AŞI KARGO SAVAŞLARI BAŞLAMAK ÜZERE

Aşı taşıma savaşları başlamak üzere

Orta Doğu kargo havayolları, yakın gelecekte COVID-19 aşısı dağıtımı için savaşmak üzere. 28 Eylül 2020’nin aynı gününde, hem Etihad Cargo hem de Qatar Airways Cargo, yeni ürünler piyasaya sürdüğünü ve yaklaşan COVID-19 aşı teslim akışı ile ilgili anlaşmalar imzaladığını duyurdu.

Etihad Cargo, ilaç ve sağlık ürünleri hizmeti için PharmaLife başlattı. Hava yolu, sıcaklığa duyarlı ürünleri ve ekipmanları taşıyabilmek için özel sıcaklık koşulları sağlayan hibrit konteynerleri kullanmaya hazır.

Etihad Kargo Operasyon Başkanı Andre Blech, taşıyıcının amacının bu tür ürünlerin teslimatını en kısa sürede sağlamak için her türlü özel gereksinimleri karşılamak olduğunu açıkladı. Taşıyıcı, COVID-19 aşısının gelecekteki lansmanına dünya genelinde önceden hazırlanıyor.

Blech basın açıklamasında, “Bir aşı onaylandıktan sonra gereken hizmeti ve beklenen tüm unsurları yönetmek için özel bir COVID-19 aşısı iş gücü oluşturduk” dedi.

Blech’e göre, PharmaLife’ın sunduğu gönderi çözümleri, Abu Dabi, Chicago, Barselona, ​​Dubai, Haydarabad, Londra, Frankfurt, Milano, Mumbai, Melbourne, Şanghay, Singapur ve Sidney dahil olmak üzere küresel olarak Etihad ağı üzerinde 54 noktada mevcut olacak. Ayrıca Etihad Cargo, Aralık 2019’da aldığı Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği’nden (IATA) CEIV Pharma sertifikasını alan ilk Orta Doğu havayoludur.

Bu arada Katar’da, Qatar Airways Cargo ve ilaçların taşınmasında kullanılan ekipmanları tasarlayan SkyCell şirketi arasında işbirliği sözleşmesi imzalandı. Anlaşma kapsamında Qatar Airways Cargo, nakliye çözümlerinin çeşitliliğini artıracak , ilave ilaç ve sağlık ürünleri kargo hizmetleri sunabilecek.

SkyCell tarafından üretilen çok çeşitli sıcaklık kontrollü hibrit konteynerler kullanan Qatar Airways Cargo, 77’den fazla varış noktasında müşterilerine ilaç taşıma hizmetleri sunmayı planlıyor.

Havayolunun hibrit konteyner yatırımı, COVID-19 aşısının nakliyeye hazır olacağı küresel lojistik sürecini desteklemeye hazırlık için Qatar Airways Cargo stratejisinin bir parçasıdır.

corona 5198347 640