Civciv Uçak Kargo 0 554 173 0000

Civciv Uçak Kargo Hakkında her şey

Civciv Uçak Kargo Paketleme IATA LAR kurallarına uygun olmalıdır, aşağıda ilgili gereklilikler özetlenmiştir.

Civciv Uçak Kargo IATA kurallarına uygun olarak Ülke/Taşıyıcı kısıtlamalarına, paketleme, etiketleme kurallarına uygun bir şekilde taşımaya sunulmalıdır.

 

Uygun seferler için Uçak Kargo Rezervasyon ile görüşülmelidir.

icon 1844471 640 e1532800912941

 

Civciv Hava Kargo Kuralları

 

Uluslararası Canlı Hayvan Taşıma Kuralları gereği civcivler için kabul edilebilir çevre şartı minimum +14 derece ve maksimum +23 derece olarak belirlenmiştir.

IATA Live Animal Regulations container requirements 19’a göre genel koruma ve yükleme gerekliliklerine göre sıcaklığın 15 derece olduğu ortamlarda kutuların 6 yan yüzünün ve 12 üst havalandırma deliğinin  açık olması gerektiği ve sıcaklığın 21 derece’ye yaklaştığı durumlarda ise  tüm deliklerin açık olması gerektiği belirtilmektedir. Sıcak havalarda konteyner içerisine konacak civciv sayısının azaltılması gerektiğinden ve tüm yolculuk boyunca uçak ve konteyner içerisine bırakılacak yer miktarının da hava şartlarıyla bağlantılı olması gerektiğinden de bahsedilmektedir.

 

Paketler ; Oluklu mukavva/sunta, sert plastik, toksik olmayan plastik, fiber-cam veya sentetikten yapılabilir. Paket içi yüksekliğinin en az 10 Cm yüksekliğinde olmalı ve en az 1cm genişliğinde havlandırma delikleri olmalıdır. Yeterli miktarda havalandırma deliklerinin açılmasından Gönderici sorumludur. Paket içinde ayrıca bölmeler var ise, bunların da hava akışına müsade edecek şekilde olması gerekir. Paketler üst üste konulduklarında, ezilmeyecek dayanıklıkta olmalı ve hasarlanmamaları için paletlere çok sıkı bağlanmamalıdır.

This Way up/Dik tutunuz etiketi dört yüzüne mutlaka yapıştırılmış olmalıdır.(Live Animals etiketi mecburi değildir).

 

Standart kutular civcivlerin 72 saat taşınmasına imkan vermekte ve 50 ila 100 (daha fazla taşınamaz) civciv taşıyacak şekilde inşa edilmektedirler.

 

Fazla miktarda taşınan civcivlerin karton yığınlarının arasında yeterli hava akımı sağlanmalıdır. (60x50x17 ebadındaki 4 bölmeli yada 52x27x14 cm 2 bölmeli kutulara konabilir bölmelerde 22 adet civciv bulunabilir)

Yükleme esnasında paletlerin ortasında ve konteynerlerin arasında gerekli havalandırma boşlukları bırakılmalı ve kesinlikle naylon örtü vs ile kapatılmamalıdır.

 

Kesinlikle açık ULD de taşınmalı konteyner kullanılmamalıdır. Taşınacak kargonun miktarına ve konteyner ebat ve sayısına göre gerekli havalandırma koridorları da bırakılarak ne kadar taşınabileceği belirlenebilir. (palet üzerinde deneyerek en uygun biçimde yüklenmeye çalışılmalı) Yüklemede en üstteki kutu ile kompartıman tavanı arasında yaklaşık 40 cm mesafe bırakılmalıdır. 

 

Civciv uçak kargo ücretlerini öğrenmek için

Uçak Kargo hakkında bilgi almak için 0554 173 0000 nolu telefondan bizlere ulaşabilir veya kargo detaylarınızla birlikte (tonaj, ölçüler, mal cinsi vs.) info@ucakkargo.gen.tr eposta adresinden fiyat talebinde bulunabilirsiniz

 

Civciv Uçak Kargo | Civciv hava Kargo | Civciv Uçak Kargo Fiyatları | Civciv Kargo Fiyatları | Civciv Kargo Firmaları | Civciv Kargo kuralları
Civciv Uçak Kargo | Civciv hava Kargo | Civciv Uçak Kargo Fiyatları | Civciv Kargo Fiyatları | Civciv Kargo Firmaları | Civciv Kargo kuralları