Motosiklet uçak kargo

Motosiklet uçak kargo hakkında merak ettikleriniz

Motosiklet uçak kargo , uçak ile motosiklet taşıma için bilinmesi gerekenleri açıklayacağız.

Uçakla Motosiklet Taşıma , macera sever motosiklet meraklılarının en çok zorlandığı konudur. Motosikleti Karayolu , Ro Ro ve feribot ile taşımaktan daha karmaşık ve maliyetlidir.

Uçakla Motosiklet Taşıma uluslararası standartlarda olması gerektiği için paketleme ve gümrük mevzuatı önem taşımaktadır.

Motosikleti uçakla kargoya vermek için ön hazırlıklar yapmak gerekir. Motosikletteki akü ve depodaki benzin sıkıntı yaratmaktadır. Havayolları motosikletin kasalanmasını, akünün ve kutup başlarının sökülmesini ve depodaki benzinin neredeyse tamamen boşaltılmasını isterler.

Havayollarının çoğu uçakla motosiklet taşıma uygulamalarını tehlikeli madde sınıfına sokmak gerekmektedir. Motosiklet kargo tehlikeli madde kargo sınıfına sokulduğunda DGR Declaration denilen tehlikeli madde beyanı doldurulması gerekmektedir.

Motosiklet kesinlikle kasalanmalıdır. Lashing yapılarak motosiklet sabitlenmelidir.

Kargo ile motosiklet taşıma gümrük usulüne uçak kargo bu noktada size hızlı bir hizmet verecektir.

Uçak kargo motosiklet taşıma süresi 1-2 gündür.

Havayolundan motosiklet rezervasyonu alınması.Motosikletin paketlenmeye hazırlanması, kasalanması. Motosikletin sökülebilir parçalarının olabildiğince sökülmesi maliyeti düşürecektir. Ön tekerlek sökülebilir. Motosiklet nakliyesi masraflı olduğu için ne kadar az yer kaplayan bir paketleme yapılırsa avantajınıza olacaktır. Kasalama yapılacak yerde forklift veya rampa olmalı ki kasalama yapıldıktan sonra motosiklet bir kamyonete rahatça yüklenebilmelidir. Motosiklet taşımaya uygun şekilde lashing yapılır. Akü başları sökülür , benzin boşaltılır ve motosikletin kasası kapatılır. Motosiklet, havayolunun antreposuna alınırken  gerekli etiket ve DGR Beyannamesi tamamlanır. Bu andan itibaren motosiklet taşıma aşamsının son noktasına gelinir. Motosiklet gümrük işlemi de tamamlanınca sorunsuzca planlarınıza devam edebilirsiniz.

Motosiklet Nakliye Fiyatları

Motosikletin büyüklüğü , ağırlığı ve uçulacak nokta taşıma maliyetlerini etkilemektedir.

Motosiklet Uçak kargo  için bizimle temasa geçebilirsiniz. 0 554 173 00 00  telefon hattımız ve e posta adresimiz info@ucakkargo.gen.tr

Motosiklet Uçak Kargo Taşıma Fiyatlarının Hesaplanması

Yapılacak kasanın ölçüleri , En x Boy x Yükselik / 6000 formülü ile ödemeye esas ağırlık hesaplanır. Birim maliyet ile çarpılarak hava kargo navlunu hesaplanır. Buna kasalama, lashing, gümrükleme ve iç nakliye masrafları da eklenecektir.

Motosiklet Uçak kargo fiyatları ve servisleri için bizimle temasa geçebilirsiniz. 0 554 173 00 00  telefon hattımız ve e posta adresimiz info@ucakkargo.gen.tr

Türkiye’den Güney Amerika’ya özellikle Şili’ye motosiklet taşımalarımız olmaktadır. Afrika Kıta’sına geçmek veya Güney Amerika kıtasına geçmek için başka ülkelere gitmeye gerek yoktur.

 

 

Motosiklet Uçak Kargo | Uçakla Motosiklet Taşıma | Uçakta Motosiklet Taşıma | Uçakla Motosiklet Nakliyesi | Uçakta Motosiklet Nakliyesi | Motosiklet Kargo | Uçak Kargo Motosiklet
Motosiklet Uçak Kargo | Uçakla Motosiklet Taşıma | Uçakta Motosiklet Taşıma | Uçakla Motosiklet Nakliyesi | Uçakta Motosiklet Nakliyesi | Motosiklet Kargo | Uçak Kargo Motosiklet