Katar’a Uçak Kargo

Katar’a Uçak Kargo Katar’a Uçak Kargo Taşımaları 2017 yılına damga vurdu.

Katar’a Uçak Kargo firmaları arasında en önemlisi THY Kargo , Katar Kargo ve Pegasus kargo. Katar’a uçak kargo , Türkiye Katar Uçak Kargo taşımaları Arap ülkelerinin Katar’a uyguladığı ambargonun ardından artmıştır. Son dönemde Katar ile Türkiye arasındaki ilişkiler en üst düzeyde yakınlaşmıştır.

Katar’a uçak kargo göndermenin yolları

Katar’a uçak Kargo göndereceklerin firma olma zorunluluğu yoktur.  Kurumsal veya Bireysel gönderiler de yapılabilir. Kendi imal ettiğiniz ürünleri , hediyelerinizi , kişisel eşyalarınızı hatta küçük ticari taşımalarınızı fatura olmadan proforma hazırlayarak Kanada’ya gönderebilirsiniz.

Katar’a Kargo posta yoluyla kargo göndermek

Buna daha çok Katar’a  posta yoluyla kargo gönderimi denmektedir. Minimumdan kargodan toplamda 150kilogram ve fatura değeri 7500 avroyu geçmeyen gönderilerinizi proforma hazırlayarak, gümrük yapmadan yada ETGB’li ( İhracatta Posta ve Hızlı Kargo Taşıyıcıları tarafından elektronik ortamda düzenlenen bir beyandır. Dolaylı temsil yoluyla 150kg ve 7500 EUR değere kadar ihracat gönderileri için ETGB‘li Hızlı İhracat hizmeti verilmektedir.) gönderim yapabilirsiniz.

Katar’a proforma veya fatura ile kargo göndermek mümkündür. Firmamız bireysel ve kurumsal firmalara her türlü desteği vermeye hazırdır.

Alternatif seçeneklerimiz ile Katar’a kargo gönderilerinizde kesinlikle kanada kargo fiyatlarımızı sormalısınız.

Kargolarınızı en uygun zamanda, en uygun seçenekleri sunarak yerine ulaştırıyoruz.

Katar’a ihracat yapmak

Eğer ihracatçılar birliklerinden bir tanesine kayıtlı bir firma iseniz veya sizin adınıza ihracat yapabilecek bir dış ticaret firması varsa faturalı ticari gönderileriniz Türkiye’den Katar’a hava ve deniz kargo olarak sevk edilebilir.

Katar’a posta yoluyla mı yoksa ihracat mı yapmak daha uygundur?

Katar’a posta yoluyla gönderi demek kapıdan – kapıya hizmet demektir. Alıcı varış noktasında olası vergi ve gümrük masraflarını karşılamak durumundadır. İsterse bu sorumluluğu gönderici de alabilir.

Posta yoluyla kargo gönderimi daha çok küçük ölçekli taşımalar için uygundur. Gümrük masrafı olmadığı gibi varış noktasında da kargolar alıcının kapısına kadar teslim edilmektedir.

Bir sınıflandırma yapmak gerekirse

1 – 75kg arası kesinlikle posta yoluyla yapılmasını öneririm. Servis süreleri 2 günden başlamakla bilikte toplam maliyet ihracata göre daha az olacaktır.

100- 150kg arası göneriler gönderilecek ülkeye göre ve aciliyetine  göre hem posta yoluyla hemde ihracat olarak düşünülebilir.

Katar’a uçak kargo gönderilerinde aktarmasız servis sunan  hava kargo firmaları THY Kargo, Katar Kargo ve Pegasus kargo.

THY Kargo İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan , Katar kargo hem Atatürk Hem de Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan , Pegasus Kargo ise Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan taşıma yapmaktadır.

Katar Kargo aynı zamanda Ankara, Adana ve Hatay’a da uçmaktadır.

Avrupa merkezleri üzerinden aktarmalı servisler pahalıdır.

 

Katar’a Kargo Uçuşları

  • Hamad Uluslararası Havalimanı

Uçak Kargo hakkında bilgi almak için 0554 173 0000 nolu telefondan bizlere ulaşabilir veya kargo detaylarınızla birlikte (tonaj, ölçüler, mal cinsi vs.) info@ucakkargo.gen.tr eposta adresinden fiyat talebinde bulunabilirsiniz

Size Yardımcı Olmamızı Kolaylaştıracak Kargo Detayları

  • Nereden / Nereye ( hangi şehirden hangi şehire )
  • Ağırlık ( kaç kap kaç kilo. Parça başı 30kilogramı geçen kargoların bilgisi verilmelidirr.)
  • Ölçüler ( en , boy , yükseklik olarak.. Ölçüler önemlidir. Uzunluk 300cm den fazla ve 150 cm yüksek kargolar için uyarmalısınız )
  • Malın Cinsi ( taşınacak kargonun muhteviyatı . tehlikeli madde olup olmadığı , özel bir hizmet gerektirip gerektirmediği. Özel kargo taşımacılığı için ihracat / hava kargo önerilir)
  • Kargonun Hazır Olacağı Tarih
  • Gıda taşınacaksa, gıda sertifikası
  • Kimyasal taşınacaksa MSDS

Katar Denizyolu Kargo Seferleri

  • Doha Limanı
  • Ras Laffan Limanı

Qatar Havayolları Kargo

Qatar Havayolları kargo , dünyanın dört yıldızlı taşıyıcılarından bir tanesidir. Türkiye’de 4 şehir ve 5 havalimanına kargo taşımaktadır.Katar Kargo firmaları arasında en önemlisi THY Kargo , Katar Kargo ve Pegasus kargo.

 

Katar Kargo Firmaları

Katar Kargo firmaları arasında en önemlisi THY Kargo , Katar Kargo ve Pegasus kargo. En yoğun kargo taşımaları İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan yapılmaktadır.

Pegasus kargo ve Katar kargo İstanbul sabiha gökçenden yolcu uçakları ile taşıma yapmaktadır. Parça başı 150kg ve yükseklik sınırları vardır. Kapasiteler sınırlıdır.

 

Katar’a Uçak Kargo Fiyatları

Katar kargo fiyatları , taşınan kargonun cinsine ve ebatlarına göre değişmektedir. Pegasus kargo Katar’a rekabetçi fiyatlar sunmaktadır.

Qatar havayolları cargo takip , Katar kargo takip programı için tıklayınız

 

Katar Uçak Kargo / Katar Hava Kargo

Arap ülkelerinin Katar’a uyguladığı ambargonun ardından taşımaların tamamı Katar uçak kargo şeklinde gerçekleşti. Katar Denizyolu ve karayolu taşımacılığı uzun bir süre yapılamadı. Şu anda da çok uzun süre almaktadır.

 

Katar Uçak Kargo Vergi

• Kişisel eşyalar ve azami 3.000 QAR ( 800 USD ) ‘a kadar hediyeler Katar’a varışında gümrük yapmaya gerek kalmaz , vergisi ödenerek taşınabilir.

 

Katar Kargo Yasaklı Ürünler

• Alkollü içecekler hiçbir koşulda ithal edilmeyecektir.
• İsrail para birimi.
• Narkotik
• Pornografi
• Domuz ürünleri
• Dini kitaplar ve malzemeler

 

Katar Kargo’da Özel Onay Gerektiren Yasaklı Taşımalar

• Ateşli Silahlar – Katar, Savunma Bakanlığı onayı gerekli ve önceden elde edilmesi gerekir.
• Hayvanlar – kuşlara (en çok bir şahin büyüklüğünde), evcil kedilere, evcil köpeklere ve benzeri boyutta evcil hayvanlara gerekli dokümantasyon varsa ülkeye girebilirler. Aşağıdaki prosedür gerçekleşmelidir:
– Hayvanlar, seyahat için uygun olan bir kafeste (uygun büyüklükte, kilitlenebilir ve temiz) taşınmalıdır.
– Gerekli belgeler: sağlık sertifikası, geçerli aşı sertifikaları, hayvanın hava yolculuğu için temizlenmesi gerekiyor
– Büyük Kuşlar, büyük köpekler ve diğer büyük hayvanlar Kargo olarak uçakla taşınabilir.

 

Katar’a Uçak Kargo / Katar’a Kurye

 

Katar’a 150kilogramı aşmayan Fatura değeri 7500 avroyu geçmeyen ürünleri gümrükleme yapmadan taşıyabilmekteyiz.

Bu taşımacılık genel kargo sınıfında yapılmaktadır.

Uçak Kargo hakkında bilgi almak için whast app 0554 173 0000 nolu telefondan bizlere ulaşabilir veya kargo detaylarınızla birlikte (kap ,kilo, ölçüler, mal cinsi vs.) info@ucakkargo.gen.tr eposta adresinden yardım talebinde bulunabilirsiniz

Size Yardımcı Olmamızı Kolaylaştıracak Kargo Detayları

Nereden / Nereye ( hangi şehirden hangi şehire )
Ağırlık ( kaç kap kaç kilo. Parça başı 30kilogramı geçmemeniz tavsiye edilir.)
Ölçüler ( en , boy , yükseklik olarak.. Ölçüler önemlidir. Uzunluk 250cm den fazla olamaz )
Malın Cinsi ( taşınacak kargonun muhteviyatı . tehlikeli madde olup olmadığı , özel bir hizmet gerektirip gerektirmediği. Özel kargo taşımacılığı için ihracat / hava kargo önerilir)
Kargonun Hazır Olacağı Tarih
Gıda taşınacaksa, gıda sertifikası
Kimyasal taşınacaksa MSDS

 

Katar’a Acil Kargo – Katar’a Hızlı Kargo – Katar’a Express Kargo

 

Ülkeye kargo aracılığı ile gönderimlerde ulaşım süresi 1-2 gün olup, dosyalara 15-20, paketlere 25-50, kolilere ise büyüklüğüne bağlı olarak 25 ile 250 Euro arasında değişen fiyatlar uygulanmaktadır. Bu doğrultuda info@ucakkargo.gen.tr adresine e-posta atmanız yeterlidir. Whats hattımız +90 554 173 0000 nolu telefondan da bizlere ulaşabilirsiniz.

Katar uçak kargo fiyatları

 

Uçak kargo tercih edildiğinde hava ihracat gönderilerinde 100 kg üzeri kargolar için kilo başı maliyetler 1,50 -3,00 USD arasında değişmektedir. Kanada kargo fiyatları uçuşun aktarmalı olup olmadığıyla doğru orantılıdır.

Kanada’ya posta yoluyla kargo fiyatları kiloya ve ölçülere göre değişiklik göstermektedir.

Türk Hava Yolları ve Katar havayolları Kanada uçak kargosunda tartışmasız liderdir. Çünkü Arap ülkeleri şu anda Katar’a ambargo uygulamaktadır.

Avrupalı Havayolları’nın da Katar kargo fiyatları körfez bölgesi havayollarına göre yüksektir.

 

Katar’a Evcil Hayvan Götürmek

 

Katar’a evcil hayvan götürmesinde herhangi bir karantina süreci yoktur ama diğer Arap ülkeleri gibi zordur.

Katar’a  evcil hayvan iki şekilde getirebilirsiniz:

1- Yolcu beraberi
2- Kargo olarak.

Buradan kedi ya da köpek başlığını seçerek (tavşanınızı ya da kuşunuzu da getirebiliyorsunuz anladığım kadarıyla) bu ülkeye hayvanınızı sokmakla ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

• Hayvanlar – kuşlara (en çok bir şahin büyüklüğünde), evcil kedilere, evcil köpeklere ve benzeri boyutta evcil hayvanlara gerekli dokümantasyon varsa ülkeye girebilirler. Aşağıdaki prosedür gerçekleşmelidir:
– Hayvanlar, seyahat için uygun olan bir kafeste (uygun büyüklükte, kilitlenebilir ve temiz) taşınmalıdır.
– Gerekli belgeler: sağlık sertifikası, geçerli aşı sertifikaları, hayvanın hava yolculuğu için temizlenmesi gerekiyor
– Büyük Kuşlar, büyük köpekler ve diğer büyük hayvanlar Kargo olarak uçakla taşınabilir.

 

Katar’a Kişisel Eşya Götürmek

 

Katar’a hava kargo önerilerimiz geçerlidir. Uçak Kurye uygundur

Katar Uçak kargo  için bizimle temasa geçebilirsiniz. 0 554 173 00 00  telefon hattımız ve e posta adresimiz info@ucakkargo.gen.tr

Katar’a Uçak Kargo , katar uçak kargo,katar hava kargo,istanbul katar kargo, katar uçak kargo fiyatları, katar hava yolları kargo,katar kargo,katar kargo fiyatları katara kargo, qatar airways cargo, qatar airways kargo takip, qatar airways cargo istanbul, qatar havayolları cargo takip, qatar havayolları kargo telefon, qatar cargo istanbul, qatar cargo tracking,
Katar’a Uçak Kargo, katar uçak kargo,katar hava kargo,istanbul katar kargo, katar uçak kargo fiyatları, katar hava yolları kargo,katar kargo,katar kargo fiyatları katara kargo, qatar airways cargo, qatar airways kargo takip, qatar airways cargo istanbul, qatar havayolları cargo takip, qatar havayolları kargo telefon, qatar cargo istanbul, qatar cargo tracking,