Emirates SkyCargo, Meksika, Guadalajara’ya kargo uçuşları başlattı

Hava kargo şirketi, Meksika‘nın en büyük ikinci şehir merkezini uluslararası uçak kargo ağına bağlıyor.

Meksika Guadalajara kargo  Emirates SkyCargo için Amerika’da onbeşinci hava kargo uçuş noktası.

Emirates SkyCargo, Ekim 2020’nin ilk haftasından itibaren Guadalajara‘ya haftada iki kez tarifeli kargo uçuşlarına başlayacak. Meksika’nın teknoloji merkezine , yaklaşık 100 ton kapasite sunan Boeing 777-F kargo uçakları ile taşıma yapacak.

Guadalajara Meksika’da Emirates SkyCargo’nun ikinci ve  Amerika’da on beşinci kargo servisi olacak.

Emirates SkyCargo, hava kargo firması Mexico City’ye tarifeli kargo hizmetlerine başladığı Nisan 2014’ten bu yana Meksika ile dünyanın geri kalanı arasındaki ticareti kolaylaştırıyor. O zamandan beri, Emirates’in navlun bölümü, Meksika’dan Avrupa ve Orta Doğu‘daki pazarlara avokado, çilek ve diğer taze ürünlerin ihracatı dahil olmak üzere 25.000 tondan fazla kargo ticaretini kolaylaştırdı.

Emirates SkyCargo’nun Meksika’daki ikinci noktası olan Guadalajara’ya sunduğu yeni hizmet, taşıyıcının 125’ten fazla destinasyondan oluşan büyüyen ağındaki müşterilerle bağlantı kurmak için bölgedeki işletmelere ek uluslararası kargo bağlantısı ve yeni fırsatlar sunmaya yardımcı olacak. 

Emirates SkyCargo, Meksika’yı dünyaya bağlama konusunda kararlı. COVID-19 salgını sırasında bile, hava kargo taşıyıcısı, Meksika mallarının diğer uluslararası pazarlara ihracatı için bir kanal sağlamaya devam ederken, temel tıbbi malzemelerin ülkeye ithalatını kolaylaştırarak, her hafta Mexico City‘ye tarifeli kargo uçuşları düzenlemeye devam etti.

Emirates SkyCargo’nun Guadalajara’ya uçuşu pazartesi ve cuma günleri gerçekleştirilecek. Her iki günde de, EK 9936 sefer sayılı uçuşu Mexico City’den yerel saatle 07.20’de Guadalajara’ya varacak ve yerel saatle 09.20’de kalkacaktır.

Uçuş sırasında Guadalajara’ya ve Guadalajara’dan taşınması beklenen ürünler arasında otomotiv parçaları, taze ürünler ve diğer genel kargolar yer alıyor.

Emirates SkyCargo, altı kıtadaki varış noktalarına kargo uçuşları ile uluslararası ticaretin önemli bir kolaylaştırıcısıdır. Hava kargo Uçağı, 11 Boeing 777 kargo uçağı dahil olmak üzere geniş gövdeli uçak filosunda kargo kapasitesi sunmaktadır.

Amerika’da, Emirates SkyCargo, Aguadilla, Boston, Chicago, Fort Lauderdale, Houston, Los Angeles, Mexico City, New York, Orlando, Quito, Santiago, Sao Paulo, Toronto ve Washington DC’ye tarifeli uçuşlar düzenlemektedir.

emirates ucak hava kargo