Evcil Hayvan Kargosu 0 554 173 0000

Evcil Hayvan Kargosu

Evcil Hayvan Kargosu , evcil hayvan kargosu fiyatları ,evcil hayvan kargo firmaları , şartları , sınırlamaları , kimliği, aşı kartı veteriner belgesi , kısacası gereklilikler konusunda hizmet vermeyi amaçlıyoruz.

Evcil hayvan kargosu, gün geçtikçe zorlaşmaktadır. Ülke kuralları ve izinler sıkılaşmakta, havayolları daha titiz davranmaktadır.

Bu yüzden bizde konuyu kısaca özetlemek istedik.

 

whatsapp 892926 640 e1532800963349Evcil hayvan uçak kargo

Evcil hayvan taşımaları ile ilgili taşıma gereklilikleri yerine getirilmelidir.( dökümantasyon, etiketleme,paketleme, v.b. )tüm operasyon süreci öncesinden mutabakat sağlanması ve varış noktası ile ilgili, Uluslararası kurallar kitabından ilgili ülke kurallarının kontrol edilmesi de faydalı olacaktır.

Uygun uçak tipi ve kapasite hususunda rezervasyon departmanımız ile mutabakat sağlamanız gerekmektedir.Ücretlendirme bilgisi için müşteri temsilcinizden bilgi alabilirsiniz.

FAZLA BAGAJ e1532801219846

Paket gereklilikleri çok önemlidir

Canlı hayvanınıza  uygun ebatlarda seçilmiş güvenlikli, kapaklı, havalandırmalı uygun bir evcil hayvan konteynerinde gerekli belgeleri ile birlikte (kimliği, aşı kartı veteriner belgesi v.s ) taşımaya sunulduğu taktirde kabul edilebilecektir.

Kafeslerinin katı plastik malzemeden yapılmış olması, canlı hayvanınızın içerisinde rahatça ayakta durabileceği, uzanabileceği ve kendi etrafında dönebileceği büyüklükte olması gereklidir.

NOT: Evrakların ve kargonun teslimi sırasında fiziksel kontrol sonucu evrak-kabul memurları tarafından herhangi bir uygunsuzluk görüldüğünde tekrar değerlendirilmek ve araştırma yapılmak üzere kargonuz reddedilebilir.

icon 1844471 640 e1532800912941Evcil hayvan izinleri

Ülke ve havayollarının evcil hayvanların, yaşı ve türü konusunda sınırlamaları vardır. Varış noktasında yeterliliği sağlayamayan hayvan kargosu geri gönderilir ve masraflar göndericiye yansıtılır. Eğe iade işlemi yapılamıyorsa evcil hayvanın uyutulmasına kadar işlem devam eder.

Özellikle Orta Doğu ülkelerine hayvan kargosu oldukça zahmetlidir. Hayvan, Tarım ve Balıkçılık Bakanlığı’ndan önceden yazılı izin alınması gerekmektedir. Çoğu ülke bagajda havyvan kargosu kabul etmez.  AWB kapsamında kargo olarak gelmelidir.

Evcil Hayvan Sertifikaları

Geçerli Sağlık Sertifikası. ilgili birim tarafından verilen bir İthalat ruhsatı veya ithalat izni olmaksızın kabul edilemez. Varış noktasında karantina kontrolörleri izinleri kontrol eder.

Evcil hayvan taşımacılığı için iletişim

Havayolu ile evcil hayvan veya canlı hayvan taşımacılığı hakkında bilgi almak için 0554 173 0000 nolu telefondan bizlere ulaşabilir veya detaylar ve sınırlamalar ile ilgili info@ucakkargo.gen.tr e-posta adresinden destek talebinde bulunabilirsiniz.

Evcil Hayvan Kargosu | Canlı Hayvan Kargo | Pet Kargo | THY Canlı Hayvan | MNG Canlı Hayvan | Pegasus Canlı Hayvan | Yurt Dışı Evcil Hayvan Kargo