Güney Afrika 1 Ekim’den itibaren uluslararası uçuşlara açılacak

Güney Afrika Başkanı Cyril Ramaphosa bu hafta Güney Afrika’nın 1 Ekim’den itibaren uluslararası uçuşlara açılacağını duyurdu. 

Başlangıçta uçuşlar Johannesburg OR Tambo, Durban King Shaka ve Cape Town ana uluslararası havalimanlarıyla sınırlı olacak.

Havalimanları Şirketi Güney Afrika (ACSA) duyuruyu memnuniyetle karşıladı. “Üç uluslararası havalimanımız OR Tambo, King Shaka ve Cape Town sınır ötesi seyahatleri kolaylaştırmaya hazır ve son birkaç aydır yurt içi seyahatler için uygulanan önlemlere ve protokollere uymaya devam edecek.” Yolculara Covid Alert South Africa mobil uygulamasını indirmeleri ve aşağıdaki gereksinimlere uymaları istenecektir:

  • Varışta, yolcuların, kalkış saatinden itibaren 72 saatten daha eski olmayan bir Covid-19 test sonucu sunmaları gerekecektir;
  • Tüm yolcular varışta taranacak ve semptomlarla başvuranların Covid-19 testi yaptırmaları gerekecek; ve
  • Gerektiğinde, yolcuların masrafları kendilerine ait olacak şekilde zorunlu karantina tesislerine girmeleri gerekecektir.

ACSA şunları ekledi: “Uluslararası yolcu sayısının kademeli olarak artmasını bekliyoruz, çünkü bu iyileşme yolunda önemli bir adım. Uluslararası ziyaretçileri Uluslararası Havaalanlarımızda ve Güney Afrika’da bir kez daha ağırlamayı dört gözle bekliyoruz. “

jet cloud landing aircraft
Photo by Pixabay on Pexels.com