Avusturya Hava Kargo Taşımacılığı

Avusturya Kargo Hakkında Genel Bilgiler

Avusturya posta yada express kargo da bilinmesi gerekenler

 

Avusturya kargo , Avusturya Avrupa birliğine üye olduğu için gümrük muafiyeti 20 eur’dur. Yani değeri 20 avronun üzerinde olan, ticari veya ticari olmayan kargolar gümrük uygulamalarına tabidir.

 

 

Avusturya  ithalat  gümrük vergileri % 0-15 arasında değişmekte olup, gümrük vergileri ortalaması % 4,5 düzeyindedir

 

Avusturya gümrük ve vergileri  hakkında bilgi almak için 0542 2362361 nolu telefondan bizlere ulaşabilir veya gümrük tarife işlem pozisyon numarası ( gtip kodu ) ile birlikte (tonaj, ölçüler, mal cinsi vs.) info@ucakkargo.gen.tr eposta adresinden destek talebinde bulunabilirsiniz.

 

Avusturya express kargo gönderilerinde taklit ürünlerden uzak durulmalıdır. Avusturya kargo başta olmak üzere tüm Avrupa birliği ülkeleri bu konuda sıkıdır ama Avusturya kargo bu konuda çok hassastır. Piyasa da marka olarak adlandırılan imitasyon ürünlerin tespitinde imha edilmekte ve göndericilere cezai işlem yapılabilmektedir.

Bu tür ürünlere en çok numune gönderimlerinde rastanmaktadır. Çünkü proforma fatura ile çıkış yapılan bu ürünlerde Türkiye çıkışı Gümrük kontrolü biraz zayıf kalmaktadır.

Avusturya hızlı kargo kargo çalışmalarını deneyimli ve uzman ekiplerle yapmanızı , danışmanlık hizmeti almanızı öneririz. Çünkü ihracat her türlü üretici için firmanın geleceğini olumlu etkilecek bir unsurdur. Doğru altyapı ve profesyonel bir ekip anlayışıyla kazanımlarınız atacaktır.

Avusturya’ya uçuş sayısının fazla olması , fiyat avantajı yaratmaktadır. Kargo uçakları büyük kargoların da sorunsuzca taşınmasını sağlamaktadır. İstanbul Sabiha Gökçen havalimanından yapılan uçuşlarda neredeyse yarı yarıya navlunlardan yararlanılabilmektedir.

Uçaklardaki boş kapasite bulunduğunda anlık spot fiyatlar talep edilebilmekte ve hem ihractaçıya hem de alıcıya avantaj yaratmaktadır.

Avusturya kargo taşımalarında sorunsuz işlem yapılabilmesi için gönderici alıcı bilgilerinin , İletişim detaylarının eksiksiz belirtilmesinde fayda vardır. Kargonun muhteviyatı gereği  evrakların tam olarak hazırlanması önemlidir.

Olası yanlış düzenlemelerde konsolosluk yazıları gerekebilir.

Avusturya Hava Kargo Canlı Hayvan Taşıması

 

Avusturya Hava Kargo Canlı Hayvan Taşıması / Uçakta kedi, köpek ve kuş taşıması

 • Uçak Kargo çalışanları canlı hayvan gönderileri için kabul, depolama ve sevk süreçlerinde IATA LAR yönetmeliği referans olarak kullanır. Bu doğrultuda yönetmeliklerde belirtilen dokümantasyon, paketleme, etiketleme ve işaretleme kuralları geçerlidir ve kullanılır. Uçak kargo personeli canlı hayvan taşıma kurallarına riayet eder.
 • Uçak kargo çalışanları aynı zamanda kullanılacak havayolu ve canlı hayvanın gönderileceği ülkenin kurallarına riayet etmek zorundadır.
 • Uçak kargo çalışanları eğitimli ve tecrübeli olup ilgili birimlerle koordinasyon halindedir.
 • Uçak kargo çalışanları taşınan canlı hayvanın en uygun taşınma koşullarının sağlanmasını kendisine öncelik olarak edinmiştir.
 • Uçak kargo çalışanları tüm süreçlerde sizinle iletişimde kalıp , bilgilendirecektir.

Havayolu ile evcil hayvan veya canlı hayvan taşımacılığı hakkında bilgi almak için 0542 2362361 nolu telefondan bizlere ulaşabilir veya detaylar ve sınırlamalar ile ilgili info@ucakkargo.gen.tr e-posta adresinden destek talebinde bulunabilirsiniz.

 

Avusturya Hava Kargo Cenaze Taşıması
Avusturya Cenaze , tabut ile sevk edilecek cenazeler; dış hat uçuşlarında metal çinko veya kurşun tabut, sağlam bir ahşap tabutta ve çuval  / kanvas ile sarılmış olarak kabul edilir.

Kül halinde sevk edilecek cenazeler; tahta kutuda veya sandıkta ve darbe emici paketleme ile kırılmaya karşı etkin korumalı özel kapaklı bir kap içerisinde kabul edilirler.

Avusturya Cenaze Taşımasında Gereken Evraklar Nelerdir?

 • Taşınan cenazelerde, konsolosluk belgesi ve ölüm raporu olmalıdır.
 • Prosedür, dokümantasyon, paketleme, etiketleme için IATA kuralları geçerlidir ve kullanılır, bu kurallar incelenmelidir.

Avusturya cenaze taşımacılığı hakkında bilgi almak için 0542 2362361 nolu telefondan bizlere ulaşabilir veya detalar ve organizasyon için  info@ucakkargo.gen.tr e-posta adresinden destek talebinde bulunabilirsiniz

 

Avusturya ve Türkiye Dış Ticareti

Avusturya İstatistik Kurumu geçici dış ticaret verilerine göre, 2016 yılında Avusturya 131,21 milyar Avro ihracat, 135,59 milyar Avro ithalat gerçekleştirmiştir. Bu itibarla, bir önceki yıla göre Avusturya’nın genel ihracatı %0,2 oranında gerilerken, genel ithalatı ise %1,5 oranında artmıştır.

 

Aynı dönemde, Avusturya’nın Türkiye’den ithalatı 1,552 milyar Avro, Türkiye’ye ihracatı ise 1,324 milyar Avro olmuştur. Bu itibarla, bir önceki yıla göre toplamda Avusturya’nın Türkiye’den ithalatında %6,1 artış kaydedilirken, Avusturya’nın Türkiye’ye ihracatında ise %5,7 düşüş gerçekleşmiştir. Aynı dönemde, Avusturya’ nın Türkiye’den ithalatı toplam ithalatının %1,1’ini, Türkiye’ye yaptığı ihracat ise toplam ihracatının %1,0’ini oluşturmuştur.

 

Söz konusu 2016 yılında Türkiye Avusturya karşısında yaklaşık 228 milyon Avro dış ticaret fazlası vermiştir.

 

Avusturya Hava Kargo

Türkiye’nin belli başlı merkezlerinden Avusturya’nın başkenti Viyana’ya Türk Hava Yolları (THY) günlük direkt seferleri bulunmaktadır. THY’nin Lufthansa’yla ortak girişimi olan Sun Express havayolu İstanbul ve İzmir’den Viyana’ya tarifeli seferler düzenlemektedir. Ayrıca Pegasus Havayolları da Türkiye-Avusturya arasında tarifeli seferler düzenlemektedir.

Avusturya uçak kargo taşımasında yukarıda bahsi geçen havayoları başta bir çok havayolu servis vermektedir.

Türkiye’ye yakın olması ve ekonomik sebeplerden Avusturya karayolu Kargosu , hava kargoya nazaran daha çok tercih edilmektedir.

 

Avusturya hava kargo  ve Avusturya karayolu kargo hakkında hakkında bilgi almak için 0542 2362361 nolu telefondan bizlere ulaşabilir veya gümrük tarife işlem pozisyon numarası ( gtip kodu ) ile birlikte (tonaj, ölçüler, mal cinsi vs.) info@ucakkargo.gen.tr eposta adresinden destek talebinde bulunabilirsiniz

 

 

Avusturya Kargo Tarifeler ve Diğer Vergiler

 

Avrupa Birliği ile Türkiye arasındaki Gümrük Birliği Çerçevesinde Türkiye menşeli veya Türkiye’de serbest dolaşımda olan sanayi ürünlerinde gümrük vergisi sözkonusu olmayıp, %20 oranında KDV (ithalatta alınan KDV Avusturya’da “Einfuhrumsatzsteuer” olarak adlandırılmaktadır) alınmaktadır. Söz konusu vergi yükümlülüğü ithalatçıya aittir.

 

Tarım ürünlerinde ise Türkiye menşeli ürünler için tercihli rejim uygulaması söz konusudur.

 

Gıda maddelerinde %10 KDV yanında AB uygulamalarına paralel olarak, dönemsel bazda ve çeşitli isimler altında ödentiler bulunmaktadır. Avusturya’ya yapılacak ithalattaki gümrük prosedürleri için, (http://www.bmf.gv.at/zoll), ürün bazında gümrük vergileri için (TARIC) (http://ec.europa.eu/taxation_customs/dds2/taric/taric_consultation.jsp) adreslerinden veya aşağıda adres bilgileri verilen Gümrük İdaresinden gerekli bilgilerin temini mümkün bulunmaktadır.

AB kuralları gereğince bazı sanayi ürünlerinin Avusturya’ya (veya herhangi bir AB ülkesine) ihraç edilebilmesi için, üzerinde CE İşareti bulunması zorunludur. Bu işareti taşıması gerektiği halde taşımayan bir ürünün AB üyesi ülkelere ihracatı mümkün değildir.

 

Avusturya Kargo Gümrük vergileri

 

Avrupa Birliğine 1 Ocak 1995 tarihi itibariyle tam üye olan Avusturya’da bahis konusu tarihten itibaren, AB mevzuatı uygulanmaktadır. Diğer taraftan,Avrupa Birliği ile Türkiye arasındaki Gümrük Birliği Çerçevesinde Türkiye menşeli veya Türkiye’de serbest dolaşımda olan sanayi ürünlerinde gümrük vergisi sözkonusu olmayıp, % 20 oranında KDV (ithalatta alınan KDV Avusturya’da “Einfuhrumsatzsteuer” olarak adlandırılmaktadır) alınmaktadır.

Tarım ürünlerinde ise Türkiye menşeli ürünler için tercihli rejim uygulaması sözkonusudur.

Gıda maddelerinde  % 10 KDV yanında AB uygulamalarına paralel olarak, dönemsel bazda ve çeşitli isimler altında ödentiler bulunmaktadır. Avusturya’ya yapılacak ithattaki gümrük prosedürleri ve gümrük vergileri hakkında www.bmf.gv.at/zoll veya www.europa.eu.int/comm/taxation_customs/dds/en/home.htm adreslerinden  veya

aşağıda adres bilgileri verilen Gümrük İdaresinden gerekli bilgilerin temini mümkündür.

 

AVUSTURYA’YA SANAYİ ÜRÜNLERİ İHRAÇ POTANSİYELİ DEĞERLENDİRME MATRİSİ

Sektör GTİP Potansiyel Ürün Ülkenin Toplam İthalatı 2015 (milyon dolar) Türkiye’nin Ülkeye İhracatı 2016 (milyon dolar) Türkiye’nin Toplam İhracatı 2016 (milyon dolar) Dünya İthalatında Ülkenin Payı 2015 (%) Türkiye’nin Ülkeye İhracatındaki Değişim 2015-2016 (%) Ülkenin Toplam İthalatındaki Değişim 2014-2015 (%) Ülke İthalatında İlk 5 Ülke ve Pazar Payları (%)** Ülkenin Türkiye’ye ve Rakip Ülkelere Uyguladığı Gümrük Oranları
Otomotiv Ana ve Yan Sanayi 4011 Kauçuktan yeni dış lastikler 631 12,0 991 0,8 -35,5 -21,8 Almanya (42,2), Çek Cumhuriyeti (10,7), Macaristan (10,7), Hollanda (5,1), Slovakya (4,4) AB ve TR %0
Hazır Giyim 6106 Kadın/kız çocuk için bluz, gömlek, (örme) 64 1,3 512 1,2 20,9 -10,3 Almanya (48,5), İtalya (8,5), Bangladeş (7,6), Türkiye (6,8), Çin Halk Cumhuriyeti (3,6) AB ve TR %0, Çin: %12, Bangladeş: %0
Hazır Giyim 6109 Tişört, fanila, diğer iç giyim eşyası (örme) 585 31,1 2.931 1,6 13,9 -15,2 Almanya (52,9), Türkiye (6,5), Bangladeş (6,3), İtalya (5,3), Hollanda (3,8) AB ve TR %0, Bangladeş: %0
Hazır Giyim 6110 Kazak, süveter, hırka, yelek vb. eşya (örme) 555 6,9 1.626 1,0 -10,4 -14,2 Almanya (54,5), İtalya (11,1), Çin Halk Cumhuriyeti (5,2), Hollanda (4,1), Polonya (3,2) Çin %10,5-12, AB ve TR %0
Hazır Giyim 6115 Çorap; külotlu, kısa; uzun konçlu, soketler (örme) 212 8,2 1.037 1,7 23,9 -10,8 Almanya (42,4), Slovenya (15), İtalya (7,3), Çin Halk Cumhuriyeti (6,3), Sırbistan (6,2) Sırbistan %0, AB ve TR %0, Çin: %8-12
Hazır Giyim 6204 Kadın/kız çocuk için takım, takım elbise, ceket vs. 657 7,4 2.269 1,2 21,8 -15,0 Almanya (52,5), İtalya (9,2), Polonya (5,8), Türkiye (3,9), Hollanda (3,3) AB ve TR %0
Ev Tekstili 6302 Yatak çarşafı, masa örtüleri, tuvalet, mutfak bezleri 270 28,9 1.206 1,5 18,6 -13,4 Almanya (41,3), Türkiye (15,4), Pakistan (11,6), Çin Halk Cumhuriyeti (5,4), Hindistan (4,3) Çin %6,9-12, Hindistan:%5,5-9,6, Pakistan: %0, AB ve TR %0
Borular ve Bağlantı Parçaları 7306 Demir-çelik borular 261 1,1 832 1,3 -48,4 -14,9 Almanya (36,7), İtalya (32,6), İsviçre (10), Slovakya (3,7), Polonya (3,5) AB ve TR %0, Diğer ülkeler: %0
Demir-Çelik 7326 Demir-çelikten diğer eşya 963 5,7 680 2,1 8,3 -14,3 Almanya (50,8), İtalya (9,5), Çek Cumhuriyeti (7,9), İsviçre (4,7), Çin Halk Cumhuriyeti (3,7) AB ve TR %0, İsviçre: %0, Çin: %0-2,7
Otomotiv Ana ve Yan Sanayi 8409 İçten yanmalı, pistonlu motorların aksam-parçaları 2.086 15,6 1.555 3,3 -6,4 -11,4 Almanya (68,8), İtalya (6,3), Fransa (3,7), Macaristan (3,3), Çek Cumhuriyeti (3,2) AB ve TR %0
Elektronik 8528 Televizyon alıcıları, video monitörleri ve projektörler 526 20,9 1.415 0,6 40,9 -18,8 Almanya (37,3), Slovakya (35,5), Polonya (8,7), Hollanda (4,7), Çek Cumhuriyeti (2,8) AB ve TR %0
Otomotiv Ana ve Yan Sanayi 8703 Otomobiller 7.937 160,0 8.356 1,2 43,4 -11,0 Almanya (53,7), İspanya (5,8), Fransa (5,7), Çek Cumhuriyeti (4,8), Belçika (4,5) AB ve TR %0
Otomotiv Ana ve Yan Sanayi 8704 Kamyonlar 1.199 21,1 4.579 1,0 -21,1 0,9 Almanya (50,4), İtalya (11,3), Hollanda (9,9), Fransa (7,2), İspanya (5,1) AB ve TR %0
Otomotiv Ana ve Yan Sanayi 8708 Kara taşıtları için aksam, parçalar 3.932 31,2 3.868 1,1 10,9 -14,2 Almanya (44,6), İtalya (8,3), Belçika (5,3), Çek Cumhuriyeti (5,1), Fransa (4,5) AB ve TR %0
Mobilya 9401 Oturmaya mahsus mobilyalar 741 12,9 788 1,0 9,2 -16,9 Almanya (42,5), Çin Halk Cumhuriyeti (10,2), İtalya (9,5), Romanya (8,3), Polonya (7,5) Çin %0-5,6, AB ve TR %0

Kaynak: Tablonun hazırlanmasında istatistiklerde UN-TradeMap, gümrük vergisi konusunda TARIC verileri kullanılmıştır.
** Avusturya’nın verileri baz alınmıştır.

 

Şehir Nüfus
Vienna 1,797,337
Graz 274,207
Linz 197,427
Salzburg 14,842
Innsbruck 126,965
Klagenfurt 97,880

 

Avusturya havayolu taşımacılığı hakkında bilgi almak için 0542 2362361 nolu telefondan bizlere ulaşabilir veya kargo detaylarınızla birlikte (tonaj, ölçüler, mal cinsi vs.) info@ucakkargo.gen.tr eposta adresinden fiyat talebinde bulunabilirsiniz

Size Yardımcı Olmamızı Kolaylaştıracak Kargo Detayları

 • Nereden / Nereye ( hangi şehirden hangi şehire )
 • Tonaj, ( kaç kap kaç kilo. Bazı uçaklar parça başı 150kg dan daha ağır kargoları almayabilir. )
 • Ölçüler ( en , boy , yükseklik olarak.. Ölçüler önemlidir. Bazı uçaklar 80 cm den daha yüksek kargoları almayabilir. )
 • Malın Cinsi ( taşınacak kargonun muhteviyatı , tehlikeli madde olup olmadığı , özel bir hizmet gerektirip gerektirmediği. Bazı uçaklar tehlikeli madde veya soğuk zincir kargo Kabul etmeyebilir)
 • Kargonun Hazır Olacağı Tarih.

 

Not: Burada verilen bilgiler bilgi amaçlıdır. Resmi bir amacı yoktur. Lütfen firmamızdan veya gümrük müşavirimizden onay alınız.

 

AVUSTURYA KARGO
Avusturya Hava Kargo Çözüm ortağınız

 

 • Afganistan kargo
 • Almanya kargo
 • Amerika kargo
 • Andorra kargo
 • Angola kargo
 • Antigua ve Barbuda kargo
 • Arjantin kargo
 • Arnavutluk kargo
 • Avustralya kargo
 • Avusturya kargo
 • Azerbaycan kargo
 • Bahamalar kargo
 • Bahreyn kargo
 • Bangladeş kargo
 • Barbados kargo
 • Batı Sahra kargo
 • Belçika kargo
 • Belize kargo
 • Benin kargo
 • Beyaz Rusya kargo
 • Bhutan kargo
 • Birleşik Arap Emirlikleri kargo
 • ingiltere kargo
 • Bolivya kargo
 • Bosna-Hersek kargo
 • Botsvana kargo
 • Brezilya kargo
 • Brunei kargo
 • Bulgaristan kargo
 • Burkina Faso kargo
 • Burundi kargo
 • Cezayir kargo
 • Cibuti kargo
 • Cook Adaları kargo
 • Çad kargo
 • Çek kargo
 • Çin Cumhuriyeti kargo
 • Çin kargo
 • Danimarka kargo
 • Demokratik Kongo kargo
 • Doğu Timor kargo
 • Dominik kargo
 • Dominika kargo
 • Ekvador kargo
 • Ekvator Ginesi kargo
 • El Salvador kargo
 • Endonezya kargo
 • Eritre kargo
 • Ermenistan kargo
 • Estonya kargo
 • Etiyopya kargo
 • Fas kargo
 • Fiji kargo
 • Fildişi Sahili kargo
 • Filipinler kargo
 • Finlandiya kargo
 • Fransa kargo
 • Gabon kargo
 • Gambiya kargo
 • Gana kargo
 • Georgia kargo
 • Gine kargo
 • Gine-Bissau kargo
 • Grenada kargo
 • Guatemala kargo
 • Guyana kargo
 • Güney Afrika kargo
 • Güney Kore kargo
 • Güney Sudan kargo
 • Haiti kargo
 • Hırvatistan kargo
 • Hindistan kargo
 • Hollanda kargo
 • Honduras kargo
 • Irak kargo
 • İran kargo
 • İrlanda kargo
 • İspanya kargo
 • İsrail kargo
 • İsveç kargo
 • İsviçre kargo
 • İtalya kargo
 • İzlanda kargo
 • Jamaika kargo
 • Japonya kargo
 • Kamboçya kargo
 • Kamerun kargo
 • Kanada kargo
 • Karadağ kargo
 • Katar kargo
 • Kazakistan kargo
 • Kenya kargo
 • Kıbrıs Cumhuriyeti kargo
 • Kırgızistan kargo
 • Kiribati kargo
 • Kolombiya kargo
 • Komorlar kargo
 • Kongo Cumhuriyeti kargo
 • Kosova kargo
 • Kosta Rika kargo
 • Kuveyt kargo
 • Kuzey Kore kargo
 • Küba kargo
 • Laos kargo
 • Lesotho kargo
 • Letonya kargo
 • Liberya kargo
 • Libya kargo
 • Lihtenştayn kargo
 • Litvanya kargo
 • Lübnan kargo
 • Lüksemburg kargo
 • Macaristan kargo
 • Madagaskar kargo
 • Makedonya kargo
 • Malavi kargo
 • Maldivler kargo
 • Malezya kargo
 • Mali kargo
 • Malta kargo
 • Marshall Adaları kargo
 • Mauritius kargo
 • Meksika kargo
 • Mısır kargo
 • Mikronezya kargo
 • Moğolistan kargo
 • Moldova kargo
 • Monako kargo
 • Moritanya kargo
 • Mozambik kargo
 • Myanmar kargo
 • Namibya kargo
 • Nauru kargo
 • Nepal kargo
 • Nijer kargo
 • Nijerya kargo
 • Nikaragua kargo
 • Niue kargo
 • Norveç kargo
 • Orta Afrika kargo
 • Özbekistan kargo
 • Pakistan kargo
 • Panama kargo
 • Papua Yeni Gine kargo
 • Paraguay kargo
 • Peru kargo
 • Polonya kargo
 • Portekiz kargo
 • Romanya kargo
 • Ruanda kargo
 • Rusya kargo
 • Samoa kargo
 • San Marino kargo
 • Senegal kargo
 • Seyşeller kargo
 • Sırbistan kargo
 • Sierra Leone kargo
 • Singapur kargo
 • Slovakya kargo
 • Slovenya kargo
 • Solomon Adaları kargo
 • Somali kargo
 • Sri Lanka kargo
 • Sudan kargo
 • Surinam kargo
 • Suriye kargo
 • Suudi Arabistan kargo
 • Svaziland kargo
 • Şili kargo
 • Tacikistan kargo
 • Tanzanya kargo
 • Tayland kargo
 • Togo kargo
 • Tonga kargo
 • Trinidad ve Tobago kargo
 • Tunus kargo
 • Tuvalu kargo
 • Türkmenistan kargo
 • Uganda kargo
 • Ukrayna kargo
 • Umman kargo
 • Uruguay kargo
 • Ürdün kargo
 • Vanuatu kargo
 • Vatikan kargo
 • Venezuela kargo
 • Vietnam kargo
 • Yemen kargo
 • Yeni Zelanda kargo
 • Yunanistan kargo
 • Zambiya kargo
 • Zimbabve kargo

 

 

 • Yurtdışına Kargo Avusturya Uçak Kargo 
 • Avusturya Lojistik Avusturya Dış Ticaret Avusturya ihracat
 • Avusturya Karayolu Demiryolu Denizyolu Hava Yolu Şirketi
 • Yurtdışına Kargo Avusturya Yurtdışına Kargo 
 • Yurtdışına Kargo Avusturya Uçak Kurye 
 • Yurtdışına Kargo Avusturya Acil Uçak Kurye 
 • Yurtdışına Kargo Avusturya Kargo 
 • Yurtdışına Kargo Avusturya Acil Kargo 
 • Yurtdışına Kargo Avusturya Express Kargo 
 • Yurtdışına Kargo Avusturya Hızlı Kargo 
 • Yurtdışına Kargo Avusturya Kurye 
 • Yurtdışına Kargo Avusturya Acil Kurye 
 • Yurtdışına Kargo Avusturya Hızlı Kurye 
 • Yurtdışına Kargo Avusturya En Hızlı Kargo 
 • Yurtdışına Kargo Avusturya En Hızlı Kurye 
 • Yurtdışına Kargo Avusturya Yurtiçi Uçak Kargo 
 • Yurtdışına Kargo Avusturya Yurtdışı Uçak Kargo 
 • Yurtdışına Kargo Avusturya Yurtdışı Express Kargo 
 • Yurtdışına Kargo Avusturya Yurtdışı Acil Kargo 
 • Yurtdışına Kargo Avusturya Yurtdışı En Hızlı Kargo 
 • Yurtdışına Kargo Avusturya Express Uçak Kargo 
 • Yurtdışına Kargo Avusturya Express Acil Kargo 
 • Avusturya Yolcu Beraberi Kurye – Avusturya Yolcu Beraberi Kargo
 • Avusturya Yolcu Beraberi Uçak Kargo – Avusturya Cenaze Taşımacılığı
 • Yurtdışına Kargo Avusturya Vip Kargo 
 • Yurtdışına Kargo Avusturya Yurtdışı Yurtdışına Kargo 
 • Yurtdışına Kargo Avusturya En Hızlı Uçak Kargo 
 • Yurtdışına Kargo Avusturya İthalat İhracat Şirketi ve Firmaları
 • Yurtdışına Kargo Avusturya Kargo 
 • Yurtdışına Kargo Avusturya Kurye  Acil Hava Kargo