Kuveyt Uçak Kargo

Kuveyt Uçak Kargo ve Kuveyt’e kargo göndermenin yolları

Kuveyt Uçak Kargo Taşımaları 2017 yılında ilk 15 ülke arasında yer aldı.
Kuveyt Uçak Kargo firmaları arasında en önemlisi THY Kargo , Kuveyt Kargo , Atlas Kargo , Jazeera Kargo ve Pegasus kargo.

Kuveyt’e kargo göndermenin yolları

Kuveyt’e Kargo göndereceklerin firma olma zorunluluğu yoktur. Kurumsal veya Bireysel gönderiler de yapılabilir. Kendi imal ettiğiniz ürünleri , hediyelerinizi , kişisel eşyalarınızı hatta küçük ticari taşımalarınızı fatura olmadan proforma hazırlayarak Kanada’ya gönderebilirsiniz.

Kuveyt’e Kargo posta yoluyla kargo göndermek

Buna daha çok Kuveyt’e posta yoluyla kargo gönderimi denmektedir. Minimumdan kargodan toplamda 150kilogram ve fatura değeri 7500 avroyu geçmeyen gönderilerinizi proforma hazırlayarak, gümrük yapmadan yada ETGB’li ( İhracatta Posta ve Hızlı Kargo Taşıyıcıları tarafından elektronik ortamda düzenlenen bir beyandır. Dolaylı temsil yoluyla 150kg ve 7500 EUR değere kadar ihracat gönderileri için ETGB’li Hızlı İhracat hizmeti verilmektedir.) gönderim yapabilirsiniz.

Kuveyt’e proforma veya fatura ile kargo göndermek mümkündür. Firmamız bireysel ve kurumsal firmalara her türlü desteği vermeye hazırdır.

Alternatif seçeneklerimiz ile Kuveyt’e hava kargo gönderilerinizde kesinlikle Kuveyt kargo fiyatları sormalısınız.

Kargolarınızı en uygun zamanda, en uygun seçenekleri sunarak yerine ulaştırıyoruz.

Kuveyt’e ihracat yapmak

Eğer ihracatçılar birliklerinden bir tanesine kayıtlı bir firma iseniz veya sizin adınıza ihracat yapabilecek bir dış ticaret firması varsa faturalı ticari gönderileriniz Türkiye’den Kuveyt’e hava ve deniz kargo olarak sevk edilebilir.

İsrail yasaklı ülkedir.
Alkol ürünlerini ithal etmek mümkün değildir.
İthalatta Gümrük Vergileri ve Vergiler % 5 ‘tir.
Bazı ürünlerin ulusal sanayiyi korumak için% 10 ila% 12 vergi oranı vardır.
Tütün üzerinde% 100 vergi oranı var.
Daha fazla bilgi için Kuwait Customs web sitesini ziyaret edin.
Gümrük SınıflamasıTarifeler, ithalat ve ihracatın sınıflandırılması

Kuveyt’e ürün ithal etmek için gereklidir:
– Menşe
– Fatura
– Paketleme Listesi
– Konşimento

 

Kuveyt’e posta yoluyla mı yoksa ihracat mı yapmak daha uygundur?

Kuveyt’e posta yoluyla gönderi demek kapıdan – kapıya hizmet demektir. Alıcı varış noktasında olası vergi ve gümrük masraflarını karşılamak durumundadır. İsterse bu sorumluluğu gönderici de alabilir.

Posta yoluyla kargo gönderimi daha çok küçük ölçekli taşımalar için uygundur. Gümrük masrafı olmadığı gibi varış noktasında da kargolar alıcının kapısına kadar teslim edilmektedir.

Bir sınıflandırma yapmak gerekirse
1 – 75kg arası kesinlikle posta yoluyla yapılmasını öneririm. Servis süreleri 2 günden başlamakla bilikte toplam maliyet ihracata göre daha az olacaktır.

100- 150kg arası göneriler gönderilecek ülkeye göre ve aciliyetine göre hem posta yoluyla hemde ihracat olarak düşünülebilir.
Kuveyt’e uçak kargo gönderilerinde aktarmasız servis sunan hava kargo firmaları THY Kargo, Kuveyt Kargo , Atlas kargo , Jazeera Kargo ve Pegasus kargo.

THY Kargo , Atlas Kargo ve Kuveyt Kargo İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan , Jazeera kargo ve Pegasus Kargo ise Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan taşıma yapmaktadır.

Avrupa merkezleri üzerinden aktarmalı servisler pahalıdır.

Kuveyt’e Kargo Uçuşları

• Kuveyt Uluslararası Havaalanı

Uçak Kargo hakkında bilgi almak için 0554 173 0000 nolu telefondan bizlere ulaşabilir veya kargo detaylarınızla birlikte (tonaj, ölçüler, mal cinsi vs.) info@ucakkargo.gen.tr eposta adresinden fiyat talebinde bulunabilirsiniz

Size Yardımcı Olmamızı Kolaylaştıracak Kargo Detayları
• Nereden / Nereye ( hangi şehirden hangi şehire )
• Ağırlık ( kaç kap kaç kilo. Parça başı 30kilogramı geçen kargoların bilgisi verilmelidirr.)
• Ölçüler ( en , boy , yükseklik olarak.. Ölçüler önemlidir. Uzunluk 300cm den fazla ve 150 cm yüksek kargolar için uyarmalısınız )
• Malın Cinsi ( taşınacak kargonun muhteviyatı . tehlikeli madde olup olmadığı , özel bir hizmet gerektirip gerektirmediği. Özel kargo taşımacılığı için ihracat / hava kargo önerilir)
• Kargonun Hazır Olacağı Tarih
• Gıda taşınacaksa, gıda sertifikası
• Kimyasal taşınacaksa MSDS

Kuveyt Deniz yolu Kargo Seferleri

• Kuveyt / Ash Shuwaykh
• Shuaiba

Kuveyt uçak kargo fiyatları

Uçak kargo tercih edildiğinde hava ihracat gönderilerinde 100 kg üzeri kargolar için kilo başı maliyetler 1,00 -3,00 USD arasında değişmektedir. Kuveyt kargo fiyatları uçuşun aktarmalı olup olmadığıyla doğru orantılıdır.
Kuveyt’e posta yoluyla kargo fiyatları kiloya ve ölçülere göre değişiklik göstermektedir.

Avrupalı Havayolları’nın da Kuveyt kargo fiyatları körfez bölgesi havayollarına göre yüksektir.

Kuveyt’e Evcil Hayvan Götürmek

Kuveyt’e evcil hayvan götürmesinde herhangi bir karantina süreci yoktur ama diğer Arap ülkeleri gibi zordur.
Ülkeye ithal edilen kedi, köpek ve diğer hayvanların Tarım ve Deniz Zenginlikleri Genel Müdürlüğü’nden bir Veteriner Sağlık Sertifikası ve İzni almaları gerekecektir.

Arnavutluk, İtalya, Ürdün, Malezya, Myanmar, Filistin, Tayland, Ukrayna ve Zimbabwe’den gelmedikçe tüm kuş türleri girişi yasaklıdır.
Irak’tan gelen hiçbir hayvana ülkeye girme izni verilmez.

Kuveyt’e evcil hayvan iki şekilde getirebilirsiniz:
1- Yolcu beraberi
2- Kargo olarak.

Bu ülkeye hayvanınızı sokmakla ilgi detaylı bilgi için bizi arayın. ulaşabilirsiniz.

Kuveyt’e Kişisel Eşya Götürmek

Kuveyt’e hava kargo önerilerimiz geçerlidir. Uçak Kurye uygundur.

Kuveyt Uçak kargo için bizimle temasa geçebilirsiniz. 0 554 173 00 00 telefon hattımız ve e posta adresimiz info@ucakkargo.gen.tr

 

kuveyt uçak kargo | kuveyt kargo fiyat | kuveyt kargo istanbul | kuveyt türkiye kargo | kuveyt kargo | kuveyt kargo firmaları
kuveyt uçak kargo | kuveyt kargo fiyat | kuveyt kargo istanbul | kuveyt türkiye kargo | kuveyt kargo | kuveyt kargo firmaları