Hayvan Kargosu 0 554 173 0000

Hayvan Kargosu Hakkında Çözüm Ortağınız

Hayvan Kargosu, uçakla yurtdışı ve yurtiçi canlı hayvan taşımacılığı olarak temelde ikiye ayrılıyor. Ayrıca yolcu beraberi ve kargo olarak taşıma seçenekleri karşımıza çıkmaktadır.

Evcil hayvanların kabinde taşınmasına Pet in cabin ( PETC) , Kargo kompartmanlarında taşınmasına Avi in Hold ( AVIH ) denir.

Yolcu Beraberi Hayvan Taşıması

Şehirlerarası Canlı hayvan taşımacılığının en kolay yolu iç hat uçuşlar yapan havayollarını kullanmakla olacaktır. Yolcunun beraberinde kafes ağırlığı ile beraber 5-8 kg arasında olan evcil hayvanlar ( kedi ve köpek ) uçağın kabinine alınarak taşınabiliyor. Yolcu beraberinde seyahat edecek evcil hayvanlar eğer kabine alınamıyorsa yolcu bagajı olarak kafesi ile uçağın kargo kısmına yüklenecektir. En ekonomik ve kolay taşıma şekli yolcu beraberinde uçakla evcil hayvan taşımaktır.

Uygun seferler için Uçak Kargo Rezervasyon ile görüşülmelidir.


icon 1844471 640 e1532800912941

Yurtiçi Hayvan Kargosu

Evcil hayvan taşınması ile ilgili kurallar zaman zaman değişiklik göstermektedir. Eğer evcil hayvanınız ile seyahate çıkacaksanız hava yolu firmalarının uyguladıkları kuralları araştırmalı ve önceden hayvanınıza yapılması gereken uygulamaları yaptırmanız gerekir. Bunlar genellikle hayvanlara uygulanan aşılar olmaktadır. Aşı belgelerinin tam ve eksiksiz olması gerekir. Aşı karnesinin kaşeli ve onaylı olması gerekir. Karnenin son sayfasında yine veterinerden onaylanmış uçuşu engelleyecek bir durum yoktur yazısı olmalıdır. Evcil hayvana kesinlikle sakinleştirici verilmemelidir, uyuşturulma malıdır. Kafesi evcil hayvanın rahat edeceği şekilde olmalı , hayvan içerisinde oturduğunda kafası ile kafesin tavanı arasında 10-15 cm olmalıdır. Yani kafası kafesin tavanına kesinlikle çarpmayacak yükseklikte olmalıdır.

Yurtdışı Hayvan Kargosu

AVI taşımaları ile ilgili taşıma gereklilikleri yerine getirilmelidir.( dökümantasyon, etiketleme,paketleme, v.b. )tüm operasyon süreci öncesinden mutabakat sağlanması ve varış noktası ile ilgili, Tact Rules’dan ilgili ülke kurallarının kontrol edilmesi de faydalı olacaktır.

Uygun uçak tipi ve kapasite hususunda rezervasyon departmanı ile mutabakat sağlamanız gerekmektedir.Ücretlendirme bilgisi için uçak kargo departmanı tarafından bilgi alabilirsiniz.

Hayvan Kargosu Paket gereklilikleri (ÖNEMLİDİR)

Canlı hayvanınıza uygun ebatlarda seçilmiş güvenlikli, kapaklı, havalandırmalı uygun bir evcil hayvan konteynerinde gerekli belgeleri ile birlikte (kimliği, aşı kartı veteriner belgesi v.s ) taşımaya sunulduğu taktirde kabul edilebilecektir.
Kafeslerinin katı plastik malzemeden yapılmış olması, canlı hayvanınızın içerisinde rahatça ayakta durabileceği, uzanabileceği ve kendi etrafında dönebileceği büyüklükte olması gereklidir.

NOT: Evrakların ve kargonun teslimi sırasında fiziksel kontrol sonucu evrak-kabul memurları tarafından herhangi bir uygunsuzluk görüldüğünde tekrar değerlendirilmek ve araştırma yapılmak üzere kargonuz reddedilebilir.

Evcil hayvanınızla yurtdışına seyahat etmek çok kolay!

Yurtdışına evcil hayvanınızı götürmek için uygun evraklara ihtiyacınız olacak ve evcil hayvanınızın varışta muayeneden geçirilmesi mümkündür.

Lisanslı bir veteriner tarafından verilen sağlık sertifikasının kopya kopyaları. Sağlık sertifikası, sahibinin adı ve adresini, evcil hayvanın fiziksel tanımını içermeli ve hayvanın bulaşıcı bir hastalıktan arınmış olduğunu belirtmelidir.
Kuduz ve distemper için aşılamalar (aşılama tarihleri ​​sağlık sertifikasında görünmelidir). Mikrocip olmalıdır.
Havyan Kargosu için en az bir ay önce dokümantasyon ve sirkülasyon hazırlamaya başlamalısınız.

Hayvan Kargosu Karantina Bilgisi

Uygun evraklarla sağlıklı evcil hayvanların ülkelere girişinde karantinaya alınması gerekmez. Evcil hayvanlar varışta denetime tabi tutulurlar ve eğer hastalanırlar ise lisanslı bir veteriner hekim tarafından daha fazla muayene gerekebilir.

Bazı ülkelerde karantina uygulamaları vardır.

Hayvan Kargosu hakkında bilgi almak için 0554 173 0000 nolu telefondan bizlere ulaşabilir veya kargo detaylarınızla birlikte  info@ucakkargo.gen.tr eposta adresinden fiyat talebinde bulunabilirsiniz.

Hayvan Kargosu | Hayvan Kargo Fiyatları | Hayvan Kargo Firmaları | Hayvan Kargo Ücretleri | Hayvan Kargo Şirketleri | THY Hayvan Kargo