BAHREYN KARGO

BAHREYN KARGO HAKKINDA HERŞEY 0 554 173 0000

BAHREYN kargo göndermenin yolları HAKKINDA HERŞEY 0 554 173 0000

BAHREYN Kargo göndereceklerin firma olma zorunluluğu yoktur. Kurumsal veya Bireysel gönderiler de yapılabilir.

Kendi imal ettiğiniz ürünleri , hediyelerinizi , kişisel eşyalarınızı hatta küçük ticari taşımalarınızı Bahreyn’e gönderebilirsiniz.

Bahreyn Uçak Kargo hakkında bilgi almak için 0542 2362361 nolu telefondan bizlere ulaşabilir veya kargo detaylarınızla birlikte (tonaj, ölçüler, mal cinsi vs.) info@ucakkargo.gen.tr elektronik posta adresinden fiyat talebinde bulunabilirsiniz

 

Bahreyn’e posta yoluyla kargo göndermek

Bahreyn’e posta yoluyla kargo gönderimi denmektedir. Minimumdan kargodan toplamda 150 kilogram ve fatura değeri 7500 avroyu geçmeyen gönderilerinizi proforma hazırlayarak, gümrük yapmadan yada ETGB’li ( İhracatta Posta ve Hızlı Kargo Taşıyıcıları tarafından elektronik ortamda düzenlenen bir beyandır. Dolaylı temsil yoluyla 150kg ve 7500 EUR değere kadar ihracat gönderileri için ETGB’li Hızlı İhracat hizmeti verilmektedir.) gönderim yapabilirsiniz.

Bahreyn’e proforma veya fatura ile kargo göndermek mümkündür. Firmamız bireysel ve kurumsal firmalara her türlü desteği vermeye hazırdır.

Alternatif kargo seçeneklerinin bol olduğu Bahreyn’e kargo gönderilerinizde kesinlikle Bahreyn kargo fiyat ve servislerimizi sormalısınız. Kargolarınızı en uygun zamanda, en uygun seçenekleri sunarak yerine ulaştırıyoruz.

Bahreyn’e ihracat yapmak

Eğer ihracatçılar birliklerinden bir tanesine kayıtlı bir firma iseniz veya sizin adınıza ihracat yapabilecek bir dış ticaret firması varsa faturalı ticari gönderileriniz Türkiye’den Bahreyn’e hava kargo ve deniz kargo olarak sevk edilebilir.

Bahreyn’e posta yoluyla mı yoksa ihracat mı yapmak daha uygundur?

Bahreyn’e posta yoluyla gönderi demek kapıdan – kapıya hizmet demektir. Alıcı varış noktasında olası vergi ve gümrük masraflarını karşılamak durumundadır. İsterse bu sorumluluğu gönderici de alabilir.

Posta yoluyla kargo gönderimi daha çok küçük ölçekli taşımalar için uygundur. Gümrük masrafı olmadığı gibi varış noktasında da kargolar alıcının kapısına kadar teslim edilmektedir.

Bir sınıflandırma yapmak gerekirse;

  • 1 – 75kg arası kesinlikle posta yoluyla yapılmasını öneririm. Servis süreleri 1-2 günden başlamakla bilikte toplam maliyet ihracata göre daha az olacaktır.
  • 100 kilogram üzeri  göneriler gönderilecek ülkeye göre ve aciliyetine göre hem posta yoluyla hemde ihracat olarak düşünülebilir. Hatta tonajlı mallar deniz kargo ile gönderilmelidir.
  • Bahreyn’e uçak kargo gönderilerinde aktarmasız servis sunan havayolu Türk Hava Yolları ve Gulf Air’dir . THY Kargo Bahreyn  ekonomilk ve hızlı kargo servisi vermektedir.

Bahreyn Kargo Firmaları / Bahreyn Kargo Fiyatları

Bahreyn, Basra Körfezinde yer alan bir ada ülkesidir. “Bahreyn” Arapça’da “iki denizin arasında” demektir.

Ülkede demiryolu ağı hiç bulunmamaktadır. Bahreyn gelişmiş bir karayolu ulaşım ağına sahiptir. İyi ışıklandırılmış çift taraflı otoyollar ülkeyi çevrelemiştir.

Malların çoğu, Bahreyn’in ana ithalat / ihracat merkezi olan Hidd’in sanayi kentinde bulunan Halife bin Salman (Mina Khalifa) limanı üzerinden Bahreyn’e girmektedir. Khalifa bin Salman limanı büyük bir aktarma merkezi haline geldi.

Bahreyn Limanları

  • Ports Khalifa bin Salman Port
  • Mina Salman Port

Bahreyn Havalimanı

  • Airports Bahrain International Airport

Bahreyn’e uçak kargo uçak kargo gönderilerinde aktarmasız servis sunan havayolu THY Kargo , Pegasus Kargo ve Gulf Air kargo.  Uçak Kargo THY , İstanbul Atatürk Havalimanından , Uçak kargo Pegasus ,  İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanından uçmaktadır.

Uçak Kargo Bahreyn  ekonomilk ve hızlı kargo servisi vermektedir. Emirates kargo, Suudii Arabistan Kargo , Flyduabi kargo, Kuveyt Kargo alternatif olabilecek kargo firmalarıdır.

 

Bahreyn Uçak Kargo hakkında bilgi almak için 0542 2362361 nolu telefondan bizlere ulaşabilir veya kargo detaylarınızla birlikte (tonaj, ölçüler, mal cinsi vs.) info@ucakkargo.gen.tr elektronik posta adresinden fiyat talebinde bulunabilirsiniz

Size Yardımcı Olmamızı Kolaylaştıracak Kargo Detayları

• Nereden / Nereye ( hangi şehirden hangi şehire )
• Ağırlık ( kaç kap kaç kilo. Parça başı 30kilogramı geçen kargoların bilgisi verilmelidirr.)
• Ölçüler ( en , boy , yükseklik olarak.. Ölçüler önemlidir. Uzunluk 300cm den fazla ve 150 cm yüksek kargolar için uyarmalısınız )
• Malın Cinsi ( taşınacak kargonun muhteviyatı . tehlikeli madde olup olmadığı , özel bir hizmet gerektirip gerektirmediği. Özel kargo taşımacılığı için ihracat / hava kargo önerilir)
• Kargonun Hazır Olacağı Tarih
• Gıda taşınacaksa, gıda sertifikası
• Kimyasal taşınacaksa MSDS

Bahreyn’e Acil Kargo – Bahreyn’eHızlı Kargo – Bahreyn’e Express Kargo

Ülkeye kargo aracılığı ile gönderimlerde ulaşım süresi 1-2 gün olup, dosyalara 25-30 usd, paketlere 50-100usd , kolilere ise büyüklüğüne bağlı olarak 125 ile 250 Usd arasında değişen fiyatlar uygulanmaktadır.

 

Bahreyn’e Evcil Hayvan Götürmek

Bahreyn’e evcil hayvan iki şekilde getirebilirsiniz:
1- Yolcu beraberi
2- Kargo olarak

Bahreyn’e giriş ve geçiş: Canlı hayvanlar sadece kargo olarak taşınabilir.

Ancak, Yolcu uçaklarında Duygusal Destek Hayvanları ve Hizmet Hayvanları (ESAN / SVAN) taşınabilir.

Tüm hayvanlar, Bahreyn’deki Veteriner Karantina bölümünden seyahat öncesinde elde edilen İthalat İzni gerektirir.

Hayvanın herhangi bir hastalıktan arınmış olduğunu ve tamamen aşılandığını açıkça belirten bir Sağlık Sertifikası da eşlik etmelidir.

Tüm ithalat izni istekleri aşağıdaki adrese gönderilecektir: Bahreyn Krallığı Belediye İşleri ve Tarım Bakanlığı Hayvan Sağlık Müdürlüğü Veteriner Karantinası.

Email: vet@batelco.com.bh Tel: + 973-17691256 Faks: + 973-17694673

Angola Uçak kargo için bizimle temasa geçebilirsiniz. 0 554 173 00 00 telefon hattımız ve e posta adresimiz info@ucakkargo.gen.tr

 

Bhareyn Dış Ticaret

Bahreyn’de dış ticaret rejimi, ürünlerin harmonize sistem kodlarına göre dizayn edilmiştir. Gtip uygulanmaktadır. Gümrük oranları ad valorem (değer üzerinden) olarak hesaplanmaktadır. Uygulanan gümrük vergilerinin oranları gümrük mevzuatına dayalı olarak belirlenir. Her ülkede olduğu gibi çeşitli vergilerle yerli üreticilerin korunması yoluna gidilmiştir.

İthalata ilişkin ödemeler akreditif, mal mukabili ödeme veya vesaik mukabili ödeme şeklinde olabilmektedir.

İthalatçı ile ihracatçı firmanın anlaşmasından sonra malların gümrüklere gelmesini müteakip ithalatçı mal beyanında bulunup, gerekli belgeleri tevdi edip, ödenecek gümrük vergilerini yatırarak malı ithal eder. İthalat işlemleri esnasında Gümrük İdarelerince;

a) 3 nüsha halinde fatura,
b) Taşıma acentasının teslim siparişi,
c) 2 nüsha halinde mal beyanı,
d) Menşe şahadetnamesi,
e) Sigorta poliçesi,
f) Konşimento (2 nüsha),
g) Banka alındısı,
h) Şayet ürünün nihai varış yerinin bir başka KİK üyesi ülkesi olması halinde, istatistiksel amaçlı bildirim formu,
belgeleri talep edilmektedir. Gümrük işlemlerinin tamamlanabilmesi için gümrük beyananmesinin doldurulması ve gerekli diğer belgelerin ilgili gümrük birimine ibrazı gerekmektedir. Bu aşamadan sonra sırasıyla,

a) İstatistik Ofisi
b) İthalat/ihracat kontrol ofisi,
c) Gümrük vergisi hesaplanması,
d) Gümrük vergisi veznesi,
e) Eşyanın gümrük beyannamesine uygunluğunun kontrol edilmesi,
f) İthalatın tamamlanması,
işlemleri yapılmaktadır.

 

Bahreyn Ürün Standartları ile İlgili Uygulamalar

Mevcut tarife oranları incelendiğinde, %0 (bazı gıda maddeleri, bazı eczacılık ürünleri, bazı basılı materyaller, bazı değerli madenler, bazı ofis malzemeleri, elektronik hesap makineleri, mobil telefonlar ve diğer haberleşme araçları), %20 (2807 GTİP faslındaki sülfirik asitler ve desteril sular, 39 uncu fasıldaki bazı materyaller, 48 inci fasıldaki bazı kağıt ürünleri, 76 ncı fasıldaki bazı alüminyum mamülleri, 90 ncı fasıldaki ortopedik yataklar), %125 (alkollü içecekler), %100 ad valorem (sigaralar) ve %5 (diğer tüm eşyalar) şeklindeki tarife sınıflandırılmasına gidildiği görülmektedir.

İthalatta genel olarak standart uygulaması yoktur. İthalatçılar, istedikleri her türde marka, model ve spesifikasyonda malın ithalatını yapabilmektedirler. Gıda ürünleri ithalatında ise aşağıda belirtilen şartların yerine getirilmesi gerekmektedir;

-Menşe ülke birimlerince düzenlenecek kontrol belgesi,
-Gıda kaleminin adı, muhteviyat listesi, bileşenleri, üreticinin ismi ve adres bilgileri (Arapça veya İngilizce).
-Üretim ve son kullanma tarihi ile menşe ülkeye ait bilgiler.

 

BAHREYN KARGO | BAHREYN UÇAK KARGO | BAHREYN KARGO firmaları | BAHREYN KARGO fiyatları | BAHREYN HAVA KARGO | THY BAHREYN KARGO BAHREYN KARGO | 0 554 173 0000 | BAHREYN UÇAK KARGO
BAHREYN KARGO | BAHREYN UÇAK KARGO | BAHREYN KARGO firmaları | BAHREYN KARGO fiyatları | BAHREYN HAVA KARGO | THY BAHREYN KARGO BAHREYN KARGO | 0 554 173 0000 | BAHREYN UÇAK KARGO