Bosna-Hersek Kargo Genel Bilgi

Bosna-Hersek Kargo Taşımacılığı

Bosna-Hersek Kargo Göndereceklere Genel Bilgi

Bosna-Hersek Kargo,Bosna-Hersek gümrüğünün gümrük muafiyeti 77 eur’dur. Yani değeri 77avronun üzerinde olan, ticari veya ticari olmayan kargolar gümrük uygulamalarına tabidir.

Bosna Hersek’e ithalatta gümrük vergileri % 0-15 arasında değişmekte olup, ithalatta %1 gümrük harcı alınmaktadır. Gümrük vergileri ortalaması % 6,5 düzeyindedir

Belirli bazı gıda ürünlerinde gümrük vergisinin yanı sıra ithalatta bazı petrol ürünlerinden, alkolsüz içeceklerden, bira, şarap ve diğer alkollü içeceklerden, etil alkol ve kahveden prelevman (excise taxes) alınmaktadır.

Bosna Hersek gümrük ve vergileri  hakkında bilgi almak için 0542 2362361 nolu telefondan bizlere ulaşabilir veya gümrük tarife işlem pozisyon numarası ( gtip kodu ) ile birlikte (tonaj, ölçüler, mal cinsi vs.) info@ucakkargo.gen.tr eposta adresinden destek talebinde bulunabilirsiniz

 

Bosna-Hersek Kargo Taşımacılığında Gümrük Muafiyeti

Yatırım amaçlı gelen yabancı sermayeye ait mal ve ekipmanlar, Bosna Hersek’de gerçekleştirilecek rehabilitasyon ve onarım projeleri için getirilecek mal ve ekipmanlar, ihraç kaydıyla yapılan ithalat, yatırım amaçlı getirilen komple tesis ve makine ithalatı, yolcu beraberinde getirilen eşya, insani yardım kuruluşları tarafından getirilen ürünler, promosyon ve tanıtım amaçlı getirilen ürünler, numuneler, mektup ve posta yolu ile gelen ürünler, eğitim araç gereçleri, uluslar arası organizasyonlarda tüketilecek malzemeler gümrük vergisinden muaftır.

Bosna- Hersek Hava kargoBosna-Hersek Kargo Olarak Neler Taşınıyor?

Türkiye ile imzalanan serbest ticaret anlaşmasına göre Bosna Hersek’e ihraç edilecek tüm ürünler gümrük vergisinden muaftır. İthalatta tarife dışı vergiler ve ülkemiz ihracatçılarını sıkıntıya sokabilecek tarife dışı engeller yoktur. Bosna Hersek’in uyguladığı herhangi bir anti-damping uygulaması da yoktur.

Bosna-Hersek’e ihracatımızda plastik ve plastikten mamul eşya, beyaz eşya, konfeksiyon ürünleri, demir ve çelikten mamul eşya, motorlu kara taşıtları, halı ve benzeri yer kaplamaları en çok ihraç ettiğimiz ürünler arasındadır.

Mobilya ve yan sanayi, inşaat malzemeleri, otomotiv yan sanayi, atölye tipi makineler, otel ve lokanta donanımları, markalı hazır giyim, temizlik malzemeleri, ev dekorasyon ürünleri, sofra ve mutfak eşyası başta olmak üzere pek çok sanayi ürünümüz için potansiyel vardır.

Bosna Hersek havayolu taşımacılığı hakkında bilgi almak için 0542 2362361 nolu telefondan bizlere ulaşabilir veya kargo detaylarınızla birlikte (tonaj, ölçüler, mal cinsi vs.) info@ucakkargo.gen.tr eposta adresinden fiyat talebinde bulunabilirsiniz

Size Yardımcı Olmamızı Kolaylaştıracak Kargo Detayları

  • Nereden / Nereye ( hangi şehirden hangi şehire )
  • Tonaj, ( kaç kap kaç kilo. Bazı uçaklar parça başı 150kg dan daha ağır kargoları almayabilir. )
  • Ölçüler ( en , boy , yükseklik olarak.. Ölçüler önemlidir. Bazı uçaklar 80 cm den daha yüksek kargoları almayabilir. )
  • Malın Cinsi ( taşınacak kargonun muhteviyatı , tehlikeli madde olup olmadığı , özel bir hizmet gerektirip gerektirmediği. Bazı uçaklar tehlikeli madde veya soğuk zincir kargo Kabul etmeyebilir)
  • Kargonun Hazır Olacağı Tarih.

bosnia-hersek bayrakNot: Burada verilen bilgiler bilgi amaçlıdır. Resmi bir amacı yoktur. Lütfen firmamızdan veya gümrük müşavirimizden onay alınız.