Dubai kargo ücretleri 0 554 173 0000

DUBAİ KARGO ÜCRETLERİ HAKKINDA HER ŞEY / SHIPPING FROM TURKEY ISTANBUL TO DUBAI

Dubai kargo ücretleri deyince bir çok seçenek karşımıza çıkıyor. Dubai çok büyük bir ticaret merkezi olduğu için ihracatımızda çok önemli bir yer teşkil etmektedir.

Dubai kargo ücretleri ve kargo gönderme şekillerine gelince kişisel gönderiler için Dubai express kargo, çok büyük ve acil olmayan kargolar için Dubai gemi kargo ve acil kargolar içinde Dubai uçak kargo ya da Dubai hava kargo seçeneklerimiz mevcuttur.

DUBAİ KARGO

Dubai express kargo

Türkiye çıkışında gümrük yapmaksızın gönderi yapmanın sınırı 300kg ve 15 bin avro mal değeridir. Bizim önerimiz evrak ve kişisel gönderilerinizi express kargo yada kurye denilen servisimizi kullanmanızdır. Kapıdan kapıya olan bu serviste ülke çıkışında gümrükleme gerekmezken varış noktasında gümrükleme ve vergilendirme oluşabilir.

1 -75kg arası kargolar Dubai kargo için idealdir. 100kg ve ötesi Kuveyt ihracat yani Dubai uçak kargo olarak değerlendirlmelidir.

Servis çok önemli değil geçte gitsin diyorsanı ptt Dubai kargo ile görüşebilirsiniz.

Dubai uçak kargo

Dubai hava kargo yada Almanya hava ihracat gönderisi anlamına gelen bu taşıma şeklinde gönderici varış noktasına fatura kesmektedir. Türkiye çıkış havalimanında da gümrük yapmaktadır. Kargonun Dubai varışında da gümrükleme ve vergilendirme gerçekleşmektedir. Genelde havalimanından havalimanına bir servis olmaktadır. DXB ve DWC Havalimanı ülkenin hava kargo kapısıdır.

Dubai gemi kargo ve karayolu

Dubai yapılan gönderilerin büyük bir kısmı gemi ile yani denizyolu ile yapılmaktadır.

Dubai deniz kargo, maliyet anlamında en ucuz taşıma şeklidir.

Dubai karayolu kargo pek önermediğimiz bir taşımadır. Dubai deniz kargo fiyat hem hız açısından çok başarılıdır.

Yine çıkış ve varışta gümrük yapılması gerekmektedir.

Dubai kargo fiyat

Dubai express kargoda fiyat kilo ve kapladığı alana göre değişir. Birim malyet 30kg üzeri 4-5 avrodur. Evrak gönderileri 30 avrodan başlamaktadır.

Dubai uçak kargo fiyatları çok değişkendir. Kargonun cinsine, ağırlığına, boyutlarına ve kullanılan havayoluna göre değişiklik gösterir. Pandemi sürecinde fiyatlar tavan yapmış durumdadır.

Dubai deniz kargoda hem parsiyel hem de full konteyner fiyatları vardır. Pandemiden Dubai Parsiyel ve Dubai full konteyner ( komple ) fiyatları da artmıştır.

DUBAİ KARGO SİRKETLERİ

Dubai için Türk Hava Yolları Emirates Havayolları Flydubai ve Pegasus Havayolları aktarmasız servis vermektedir.

Hem İstanbul Havalimanı’ndan hem de İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan servis bulunmaktadır. Geniş gövdeli uçaklar genelde İstanbul Havalimanı’ndan servis vermektedir.

Dubai kargo firmaları

Dubai Kargo gönderileriniz için yetkili kargo firmalarını öneririz. Paketlemeden tutun mevzuata kadar size destek olacaklardır.

Dubai kargo Aksaray diye adlandırılan kargo şekli ise firmalar sizin küçük çaplı kargolarınızı ve bir çoğunu toplarlar. Kendi ihracatları gibi varış noktasında kendi firmalarına gönderirler ve gümrükten çekerler. Çoğu zaman vergiler dahil bir sistem olur. Kargo toplanması beklendiği için süreç zaman alabilir.

ALMANYA KARGO TAKİP

Türkiye Dubai kargo , Dubai İstanbul kargo larının takip konularında sizlere yardımcı olabiliriz.

İsterseniz kendiniz de Dubai kargo takip sayfasını yada Türk Hava Yolları Kargo takip sayfasını sorgulayabilirsiniz.

Dubai kargo takibi için bizleri arayabilirsiniz.

DUBAİ KARGO ÜCRETLERİ HESAPLAMA

Kargoların kendi ağırlıklarının yanı sıra bir de kapladıkları alan hesap edilir. Kargoda 1 kilogram demir ile 1 kilogram pamuk aynı hesaplanmaz. Demir yer kaplamazken pamuk belkide 1 çuval yer kaplar.

Kargo taşımacılığı ticari bir olay olduğu için her taşıyıcı maksimum kargo taşıma ve kâr elde etmeyi planlar. Elindeki yeri de en yüksek geliri elde etmek için kullanır.

Hava kargo en pahalı olan taşıma şeklidir. Denizyolu , demiryolu ve karayolu taşımacılığı çok daha ucuz taşımalardır.

Dubai Kargo ücretleri M3 hesaplama

1m3 kargo hava ihracat gönderilerinde 167kg olarak hesaplanmaktadır. ( eğer kargonuzun kendi ağılığı 167kg dan düşük ise )

1m3 kargo hava express , kurye DHL , TNT, UPS ,FEDEX ) gönderilerinde 200kg olarak hesaplanmaktadır. ( eğer kargonuzun kendi ağılığı 200kg dan düşük ise )

1m3 kargo karayolu ihracat gönderilerinde 333kg olarak hesaplanmaktadır. ( eğer kargonuzun kendi ağılığı 333kg dan düşük ise )

Eğer kargonuzun kendi ağırlığı hacimsel ağırlıktan yüksek ise kargonuzun kendi ağırlığı ödemeye esas ağırlık olarak baz alınarak hesaplama o ağırlık üzerinden yapılır.

DUBAİ KARGO ÜCRETLERİ HESAPLAMAYA ETKİ EDEN FAKTÖRLER

Kargonun muhteviyatı, aciliyeti, istiflenemez olması, özel hizmet gerektirmesi ödemeye esas teşkil eden ağırlık ile çarpılacak fiyatı belirler.

Yani kargonuz hassas bir kargo ise üstüne kargo konulamıyorsa maliyet artar. Kargonuz bozulabilir kargo ise kargonuzun belli bir sıcaklıkta korunması gerektiği için maliyet artar. Kargonzun planlandığı şekilde uçamasını garanti etmek için ekstra ödeme yapmanız gerekebilir. Almanya kargo ile Çin kargo maliyeti aynı olmayacaktır. Bir Avrupa kargo ile bir Afrika kargo maliyeti aynı olmayacaktır. Küçük kutulardan oluşan bir kargo ile 300cm den büyük kargoların maliyeti aynı olmayacaktır. Bir tekstil taşıması ile bir altın taşıması aynı fiyattan olmayacaktır.

Aynı zamanda kişisel gönderiler ile ihracat / ithalat taşımalarının gümrük ve vergi işlemlerinden dolayı maliyet hesaplamaları farklı olmaktadır.

EN UCUZ YURTDIŞI KARGO ÜCRETLERİ

En ucuzu en iyi hesaplanmış olanıdır. Doğru Dubai  kargo firması, doğru taşıma şekli size en uygun en ucuz kargoyu bulmanıza yardımcı olacaktır.

Özellikle kişisel gönderi yapanlar gerekmedik yer kaplayan ama hafif ve pek değeri olmayan, varış noktasından da kolayca temin edilebilecek şeyleri taşımasınlar.

YURTDIŞI KARGO VERGİ ÜCRETİ

Ülkeler yurtdışına gönderirken bir vergi talep etmez. Yalnız varış noktasında her ülke iyi kötü bir takım vergiler ister. Bazı ülkelerin vergi muafiyeti vardır, onun üzerinde değerdeki kargolara vergi uygularlar. Mesela Amerika Kargo vergi muafiyeti 800 usd dir. Bunun altında vergi almaz. Ama Türkiye’de vergi muafiyeti yoktur, her getirdiğiniz ürüne vergi ödersiniz. Avrupa kargo vergi muafiyeti 22 EUR dur.

Dubai kargo vergi muafiyeti 150 aed.

Ticari kargo getiriyorsanız mutlaka bir gümrükçüden ön bir çalışma talep edin.

dubai uçak kargo, dubai hava kargo, dubai kargo ücretleri
Türkiye’den Dubai’ye kargo , Dubai Uçak kargo , kargo firmaları , Dubai kargo fiyat , Dubai kargoları , Dubai kargosu , Dubai kargo fiyatları  ve dubai kargo ücretleri