Kuveyt’e kargo gönderme 0554 173 0000

Kuveyt’e kargo gönderme hakkında herşey / Shipping from Turkey Istanbul to Kuwait

Kuveyt’e kargo gönderme deyince bir çok seçenek karşımıza çıkıyor. Kuveyt çok küçük bir ülke olmakla birlikte ihracatımızda önemli bir yer teşkil etmektedir.

Kuveyt’e kargo gönderme şekillerine gelince kişisel gönderiler için Kuveyt express kargo, çok büyük ve acil olmayan kargolar için Kuveyt gemi kargo ve acil kargolar içinde Kuveyt uçak kargo ya da Kuveyt hava kargo seçeneklerimiz mevcuttur.

Kuveyt kargo

Kuveyt express kargo

Türkiye çıkışında gümrük yapmaksızın gönderi yapmanın sınırı 300kg ve 15 bin avro mal değeridir. Bizim önerimiz evrak ve kişisel gönderilerinizi express kargo yada kurye denilen servisimizi kullanmanızdır. Kapıdan kapıya olan bu serviste ülke çıkışında gümrükleme gerekmezken varış noktasında gümrükleme ve vergilendirme oluşabilir.

1 -75kg arası kargolar Kuveyt kurye kargo için idealdir. 100kg ve ötesi Kuveyt ihracat yani Kuveyt uçak kargo olarak değerlendirlmelidir.

Servis çok önemli değil geçte gitsin diyorsanı ptt kuveyt kargo ile görüşebilirsiniz.

Kuveyt uçak kargo

Kuveyt hava kargo yada Kuveyt hava ihracat gönderisi anlamına gelen bu taşıma şeklinde gönderici varış noktasına fatura kesmektedir. Türkiye çıkış havalimanında da gümrük yapmaktadır. Kargonun Kuveyt’e varışında da gümrükleme ve vergilendirme gerçekleşmektedir. Genelde havalimanndan havalimanına bir servis olmaktadır. Kuveyt Havalimanı ülkenin hava kargo kapısıdır.

Kuveyt gemi kargo

Kuveyt’e yapılan gönderilerin en büyük kısmı gemi ile yani denizyolu ile yapılmaktadır.

Kuveyt Deniz limanları; Shuaiba ,Shuwaikh limanıdır. En yoğun konteyner limanı Shuwaikh limanıdır.

Kuveyt deniz kargo, maliyet anlamında en ucuz taşıma şeklidir.

Yine çıkış ve varışta gümrük yapılması gerekmektedir.

Kuveyt kargo fiyat

Kuveyt express kargoda fiyat kilo ve kapladığı alana göre değişir. Birim malyet 30kg üzeri 4-5 avrodur. Evrak gönderileri 30 avrodan başlamaktadır.

Kuveyt uçak kargo fiyatları çok değişkendir. Kargonun cinsine, ağırlığına, boyutlarına ve kullanılan havayoluna göre değişiklik gösterir. Pandemi sürecinde fiyatlar tavan yapmış durumdadır.

Kuveyt deniz kargoda hem parsiyel hem de full konteyner fiyatları vardır. Pandemiden Kuveyt Parsiyel ve Kuveyt full konteyner fiyatları da artmıştır.

Kuveyt kargo sirketleri

Kuveyt’e Türk Hava Yolları , Kuveyt Havayolları ( Kuwait airways cargo ), Jazeere ve Pegasus Havayolları aktarmasız servis vermektedir.

Hem İstanbul Havalimanı’ndan hem de İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan servis bulunmaktadır. Geniş gövdeli uçaklar genelde İstanbul Havalimanı’ndan servis vermektedir.

Kuveyt kargo firmaları

Kuveyt Kargo gönderileriniz için Kuveyt kargo firmalarını öneririz. Paketlemeden tutun mevzuata kadar size destek olacaklardır.

Kuveyt kargo Aksaray diye adlandırılan kargo şekli ise firmalar sizin küçük çaplı kargolarınızı ve bir çoğunu toplarlar. Kendi ihracatları gibi varış noktasında kendi firmalarına gönderirler ve gümrükten çekerler. Çoğu zaman vergiler dahil bir sistem olur. Kargo toplanması beklendiği için süreç zaman alabilir.

Kuveyt kargo takip

Türkiye kuveyt kargo , Kuveyt İstanbul kargo larının takip konularında sizlere yardımcı olabiliriz.

İsterseniz kendiniz de Kuveyt Hava Yolları kargo takip sayfasını yada Türk Hava Yolları Kargo takip sayfasını sorgulayabilirsiniz.

Kuveyt hava yolları kargo takibi için bizleri arayabilirsiniz.

kuveyt kargo, Kuveyt Kargo gönderimi ücretleri
Kuveyt kargo, Bahreyn, Katar, Umman, Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri’nin yanı sıra Körfez İşbirliği Konseyi üyesi