KANADA’YA KARGO

Kanada’ya kargo göndermenin yolları

Kanada’ya Kargo göndereceklerin firma olma zorunluluğu yoktur.  Kurumsal veya Bireysel gönderiler de yapılabilir. Kendi imal ettiğiniz ürünleri , hediyelerinizi , kişisel eşyalarınızı hatta küçük ticari taşımalarınızı fatura olmadan proforma hazırlayarak Kanada’ya gönderebilirsiniz.

Kanada’ya posta yoluyla kargo göndermek

Buna daha çok Kanada’ya posta yoluyla kargo gönderimi denmektedir. Minimumdan kargodan toplamda 150kilogram ve fatura değeri 7500 avroyu geçmeyen gönderilerinizi proforma hazırlayarak, gümrük yapmadan yada ETGB’li ( İhracatta Posta ve Hızlı Kargo Taşıyıcıları tarafından elektronik ortamda düzenlenen bir beyandır. Dolaylı temsil yoluyla 150kg ve 7500 EUR değere kadar ihracat gönderileri için ETGB‘li Hızlı İhracat hizmeti verilmektedir.) gönderim yapabilirsiniz.

Kanada’ya proforma veya fatura ile kargo göndermek mümkündür. Firmamız bireysel ve kurumsal firmalara her türlü desteği vermeye hazırdır.

Alternatif seçeneklerimiz ile Kanada’ya kargo gönderilerinizde kesinlikle kanada kargo fiyatlarımızı sormalısınız.

Kargolarınızı en uygun zamanda, en uygun seçenekleri sunarak yerine ulaştırıyoruz.

Kanada’ya ihracat yapmak

Eğer ihracatçılar birliklerinden bir tanesine kayıtlı bir firma iseniz veya sizin adınıza ihracat yapabilecek bir dış ticaret firması varsa faturalı ticari gönderileriniz Türkiye’den Kanada’ya hava ve deniz kargo olarak sevk edilebilir.

Kanada’ya posta yoluyla mı yoksa ihracat mı yapmak daha uygundur?

Kanada’ya posta yoluyla gönderi demek kapıdan – kapıya hizmet demektir. Alıcı varış noktasında olası vergi ve gümrük masraflarını karşılamak durumundadır. İsterse bu sorumluluğu gönderici de alabilir.

Posta yoluyla kargo gönderimi daha çok küçük ölçekli taşımalar için uygundur. Gümrük masrafı olmadığı gibi varış noktasında da kargolar alıcının kapısına kadar teslim edilmektedir.

Bir sınıflandırma yapmak gerekirse

1 – 75kg arası kesinlikle posta yoluyla yapılmasını öneririm. Servis süreleri 2 günden başlamakla bilikte toplam maliyet ihracata göre daha az olacaktır.

100- 150kg arası göneriler gönderilecek ülkeye göre ve aciliyetine  göre hem posta yoluyla hemde ihracat olarak düşünülebilir.

Kanada’ya uçak kargo gönderilerinde aktarmasız servis sunan  tek bir havayolu var o da Türk Hava Yolları.

THY Kargo Kanada’da Toronto ve Montreal şehirlerine aktarmasız uçuş yapmaktadır.

Lufthansa kargo , Air Canada Kargo , Airfrance Kargo gibi firmalar Avrupa merkezleri üzerinden aktarmalı servis vermektedirler.

Kanada’ya Kargo Uçuşları

 • Montréal Trudeau Havaalanı
 • Vancouver Uluslararası Havaalanı
 • Calgary Havaalanı
 • Ottawa Havaalanı
 • Toronto Havaalanı

Uçak Kargo hakkında bilgi almak için 0542 2362361 nolu telefondan bizlere ulaşabilir veya kargo detaylarınızla birlikte (tonaj, ölçüler, mal cinsi vs.) info@ucakkargo.gen.tr eposta adresinden fiyat talebinde bulunabilirsiniz

Size Yardımcı Olmamızı Kolaylaştıracak Kargo Detayları

 • Nereden / Nereye ( hangi şehirden hangi şehire )
 • Ağırlık ( kaç kap kaç kilo. Parça başı 30kilogramı geçen kargoların bilgisi verilmelidirr.)
 • Ölçüler ( en , boy , yükseklik olarak.. Ölçüler önemlidir. Uzunluk 300cm den fazla ve 150 cm yüksek kargolar için uyarmalısınız )
 • Malın Cinsi ( taşınacak kargonun muhteviyatı . tehlikeli madde olup olmadığı , özel bir hizmet gerektirip gerektirmediği. Özel kargo taşımacılığı için ihracat / hava kargo önerilir)
 • Kargonun Hazır Olacağı Tarih
 • Gıda taşınacaksa, gıda sertifikası
 • Kimyasal taşınacaksa MSDS

Kanada Deniyolu Kargo Seferleri

 • Montreal Limanı
 • Quebec Limanı
 • Halifax limanı
 • Toronto Limanı
 • Vancouver Limanı

Ülkede 300’den fazla yerel ve uluslararası ticari liman bulunmaktadır. Atlantik ve Pasifik Okyanusları ile Kuzey Buz Denizi’ne kıyısı bulunan ülke aynı zamanda Great Lakes/St. Lawrence Denizyolu ile dünyanın en uzun iç denizyolu hattına sahip ülkesidir. Ülkenin en büyük uluslararası limanları Halifax, Montreal ve Vancouver limanlarıdır. Kanada’nın batı limanları, Kuzey Amerika’dan Asya-Pasifik bölgesine en kısa denizyolu ulaşım mesafesi imkanı sağlamaktadır.

Türkiye-Kanada arasındaki denizyolu taşımacılığında, 40 lık konteynerlerin fiyatları, 4 000 – 6 000 Dolar arasında değişmektedir. Ancak ekonomik kriz zamanlarında bu fiyatların zaman zaman 2 500–3 000 Dolara kadar gerileyebildiği gözlemlenmektedir. Denizyolu taşımacılığında teslim süresi yaklaşık 25-26 gün arasında değişmektedir.

Kanada uçak kargo fiyatları

 

Uçak kargo tercih edildiğinde ihracat gönderilerinde 100 kg üzeri kargolar için kilo başı maliyetler 2, 00 -3,00 USD arasında değişmektedir. Kanada kargo fiyatları uçuşun aktarmalı olup olmadığıyla doğru orantılıdır.

Kanada’ya posta yoluyla kargo fiyatları kiloya ve ölçülere göre değişiklik göstermektedir.

Türk Hava Yolları Toronto ve Montreal havalimanlarına tarifeli uçuşlar düzenlemektedir. Air Canada ( Kanada Havayolları ) İstanbul uçuşlarını 2017 itibariyle askıya almış bulunuyor. Daha önce Boeing B787-800 Dreamliner ile hizmet vermekteydi.

Türk Hava Yolları Kanada uçak kargosunda tartışmasız liderdir. Çünkü Kuzey Amerika’ya aktarmasız uçuş yapan başka havayolu yoktur.

Avrupalı Havayolları’nın da Kanada kargo fiyatları körfez bölgesi havayollarına göre yüksektir.

Kanada’dan Türkiye’ye kargo fiyatları daha yüksektir. Çünkü ithalatımız daha yüksek olduğu için Kanada’dan Türkiye’ye kargo talebi daha yüksektir.

Kanada’ya Acil Kargo – Kanada’ya Hızlı Kargo – Kanada’ya Express Kargo

Ülkeye kargo aracılığı ile gönderimlerde ulaşım süresi 1-2 gün olup, dosyalara 15-20, paketlere 25-50, kolilere ise büyüklüğüne bağlı olarak 25 ile 250 Euro arasında değişen fiyatlar uygulanmaktadır.

Kanadaya express kargo taşımalarında vergiden muaf olunan ürün değeri 20 Danada Dolarıdır. Yani değeri 20 Kanada dolarını aşan ürünler vergiye ve gümrüğe tabidir.

Kanada’da uygulanan ortalama Gümrük Vergisi (Tarım Ürünleri Hariç) oranı yaklaşık% 4.8

Çoğu gümrük vergisi, malların FOB değeri üzerinden Ad Valorem olarak hesaplanır.

Kanada’ya Evcil Hayvan Götürmek

Kanada’da evcil hayvan götürmesinde herhangi bir karantina süreci yok.

Kanada’da evcil hayvan iki şekilde getirebilirsiniz:

1- Yolcu beraberi
2- Kargo olarak.

 

Kanada’da evcil hayvan götürmek gerçekten kolaydır.

 

Buradan kedi ya da köpek başlığını seçerek (tavşanınızı ya da kuşunuzu da getirebiliyorsunuz anladığım kadarıyla) bu ülkeye hayvanınızı sokmakla ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Kanada’ya Kişisel Eşya Götürmek

Kanada’ya hava kargo önerilerimiz geçerlidir. Uçak Kurye uygundur

Kanada Uçak kargo  için bizimle temasa geçebilirsiniz. 0 554 173 00 00  telefon hattımız ve e posta adresimiz info@ucakkargo.gen.tr

 

KANADA'YA KARGO | KANADA UÇAK KARGO | Kanada'ya Evcil Hayvan Götürmek , Kanada'ya posta , Kanada'ya paket , Kanada'ya koli ,Kanada'ya evrak
KANADA’YA KARGO | KANADA UÇAK KARGO | Kanada’ya Evcil Hayvan Götürmek , Kanada’ya posta , Kanada’ya paket , Kanada’ya koli ,Kanada’ya evrak