Kiraz Hava Kargo Rekor Kıracak

Kiraz Hava Kargo desteği ile bu sene ihracat rekoru kıracak. Dünyanın en büyük kiraz üretici Türkiye, ihracatta istediği düzeye gelememişti.Yaş sebze-meyve ihracatında “hava kargo” dönemi başlatmak isteyen ihracat birliklerinin Turkish Cargo ile yapmış oldukları görüşmeler olumlu sonuç verdi.

Dünyanın en büyük kiraz, şeftali ,çilek ve çekirdeksiz yaş üzüm üreticisiyi olan Türkiye için yeni bir dönem başlıyor.

Türkiye İhracatçılar Meclisi Yönetim Kurulu Üyesi ve Ege Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği ve Turkish Cargo arasındaki koordinasyon örüşmelerinin ardından  yaş meyve-sebze ürünlerine yönelik hava kargo taşımacılığı maliyetlerinin düşürülmesi ve dünyanın ticari üs niteliğindeki kentlerine ürün gönderiminin artırılarak destinasyon ağının genişletilmesi için çalışmaları sonuçlandı.

DANIŞMANLIK

Bu çerçevede, Turkish Cargo çok büyük yatırım yapıyor. İhracatçılarından gelecek olan talepler çerçevesinde, Turkish Cargo  önümüzdeki dönemde kiralama veya satın alma yoluyla devreye alınacak uçaklar vasıtasıyla destek verilen yeni ürün çeşitleri ve  destinasyonlar da devreye girecek.

Kiraz Hava Kargo ile +2 / +8 derece arasında taşınmaktadır. Kiraz Hava Kargo bozulabilir gıda taşımacılığı yada bozulabilir kargo sınıfına girdiği için havalimanına getirilirken de frigo araçlarla getirilmesi gerekmektedir. Turkish cargo , kargo kabulü sırasında ürünlerin sıcaklıklarını ölçmektedir. Olası problemlerde de sorumluluk almayacaktır. Paketlemenin önemi çok büyüktür. Kiraz Hava Kargo ya yoğun talep olacağı için rezervasyon konusunda dikkatli olunmalı ve rezervasyon tariherine uygun ürün toplanmalıdır. Yaş sebze meyve taşımacılığında özel izinler alınması gerektiği için en az 1 gün bu işlemlere alınmalıdır. Paletli yükleme ihracatçı için avantaj yaratacaktır fakat her uçak büyük gövde olmadığı için alternatif paketleme şekilleri de denebilir. Kiraz Hava Kargo en avantajlı paketleme europalet üzerinde 150 santimetreyi geçmeyen paletlemedir. Alternatif yükleme yine europalet üzerinde 100santimetreyi geçmeyen paletlemelerdir.

 

Uçak Kargo Olarak kiraz ihracatı yapacak firmaların odaklanması gerektikleri ve fiyat avantajı yakalayabilecekleri ülkeleri belirlerdik.

Kiraz Hava Kargo ve Yaş Sebze meyve için hedef ülkeler aşağıdadır.

AFRİKA

Seyşeller , Güney Afrika Cumhuriyeti , Gana , Nijerya , Madagaskar
ORTA AVRUPA

Hollanda , Almanya , Belçika , İngiltere , Fransa ve İsviçre

KUZEY VE DOĞU AVRUPA

Beyaz Rusya , Ukrayna , Avusturya , Romanya , Sırbistan , İsveç , Norveç , Rusya ve Danimarka

UZAKDOGU
Sri Lanka, Hindistan , Kazakistan ve Filipinler

ORTADOGU
Suudi Arabistan , Kuveyt , Irak , Ürdün ve Mısır

Kiraz Uçak Kargo hakkında bilgi almak için whast app 0542 2362361 nolu telefondan bizlere ulaşabilir veya kargo detaylarınızla birlikte (kap ,kilo, ölçüler, mal cinsi vs.) info@ucakkargo.gen.tr eposta adresinden yardım talebinde bulunabilirsiniz

Size Yardımcı Olmamızı Kolaylaştıracak Kargo Detayları

  • Nereden / Nereye ( hangi şehirden hangi şehire )
  • Ağırlık ( kap veya palet ağırlığı)
  • Ölçüler ( en , boy , yükseklik olarak.. Ölçüler önemlidir. Özellikle yükseklik belirtilmelidir )
  • Kargonun Hazır Olacağı Tarih
Kiraz Hava Kargo turkish cargonun desteğini alarak ihracatçılara çok büyük avantaj sağlayacak
Kiraz Hava Kargo ile Türkiye bu sezon rekor kıracak. Dünyanın en büyük kiraz üreticisi, kiraz ihracatında da lider olmak istiyor.