MEDİNE’YE KARGO

Medine’ye kargo göndermenin yolları MEDİNE’YE KARGO 0 542 236 2361

Medine’ye Kargo göndereceklerin firma olma zorunluluğu yoktur.  Kurumsal veya Bireysel gönderiler de yapılabilir. Kendi imal ettiğiniz ürünleri  |  hediyelerinizi  |  kişisel eşyalarınızı hatta küçük ticari taşımalarınızı fatura olmadan proforma hazırlayarak Medine’ya gönderebilirsiniz.

Medine’ye posta yoluyla kargo göndermek

Buna daha çok Medine’ye posta yoluyla kargo gönderimi denilmektedir. Minimumdan kargodan toplamda 150kilogram ve fatura değeri 7500 avroyu geçmeyen gönderilerinizi proforma hazırlayarak |  gümrük yapmadan yada ETGB’li ( İhracatta Posta ve Hızlı Kargo Taşıyıcıları tarafından elektronik ortamda düzenlenen bir beyandır. Dolaylı temsil yoluyla 150kg ve 7500 EUR değere kadar ihracat gönderileri için ETGB‘li Hızlı İhracat hizmeti verilmektedir.) gönderim yapabilirsiniz.

Medine’ye proforma veya fatura ile kargo göndermek mümkündür. Firmamız bireysel ve kurumsal firmalara her türlü desteği vermeye hazırdır.

Medine’de türkiye’deki gibi 30 avro altına vergi muafiyeti gibi bir uygulama yoktur. Her türlü kargo vergiye tabidir. Ortalama Gümrük Vergisi (Tarım Ürünleri Hariç) %4,85 dir. 1 Ocak 2018 itibariyle KDV uygulanmaya başlanmıştır.

Alternatif seçeneklerimiz ile Medine’ye kargo gönderilerinizde kesinlikle Medine kargo fiyatlarımızı sormalısınız.

Kargolarınızı en uygun zamanda |  en uygun seçenekleri sunarak yerine ulaştırıyoruz.

Medine Uçak kargo  için bizimle temasa geçebilirsiniz. 0 554 173 00 00  telefon hattımız ve e posta adresimiz info@ucakkargo.gen.tr

Medine’ye ihracat yapmak

Eğer ihracatçılar birliklerinden bir tanesine kayıtlı bir firma iseniz veya sizin adınıza ihracat yapabilecek bir dış ticaret firması varsa faturalı ticari gönderileriniz Türkiye’den Medine’ye  hava ve deniz kargo olarak sevk edilebilir.

Yükselen ulusal sanayiyi korumak için çelik, çimento, mobilya, organik ve sıvı deterjanlar gibi bazı ürünlerin yanı sıra bazı elektrikli ürünler için% 20 vergi uygulanmaktadır. Öte yandan, tütün gibi ürünler% 30 oranında vergilendirilir.

Son olarak, yerel gıda üretimini korumak için Suudi Arabistan’da bazı gıda ürünlerinin ithali için bazı vergi oranları bulunmaktadır. Tercihli Oranlar ise Temel tüketim mallarının çoğu (şeker, pirinç, çay, kahve, buğday, hayvan ve et) gümrük vergilerinden muaftır. Suudi Arabistan‘da malın seferi için gerekli olan belgesel düzenleme, ticari fatura, menşe belgesi, hava yolu faturası, teminat belgesi (CIF satışı varsa), uygulanabilir olduğunda SASO uyum belgesi gibi belgeleri gerekli kılmaktadır . Bu dokümanlar aşağıdaki kuruluşlar tarafından damgalanmalıdır: İhracatçı ülkenin Ticaret ve Sanayi Odası, “ikili” Ticaret Odası, Suudi Arabistan Konsolosluğu ihracatçı ülkeden.

Suudi Arabistan, dini veya güvenlik nedenleriyle belirli ürünlerin ithalatını yasaklamaktadır. Alkol ve tıbbi olmayan ilaçların ithalatını ve ayrıca İslami prensipleri ihlal eden İslam dışı dini materyallerin çoğunu yasakladı. Güvenlik nedenleriyle silahlar ve elektronik cihazlar sıkı bir şekilde kontrol edilmektedir. Etler için sağlık sertifikası gereklidir ve ihracatçı ülkenin veteriner hekim hizmetleri ile ihracatçı ülkenin Yetkili İslami Makamı tarafından verilen İslam törenlerine göre bir kesim belgesi ile teslim edilmelidir. Bu belgeler ya ikili Ticaret Odası tarafından ya da Dışişleri Bakanlığı tarafından imzalanmalıdır.

Medine Uçak kargo  için bizimle temasa geçebilirsiniz. 0 554 173 00 00  telefon hattımız ve e posta adresimiz info@ucakkargo.gen.tr

Medine’ye posta yoluyla mı yoksa ihracat mı yapmak daha uygundur?

Medine’ye posta yoluyla gönderi demek kapıdan – kapıya hizmet demektir. Alıcı varış noktasında olası vergi ve gümrük masraflarını karşılamak durumundadır. İsterse bu sorumluluğu gönderici de alabilir.

Posta yoluyla kargo gönderimi daha çok küçük ölçekli taşımalar için uygundur. Gümrük masrafı olmadığı gibi varış noktasında da kargolar alıcının kapısına kadar teslim edilmektedir.

Bir sınıflandırma yapmak gerekirse

1 – 75kg arası kesinlikle posta yoluyla yapılmasını öneririm. Servis süreleri 2 günden başlamakla bilikte toplam maliyet ihracata göre daha az olacaktır.

100- 150kg arası göneriler gönderilecek ülkeye göre ve aciliyetine  göre hem posta yoluyla hemde ihracat olarak düşünülebilir.

Medine’ye uçak kargo gönderilerinde aktarmasız servis sunan havayolları Türk Hava Yolları ve Suudi Arabistan Havayolları. Arabistan kargo ve THY kargo Atatürk Havalimanı’ndan servis vermektedir. Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Flynas kargo aktarmalı Medine’ye kargo taşımaktadır.

Medine Tüm ithalat işlemleri için aşağıdaki belgelere ihtiyaç vardır.

– Menşe ispat belgesi – Menşei

ülkesini, taşıyıcının ismini, malın markasını ve mal sayısını ve ağırlığa ve değer dahil malların tanımını bildiren ticari fatura (üçlü)

konşimento veya havayolu faturası

– Belgeler uygunsa, sağlık mevzuatına uygunluğu belirtir.

– Gönderiler gönderilirse Sigorta belgeleri CIF; ve Paketleme listesi. Paketleme listesi

– Uygulanabilirse geçerli Suudi standartlarına uygunluk belgesi Orijinal belgelere, varsa, bir radyasyon sertifikasının bir Arapça tercümesi eşlik etmelidir.

Medine Uçak kargo  için bizimle temasa geçebilirsiniz. 0 554 173 00 00  telefon hattımız ve e posta adresimiz info@ucakkargo.gen.tr

Medine’ye Kargo Uçuşları

Prens Mohammad bin Abdulaziz Havalimanı

Medine Uçak Kargo hakkında bilgi almak için 0542 2362361 nolu telefondan bizlere ulaşabilir veya kargo detaylarınızla birlikte (tonaj |  ölçüler |  mal cinsi vs.) info@ucakkargo.gen.tr eposta adresinden fiyat talebinde bulunabilirsiniz

Size Yardımcı Olmamızı Kolaylaştıracak Kargo Detayları

  • Nereden / Nereye ( hangi şehirden hangi şehire )
  • Ağırlık ( kaç kap kaç kilo. Parça başı 30kilogramı geçen kargoların bilgisi verilmelidirr.)
  • Ölçüler ( en  |  boy  |  yükseklik olarak.. Ölçüler önemlidir. Uzunluk 300cm den fazla ve 150 cm yüksek kargolar için uyarmalısınız )
  • Malın Cinsi ( taşınacak kargonun muhteviyatı . tehlikeli madde olup olmadığı  |  özel bir hizmet gerektirip gerektirmediği. Özel kargo taşımacılığı için ihracat / hava kargo önerilir)
  • Kargonun Hazır Olacağı Tarih
  • Gıda taşınacaksa |  gıda sertifikası
  • Kimyasal taşınacaksa MSDS

 

 Medine Uçak kargo  için bizimle temasa geçebilirsiniz. 0 554 173 00 00  telefon hattımız ve e posta adresimiz info@ucakkargo.gen.tr

Medine uçak kargo fiyatları

Uçak kargo tercih edildiğinde ihracat gönderilerinde 100 kg üzeri kargolar için kilo başı maliyetler 1,00 -2,00 USD arasında değişmektedir. Medine kargo fiyatları kargonun ebatları ve ağırlığı ile doğru orantılıdır.

Medine’ya posta yoluyla kargo fiyatları kiloya ve ölçülere göre değişiklik göstermektedir.

Türk Hava Yolları  Atatürk Havalimanından tarifeli uçuşlar düzenlemektedir.

Suudi kargo |  THY Kargo |  en ucuz ve iyi servis sunan Medine Kargo Firmaları arasındadırlar.

Türk Hava Yolları Medine uçak kargosunda tartışmasız liderdir. Çünkü  Atatürk’ten direk servis vermektedir.

Avrupalı Havayolları’nın da Medine kargo fiyatları körfez bölgesi havayollarına göre yüksektir.

Medine’ye Acil Kargo – Medine’ye Hızlı Kargo – Medine’ye Express Kargo

Ülkeye kargo aracılığı ile gönderimlerde ulaşım süresi 1-2 gün olup |  dosyalara 15-20 |  paketlere 25-50 |  kolilere ise büyüklüğüne bağlı olarak 25 ile 250 Euro arasında değişen fiyatlar uygulanmaktadır.

Medine’ye Evcil Hayvan Götürmek

Medine’ye  evcil hayvan götürmesinde için bizimle temasa geçebilirsiniz. 0 554 173 00 00  telefon hattımız ve e posta adresimiz info@ucakkargo.gen.tr

Kedi köpek göndermek oldukça zahmetlidir.

 

Medine’ye evcil hayvan iki şekilde getirebilirsiniz:

1- Yolcu beraberi
2- Kargo olarak.

 

Medine’ye Kişisel Eşya Götürmek

Medine’ye hava kargo önerilerimiz geçerlidir. Medine Uçak Kurye uygundur. Medine’ye evrak göndermek kolaydır ve 2 gün sürer.

Medine Uçak kargo  için bizimle temasa geçebilirsiniz. 0 554 173 00 00  telefon hattımız ve e posta adresimiz info@ucakkargo.gen.tr

Medine’ye Kargo  ,  Medine Uçak Kargo ,  Medine Uçak Kargo Firmaları  ,  Medine acil kargo , Medine Kargo Fiyatları , Medine’ye Kişisel Eşya  ,  Medine’ye Evcil Hayvan  ,  Medine’ye Motosiklet , Medine’ye Güvercin , Medine’ye  lokum göndermek , Medine’ye evrak , Arabistan’a evrak
Medine’ye Kargo  |  Medine Uçak Kargo |  Medine Uçak Kargo Firmaları  |  Medine acil kargo |  Medine Kargo Fiyatları |  Medine’ye Kişisel Eşya  |  Medine’ye Evcil Hayvan  |  Medine’ye Motosiklet