DOHA KARGO kargo ücretleri 0 554 173 0000

DOHA KARGO ÜCRETLERİ HAKKINDA HER ŞEY / SHIPPING FROM TURKEY ISTANBUL TO DOHA

Doha kargo ücretleri deyince bir çok seçenek karşımıza çıkıyor. Doha çok büyük bir ticaret merkezi olduğu için ihracatımızda çok önemli bir yer teşkil etmektedir.

Doha kargo ücretleri ve kargo gönderme şekillerine gelince kişisel gönderiler için Doha express kargo, çok büyük ve acil olmayan kargolar için Doha gemi kargo ve acil kargolar içinde Doha uçak kargo ya da Doha hava kargo seçeneklerimiz mevcuttur.

Doha KARGO

Doha express kargo

Türkiye çıkışında gümrük yapmaksızın gönderi yapmanın sınırı 300kg ve 15 bin avro mal değeridir. Bizim önerimiz evrak ve kişisel gönderilerinizi Doha express kargo yada kurye denilen servisimizi kullanmanızdır. Kapıdan kapıya olan bu serviste ülke çıkışında gümrükleme gerekmezken varış noktasında Doha gümrükleme ve vergilendirme oluşabilir.

1 -75kg arası kargolar Doha kargo için idealdir. 100kg ve ötesi Doha ihracat yani Doha uçak kargo olarak değerlendirlmelidir.

Servis çok önemli değil geçte gitsin diyorsanı ptt Doha kargo ile görüşebilirsiniz.

Doha uçak kargo

Doha hava kargo yada Doha hava ihracat gönderisi anlamına gelen bu taşıma şeklinde gönderici varış noktasına fatura kesmektedir. Türkiye çıkış havalimanında da gümrük yapmaktadır. Kargonun Doha varışında da gümrükleme ve vergilendirme gerçekleşmektedir. Genelde havalimanından havalimanına bir servis olmaktadır. Doha Havalimanı ülkenin hava kargo kapısıdır.

Doha gemi kargo ve karayolu

Doha yapılan gönderilerin büyük bir kısmı gemi ile yani denizyolu ile yapılmaktadır.

Doha deniz kargo, maliyet anlamında en ucuz taşıma şeklidir.

Doha karayolu kargo pek önermediğimiz bir taşımadır. Doha deniz kargo fiyat hem hız açısından çok başarılıdır.

Yine çıkış ve varışta gümrük yapılması gerekmektedir.

Doha kargo fiyat

Doha express kargoda fiyat kilo ve kapladığı alana göre değişir. Birim malyet 30kg üzeri 4-5 avrodur. Evrak gönderileri 30 avrodan başlamaktadır.

Doha uçak kargo fiyatları çok değişkendir. Kargonun cinsine, ağırlığına, boyutlarına ve kullanılan havayoluna göre değişiklik gösterir. Pandemi sürecinde fiyatlar tavan yapmış durumdadır.

Doha deniz kargoda hem parsiyel hem de full konteyner fiyatları vardır. Pandemiden Doha Parsiyel ve Doha full konteyner ( komple ) fiyatları da artmıştır.

DOHA KARGO SİRKETLERİ

Doha için Türk Hava Yolları Katar Havayolları  ve Pegasus Havayolları aktarmasız servis vermektedir.

Hem İstanbul Havalimanı’ndan hem de İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan servis bulunmaktadır. Geniş gövdeli uçaklar genelde İstanbul Havalimanı’ndan servis vermektedir.

DOHA kargo firmaları

Doha Kargo gönderileriniz için yetkili kargo firmalarını öneririz. Paketlemeden tutun mevzuata kadar size destek olacaklardır.

Doha kargo Aksaray diye adlandırılan kargo şekli ise firmalar sizin küçük çaplı kargolarınızı ve bir çoğunu toplarlar. Kendi ihracatları gibi varış noktasında kendi firmalarına gönderirler ve gümrükten çekerler. Çoğu zaman vergiler dahil bir sistem olur. Kargo toplanması beklendiği için süreç zaman alabilir.

DOHA KARGO TAKİP

Türkiye Doha kargo , Doha İstanbul kargo larının takip konularında sizlere yardımcı olabiliriz.

İsterseniz kendiniz de Doha kargo takip sayfasını yada Türk Hava Yolları Kargo takip sayfasını sorgulayabilirsiniz.

Doha kargo takibi için bizleri arayabilirsiniz.

DOHA KARGO ÜCRETLERİ HESAPLAMA

Kargoların kendi ağırlıklarının yanı sıra bir de kapladıkları alan hesap edilir. Kargoda 1 kilogram demir ile 1 kilogram pamuk aynı hesaplanmaz. Demir yer kaplamazken pamuk belkide 1 çuval yer kaplar.

Doha Kargo taşımacılığı ticari bir olay olduğu için her taşıyıcı maksimum kargo taşıma ve kâr elde etmeyi planlar. Elindeki yeri de en yüksek geliri elde etmek için kullanır.

Hava kargo en pahalı olan taşıma şeklidir. Denizyolu , demiryolu ve karayolu taşımacılığı çok daha ucuz taşımalardır.

Doha Kargo ücretleri M3 hesaplama

1m3 kargo hava ihracat gönderilerinde 167kg olarak hesaplanmaktadır. ( eğer kargonuzun kendi ağılığı 167kg dan düşük ise )

1m3 kargo hava express , kurye DHL , TNT, UPS ,FEDEX ) gönderilerinde 200kg olarak hesaplanmaktadır. ( eğer kargonuzun kendi ağılığı 200kg dan düşük ise )

1m3 kargo karayolu ihracat gönderilerinde 333kg olarak hesaplanmaktadır. ( eğer kargonuzun kendi ağılığı 333kg dan düşük ise )

Eğer kargonuzun kendi ağırlığı hacimsel ağırlıktan yüksek ise kargonuzun kendi ağırlığı ödemeye esas ağırlık olarak baz alınarak hesaplama o ağırlık üzerinden yapılır.

DOHA KARGO ÜCRETLERİ HESAPLAMAYA ETKİ EDEN FAKTÖRLER

Doha Kargonun muhteviyatı, aciliyeti, istiflenemez olması, özel hizmet gerektirmesi ödemeye esas teşkil eden ağırlık ile çarpılacak fiyatı belirler.

Yani kargonuz hassas bir kargo ise üstüne kargo konulamıyorsa maliyet artar. Kargonuz bozulabilir kargo ise kargonuzun belli bir sıcaklıkta korunması gerektiği için maliyet artar. Kargonzun planlandığı şekilde uçamasını garanti etmek için ekstra ödeme yapmanız gerekebilir. Almanya kargo ile Çin kargo maliyeti aynı olmayacaktır. Bir Avrupa kargo ile bir Afrika kargo maliyeti aynı olmayacaktır. Küçük kutulardan oluşan bir kargo ile 300cm den büyük kargoların maliyeti aynı olmayacaktır. Bir tekstil taşıması ile bir altın taşıması aynı fiyattan olmayacaktır.

Aynı zamanda kişisel gönderiler ile ihracat / ithalat taşımalarının gümrük ve vergi işlemlerinden dolayı maliyet hesaplamaları farklı olmaktadır.

EN UCUZ YURTDIŞI KARGO ÜCRETLERİ

En ucuzu en iyi hesaplanmış olanıdır. Doğru Doha kargo firması, doğru taşıma şekli size en uygun en ucuz kargoyu bulmanıza yardımcı olacaktır.

Özellikle kişisel gönderi yapanlar gerekmedik yer kaplayan ama hafif ve pek değeri olmayan, varış noktasından da kolayca temin edilebilecek şeyleri taşımasınlar.

YURTDIŞI KARGO VERGİ ÜCRETİ

Ülkeler yurtdışına gönderirken bir vergi talep etmez. Yalnız varış noktasında her ülke iyi kötü bir takım vergiler ister. Bazı ülkelerin vergi muafiyeti vardır, onun üzerinde değerdeki kargolara vergi uygularlar. Mesela Amerika Kargo vergi muafiyeti 800 usd dir. Bunun altında vergi almaz. Ama Türkiye’de vergi muafiyeti yoktur, her getirdiğiniz ürüne vergi ödersiniz. Avrupa kargo vergi muafiyeti 22 EUR dur.

Doha kargo vergi muafiyeti 150 aed.

Ticari kargo getiriyorsanız mutlaka bir gümrükçüden ön bir çalışma talep edin.

DOHA KARGO
Doha kargo ücretleri | Uçak Kargo | Hava Kargo | Amerika Kargo | Nepal Kargo | Hong Kong | Libya Kargo | İngiltere Kargo | Yurtdışı Hava Kargo