MOZAMBİK KARGO

MOZAMBİK KARGO

Mozambik Kargo olarak çok yoğun olmamakla birlikte Türkiye’den Maputo limanına ve Maputo havalimanına taşımalar yapılmaktadır.

Mozambik Kargo Firmaları

Maputo Kargo olarak en önemli liman ve havalimanı konumundadır. Bölge ülkeleri için vaz geçilmez geçiş noktasıdır. Mozabik’te ulaşım bu yüzden oldukça gelişmiştir.

Türkiye’den Mozambik başkenti Maputo’ya Turkish cargo servis vermektedir.Turksh cargonun  Johannesburg aktarmalı uçuşları mevcuttur.

Aktarmalı servis olarak Katar Kargo , Doha aktarmalı iyi servis vermektedir.

Ayrıca aktarmalı olarak Sabiha Gökçen çıkışlı Etiyopya kargo , haftanın 1 günü kargo uçağı ile kargo taşımaktadır.

istanbul maputo

İstanbul (tüm havaalanları) ile Maputo, Mozambik (MPM) arasındaki uçuşlar

12s 10d+ Turkish Johannesburg
14s 15d+ Qatar Airways aktarma yeri: Doha
16s 5d+ Ethiopian aktarma yeri: Cidde, Addis Ababa

 

Mozambik Kargo Fiyatları

En iyi Maputo kargo servisini Turkish Cargo vermektedir. O yüzden fiyatı yüksektir. Uçağın müsaitliği mutlaka sorulmalıdır.

Katar kargo , uçuş sayısının sıklığı sebebiyle tercih edilebilir. Katar Kargo Fiyatları ,Turkish Cargo fiyatlarına göre nispeten daha uygundur.

Etiyopya kargo fiyatları , geniş gövde ile uçtuğu için kap , kilo ve ebat sıkıntısı yoktur. Fakat haftanın tek günü ve Sabiha Gökçen havalimanı çıkışlı olduğu için dikkatli olunmalıdır. Fiyatları en uygun Mozambik kargo firması dır.

Mozambik Kargo Gümrük ve Mozambik Kargo Dış Ticaret

Şeker ve bazı lüks ürünler hariç olmak üzere tüm ürünlerde, gümrük vergisi ve KDV dışında herhangi bir ithalat vergisi uygulanmamaktadır. Ülkedeki tüm ithalatçılar Sanayi ve Ticaret Bakanlığı’na bağlı Milli Ticaret Müdürlüğü tarafından lisans verilmiş olmalıdır.

Tüm ithalatta sevkiyat öncesi kontrol zorunludur. Canlı hayvanların ithalatında veteriner sertifikası gerekmektedir. Tıbbi ürünler, ateşli silahlar ve patlayıcıların ithalatında özel izinler ve lisanslar gerekmektedir.

Maputo’da Beluluane Endüstriyel Serbest Bölgesi ve Nampula’da Nacala Özel Ekonomik Bölgesi’nde yapılan üretim için kullanılacak olan hammadde ve makine ithalatında gümrük vergisi ve KDV istisnaları söz konusudur. Ayrıca daha düşük kurumlar vergisi ve SGK primi avantajları bulunmaktadır.

Mozambik Kargo tarifeler ve Diğer Vergiler

Mozambik’in uyguladığı gümrük vergisi oranları %0 ila %20 arasında değişmektedir. Ortalamada ise %4-5 civarındadır. KDV oranı %17’dir.

Mozambik Kargo Etiketleme

Gıda ürünleri ve tıbbi ürünlerin etiketlenmesine ilişkin gereklilikler INNOQ (Standartlar Milli Enstitüsü) tarafından belirlenmektedir. Tüm ürünler için spesifik normlar bulunmakta olup bu normların uygulanması Sağlık Bakanlığı’nın sorumluluğundadır.

Mozambik kargo ve Maputo kargo çözüm ortağınız
Mozambik kargo ve Maputo kargo hakkında her şeyi bize sorbilirsiniz

 

Mozambik Uçak Kargo / Kurye

150kilogramı aşmayan Fatura değeri 7500 avroyu geçmeyen ürünleri gümrükleme yapmadan taşıyabilmekteyiz.

Bu taşımacılık genel kargo sınıfında yapılmaktadır.

Maputo Uçak Kargo hakkında bilgi almak için whast app 0542 2362361 nolu telefondan bizlere ulaşabilir veya kargo detaylarınızla birlikte (kap ,kilo, ölçüler, mal cinsi vs.) info@ucakkargo.gen.tr eposta adresinden yardım talebinde bulunabilirsiniz

Size Yardımcı Olmamızı Kolaylaştıracak Kargo Detayları

  • Nereden / Nereye ( hangi şehirden hangi şehire )
  • Ağırlık ( kaç kap kaç kilo. Parça başı 30kilogramı geçmemeniz tavsiye edilir.)
  • Ölçüler ( en , boy , yükseklik olarak.. Ölçüler önemlidir. Uzunluk 250cm den fazla olamaz )
  • Malın Cinsi ( taşınacak kargonun muhteviyatı . tehlikeli madde olup olmadığı , özel bir hizmet gerektirip gerektirmediği. Özel kargo taşımacılığı için ihracat / hava kargo önerilir)
  • Kargonun Hazır Olacağı Tarih
  • Gıda taşınacaksa, gıda sertifikası
  • Kimyasal taşınacaksa MSDS

Mozambik Acil Kargo – Mozambik Hızlı Kargo – Mozambik Express Kargo

Ülkeye kargo aracılığı ile gönderimlerde ulaşım süresi 1-2 gün olup, dosyalara 15-20, paketlere 25-50, kolilere ise büyüklüğüne bağlı olarak 25 ile 250 Euro arasında değişen fiyatlar uygulanmaktadır. Bu doğrultuda info@ucakkargo.gen.tr adresine e-posta atmanız yeterlidir. Whats app hattımız +90 542 2362361 nolu telefondan da bizlere ulaşabilirsiniz.