KIBRIS KARGO 0 554 173 0000

KIBRIS KARGO Hakkında bilmek istedikleriniz için 0 554 173 0000 nolu telefon ile görüşebilirsiniz.

KIBRIS KARGO göndermenin yollarına gelince Kıbrıs’a Kargo göndereceklerin firma olma zorunluluğu yoktur. Kurumsal veya Bireysel gönderiler de yapılabilir. Kendi imal ettiğiniz ürünleri , hediyelerinizi , kişisel eşyalarınızı hatta küçük ticari taşımalarınızı fatura olmadan proforma hazırlayarak Kıbrıs’ya gönderebilirsiniz.

KKTC’ye ithal edilen mallar, mevzuatta belirtilen muafiyet ve istisnalardan yararlanmamaları halinde, mezkur Kanun ekini teşkil eden II sayılı Cetvelde karşılarında belirtilen nispetlerde gümrük vergisine tabi bulunmaktadırlar. Bununla beraber, 10 ABD Doları karşılığı TL’nı geçmeyen hediyeler üzerinden gümrük vergisi alınmamaktadır.

Kıbrıs’ya posta yoluyla kargo göndermek

Buna daha çok Kıbrıs’ya posta yoluyla kargo gönderimi denmektedir. Minimumdan kargodan toplamda 150kilogram ve fatura değeri 7500 avroyu geçmeyen gönderilerinizi proforma hazırlayarak, gümrük yapmadan yada ETGB’li ( İhracatta Posta ve Hızlı Kargo Taşıyıcıları tarafından elektronik ortamda düzenlenen bir beyandır. Dolaylı temsil yoluyla 150kg ve 7500 EUR değere kadar ihracat gönderileri için ETGB’li Hızlı İhracat hizmeti verilmektedir.) gönderim yapabilirsiniz.

Kıbrıs’a proforma veya fatura ile kargo göndermek mümkündür. Firmamız bireysel ve kurumsal firmalara her türlü desteği vermeye hazırdır.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, dünya genelinde tanınmadığı için global kargo firmaları Kıbrıs’a taşıma yapmaz. Yerel firmalardan bu doğrultuda servis alınmaktadır.

Kargolarınızı en uygun zamanda, en uygun seçenekleri sunarak yerine ulaştırıyoruz.

Kıbrıs’ya ihracat yapmak

Eğer ihracatçılar birliklerinden bir tanesine kayıtlı bir firma iseniz veya sizin adınıza ihracat yapabilecek bir dış ticaret firması varsa faturalı ticari gönderileriniz Türkiye’den Kıbrıs’ya hava ve deniz kargo olarak sevk edilebilir.

 

Kıbrıs’ya posta yoluyla mı yoksa ihracat mı yapmak daha uygundur?

Türkiye’den Ercan Havaalanına direk ya da aktarmalı uçak seferleri yapılmaktadır.

Kıbrıs’ya posta yoluyla gönderi demek kapıdan – kapıya hizmet demektir. Alıcı varış noktasında olası vergi ve gümrük masraflarını karşılamak durumundadır. İsterse bu sorumluluğu gönderici de alabilir.

Posta yoluyla kargo gönderimi daha çok küçük ölçekli taşımalar için uygundur. Gümrük masrafı olmadığı gibi varış noktasında da kargolar alıcının kapısına kadar teslim edilmektedir.

Bir sınıflandırma yapmak gerekirse
1 – 75kg arası kesinlikle posta yoluyla yapılmasını öneririm. Servis süreleri 2 günden başlamakla bilikte toplam maliyet ihracata göre daha az olacaktır.

100- 150kg arası göneriler gönderilecek ülkeye göre ve aciliyetine göre hem posta yoluyla hemde ihracat olarak düşünülebilir.
Kıbrıs’ya uçak kargo gönderilerinde THY Kargo ,  AtlasGlobal Kargo ve Pegasus kargo hizmet vermektedir.

Uçak Kargo hakkında bilgi almak için 0554 173 0000 nolu telefondan bizlere ulaşabilir veya kargo detaylarınızla birlikte (tonaj, ölçüler, mal cinsi vs.) info@ucakkargo.gen.tr eposta adresinden fiyat talebinde bulunabilirsiniz

Size Yardımcı Olmamızı Kolaylaştıracak Kargo Detayları
• Nereden / Nereye ( hangi şehirden hangi şehire )
• Ağırlık ( kaç kap kaç kilo. Parça başı 30kilogramı geçen kargoların bilgisi verilmelidirr.)
• Ölçüler ( en , boy , yükseklik olarak.. Ölçüler önemlidir. Uzunluk 300cm den fazla ve 150 cm yüksek kargolar için uyarmalısınız )
• Malın Cinsi ( taşınacak kargonun muhteviyatı . tehlikeli madde olup olmadığı , özel bir hizmet gerektirip gerektirmediği. Özel kargo taşımacılığı için ihracat / hava kargo önerilir)
• Kargonun Hazır Olacağı Tarih
• Gıda taşınacaksa, gıda sertifikası
• Kimyasal taşınacaksa MSDS

Kıbrıs uçak kargo fiyatları

Kıbrıs tanınmadığından , kapıdan kapıya maliyetleri biraz yüksektir. İhracat yapmak uygundur. Uçak kargo tercih edildiğinde ihracat gönderilerinde 100 kg üzeri kargolar için kilo başı maliyetler 1 usd nin altındadır.

Kıbrıs’a Acil Kargo – Kıbrıs’a Hızlı Kargo – Kıbrıs’a Express Kargo

ürkiye’den Ercan Havaalanına direk ya da aktarmalı uçak seferleri yapılmaktadır.

Ülkeye kargo aracılığı ile gönderimlerde ulaşım süresi 1-2 gün olup, dosya ve kurye gönderimi 250-300 tl den başlamaktadır.

Kıbrıs Uçak kargo için bizimle temasa geçebilirsiniz. 0 554 173 00 00 telefon hattımız ve e posta adresimiz info@ucakkargo.gen.tr

 

Kıbrıs kargo,nakliye, Kıbrısa kargo ücreti, nakliye firmaları , kargo fiyatları, kargo şirketleri , Türkiye Kıbrıs Kargo ,kktc kargo, 
kktc nakliye firmaları , Kıbrıs nakliye fiyatları ,Ercan kargo, Ercan uçak kargo

KIBRIS KARGO ,Kıbrıs kargo,nakliye, Kıbrısa kargo ücreti, nakliye firmaları , kargo fiyatları, kargo şirketleri , Türkiye Kıbrıs Kargo ,kktc kargo, 
KIBRIS KARGO