cook Adaları kargo
 • Çad kargo
 • Çek kargo
 • Çin Cumhuriyeti kargo
 • Çin kargo
 • Danimarka kargo
 • Demokratik Kongo kargo
 • Doğu Timor kargo
 • Dominik kargo
 • Dominika kargo
 • Ekvador kargo
 • Ekvator Ginesi kargo
 • El Salvador kargo
 • Endonezya kargo
 • Eritre kargo
 • Ermenistan kargo
 • Estonya kargo
 • Etiyopya kargo
 • Fas kargo
 • Fiji kargo
 • Fildişi Sahili kargo
 • Filipinler kargo
 • Finlandiya kargo
 • Fransa kargo
 • Gabon kargo
 • Gambiya kargo
 • Gana kargo
 • Georgia kargo
 • Gine kargo
 • Gine-Bissau kargo
 • Grenada kargo
 • Guatemala kargo
 • Guyana kargo
 • Güney Afrika kargo
 • Güney Kore kargo
 • Güney Sudan kargo
 • Haiti kargo
 • Hırvatistan kargo
 • Hindistan kargo
 • Hollanda kargo
 • Honduras kargo
 • Irak kargo
 • İran kargo
 • İrlanda kargo
 • İspanya kargo
 • İsrail kargo
 • İsveç kargo
 • İsviçre kargo
 • İtalya kargo
 • İzlanda kargo
 • Jamaika kargo
 • Japonya kargo
 • Kamboçya kargo
 • Kamerun kargo
 • Kanada kargo
 • Karadağ kargo
 • Katar kargo
 • Kazakistan kargo
 • Kenya kargo
 • Kıbrıs Cumhuriyeti kargo
 • Kırgızistan kargo
 • Kiribati kargo
 • Kolombiya kargo
 • Komorlar kargo
 • Kongo Cumhuriyeti kargo
 • Kosova kargo
 • Kosta Rika kargo
 • Kuveyt kargo
 • Kuzey Kore kargo
 • Küba kargo
 • Laos kargo
 • Lesotho kargo
 • Letonya kargo
 • Liberya kargo
 • Libya kargo
 • Lihtenştayn kargo
 • Litvanya kargo
 • Lübnan kargo
 • Lüksemburg kargo
 • Macaristan kargo
 • Madagaskar kargo
 • Makedonya kargo
 • Malavi kargo
 • Maldivler kargo
 • Malezya kargo
 • Mali kargo
 • Malta kargo
 • Marshall Adaları kargo
 • Mauritius kargo
 • Meksika kargo
 • Mısır kargo
 • Mikronezya kargo
 • Moğolistan kargo
 • Moldova kargo
 • Monako kargo
 • Moritanya kargo
 • Mozambik kargo
 • Myanmar kargo
 • Namibya kargo
 • Nauru kargo
 • Nepal kargo
 • Nijer kargo
 • Nijerya kargo
 • Nikaragua kargo
 • Niue kargo
 • Norveç kargo
 • Orta Afrika kargo
 • Özbekistan kargo
 • Pakistan kargo
 • Panama kargo
 • Papua Yeni Gine kargo
 • Paraguay kargo
 • Peru kargo
 • Polonya kargo
 • Portekiz kargo
 • Romanya kargo
 • Ruanda kargo
 • Rusya kargo
 • Samoa kargo
 • San Marino kargo
 • Senegal kargo
 • Seyşeller kargo
 • Sırbistan kargo
 • Sierra Leone kargo
 • Singapur kargo
 • Slovakya kargo
 • Slovenya kargo
 • Solomon Adaları kargo
 • Somali kargo
 • Sri Lanka kargo
 • Sudan kargo
 • Surinam kargo
 • Suriye kargo
 • Suudi Arabistan kargo
 • Svaziland kargo
 • Şili kargo
 • Tacikistan kargo
 • Tanzanya kargo
 • Tayland kargo
 • Togo kargo
 • Tonga kargo
 • Trinidad ve Tobago kargo
 • Tunus kargo
 • Tuvalu kargo
 • Türkmenistan kargo
 • Uganda kargo
 • Ukrayna kargo
 • Umman kargo
 • Uruguay kargo
 • Ürdün kargo
 • Vanuatu kargo
 • Vatikan kargo
 • Venezuela kargo
 • Vietnam kargo
 • Yemen kargo
 • Yeni Zelanda kargo
 • Yunanistan kargo
 • Zambiya kargo
 • Zimbabve kargo

 

 

 • Yurtdışına Kargo Nijerya Uçak Kargo 
 • Nijerya Lojistik Nijerya Dış Ticaret Nijerya ihracat
 • Nijerya Karayolu Demiryolu Denizyolu Hava Yolu Şirketi
 • Yurtdışına Kargo Nijerya Yurtdışına Kargo 
 • Yurtdışına Kargo Nijerya Uçak Kurye 
 • Yurtdışına Kargo Nijerya Acil Uçak Kurye 
 • Yurtdışına Kargo Nijerya Kargo 
 • Yurtdışına Kargo Nijerya Acil Kargo 
 • Yurtdışına Kargo Nijerya Express Kargo 
 • Yurtdışına Kargo Nijerya Hızlı Kargo 
 • Yurtdışına Kargo Nijerya Kurye 
 • Yurtdışına Kargo Nijerya Acil Kurye 
 • Yurtdışına Kargo Nijerya Hızlı Kurye 
 • Yurtdışına Kargo Nijerya En Hızlı Kargo 
 • Yurtdışına Kargo Nijerya En Hızlı Kurye 
 • Yurtdışına Kargo Nijerya Yurtiçi Uçak Kargo 
 • Yurtdışına Kargo Nijerya Yurtdışı Uçak Kargo 
 • Yurtdışına Kargo Nijerya Yurtdışı Express Kargo 
 • Yurtdışına Kargo Nijerya Yurtdışı Acil Kargo 
 • Yurtdışına Kargo Nijerya Yurtdışı En Hızlı Kargo 
 • Yurtdışına Kargo Nijerya Express Uçak Kargo 
 • Yurtdışına Kargo Nijerya Express Acil Kargo 
 • Nijerya Yolcu Beraberi Kurye – Nijerya Yolcu Beraberi Kargo
 • Nijerya Yolcu Beraberi Uçak Kargo – Nijerya Cenaze Taşımacılığı
 • Yurtdışına Kargo Nijerya Vip Kargo 
 • Yurtdışına Kargo Nijerya Yurtdışı Yurtdışına Kargo 
 • Yurtdışına Kargo Nijerya En Hızlı Uçak Kargo 
 • Yurtdışına Kargo Nijerya İthalat İhracat Şirketi ve Firmaları
 • Yurtdışına Kargo Nijerya Kargo 
 • Yurtdışına Kargo Nijerya Kurye  Acil Hava Kargo