ANGOLA KARGO

ANGOLA KARGO HAKKINDA HERŞEY 0 554 173 0000

Angola kargo göndermenin yolları HAKKINDA HERŞEY 0 554 173 0000

Angola Kargo göndereceklerin firma olma zorunluluğu yoktur. Kurumsal veya Bireysel gönderiler de yapılabilir. Kendi imal ettiğiniz ürünleri , hediyelerinizi , kişisel eşyalarınızı hatta küçük ticari taşımalarınızı fatura olmadan proforma hazırlayarak Angola’ya gönderebilirsiniz.

Angola gümrük mevzuatında bürokrasi yoğundur. Zorluk yaşanabilir.

Angola’da gerçek ve tüzel kişiler ithalat yapabilmektedir. İthalat yapmak isteyen gerçek ve tüzel kişilerin Ticaret Bakanlığından ithalat lisansı alması gerekmektedir. Değer olarak 2.500 $, miktar olarak ise 100 kg’ı geçmeyen yolcu beraberinde eşyaların geçişine izin verilmektedir.

Angola’ya posta yoluyla kargo göndermek

Angola’ya posta yoluyla kargo gönderimi denmektedir. Minimumdan kargodan toplamda 150 kilogram ve fatura değeri 7500 avroyu geçmeyen gönderilerinizi proforma hazırlayarak, gümrük yapmadan yada ETGB’li ( İhracatta Posta ve Hızlı Kargo Taşıyıcıları tarafından elektronik ortamda düzenlenen bir beyandır. Dolaylı temsil yoluyla 150kg ve 7500 EUR değere kadar ihracat gönderileri için ETGB’li Hızlı İhracat hizmeti verilmektedir.) gönderim yapabilirsiniz.

Angola’ya proforma veya fatura ile kargo göndermek mümkündür. Firmamız bireysel ve kurumsal firmalara her türlü desteği vermeye hazırdır.

Alternatif kargo seçeneklerinin az  olduğu Angola’ya kargo gönderilerinizde kesinlikle Angola kargo fiyat ve servislerimizi sormalısınız. Kargolarınızı en uygun zamanda, en uygun seçenekleri sunarak yerine ulaştırıyoruz.

Angola’ya ihracat yapmak

Eğer ihracatçılar birliklerinden bir tanesine kayıtlı bir firma iseniz veya sizin adınıza ihracat yapabilecek bir dış ticaret firması varsa faturalı ticari gönderileriniz Türkiye’den Angola’ya hava ve deniz kargo olarak sevk edilebilir.

Angola’ya posta yoluyla mı yoksa ihracat mı yapmak daha uygundur?

Angola’ya posta yoluyla gönderi demek kapıdan – kapıya hizmet demektir. Alıcı varış noktasında olası vergi ve gümrük masraflarını karşılamak durumundadır. İsterse bu sorumluluğu gönderici de alabilir.

Posta yoluyla kargo gönderimi daha çok küçük ölçekli taşımalar için uygundur. Gümrük masrafı olmadığı gibi varış noktasında da kargolar alıcının kapısına kadar teslim edilmektedir.

Bir sınıflandırma yapmak gerekirse;

 • 1 – 75kg arası kesinlikle posta yoluyla yapılmasını öneririm. Servis süreleri 3-4 günden başlamakla bilikte toplam maliyet ihracata göre daha az olacaktır.
 • 100 kilogram üzeri  göneriler gönderilecek ülkeye göre ve aciliyetine göre hem posta yoluyla hemde ihracat olarak düşünülebilir. Hatta tonajlı mallar deniz kargo ile gönderilmelidir.
 • Angola’ya uçak kargo gönderilerinde aktarmasız servis sunan havayolu yoktur. Air France Kargo ve Emirates Kargo Luanda’ya en ekonomilk ve hızlı kargo servisi vermektedir.

Angola Kargo Firmaları / Angola Kargo Fiyatları

Angola’ya uçak kargo gönderilerinde aktarmasız servis sunan havayolu yoktur. Air France Kargo ve Emirates Kargo Luanda’ya en ekonomilk ve hızlı kargo servisi vermektedir.

Angola havalimanları ;

 • Airports de Fevereiro International Airport (Luanda)
 • Mukanka International Airport (Lubango)
 • Catumbela International Airport (Benguela)

 

Angola Limanları ;

 • Ports Luanda
 • Lobito
 • Namibe
 • Cabinda
 • Soyo

Angola Uçak Kargo hakkında bilgi almak için 0542 2362361 nolu telefondan bizlere ulaşabilir veya kargo detaylarınızla birlikte (tonaj, ölçüler, mal cinsi vs.) info@ucakkargo.gen.tr elektronik posta adresinden fiyat talebinde bulunabilirsiniz

Size Yardımcı Olmamızı Kolaylaştıracak Kargo Detayları

• Nereden / Nereye ( hangi şehirden hangi şehire )
• Ağırlık ( kaç kap kaç kilo. Parça başı 30kilogramı geçen kargoların bilgisi verilmelidirr.)
• Ölçüler ( en , boy , yükseklik olarak.. Ölçüler önemlidir. Uzunluk 300cm den fazla ve 150 cm yüksek kargolar için uyarmalısınız )
• Malın Cinsi ( taşınacak kargonun muhteviyatı . tehlikeli madde olup olmadığı , özel bir hizmet gerektirip gerektirmediği. Özel kargo taşımacılığı için ihracat / hava kargo önerilir)
• Kargonun Hazır Olacağı Tarih
• Gıda taşınacaksa, gıda sertifikası
• Kimyasal taşınacaksa MSDS

Angola’ya Acil Kargo – Angola’ya Hızlı Kargo – Angola’ya Express Kargo

Ülkeye kargo aracılığı ile gönderimlerde ulaşım süresi 3-5 gün olup, dosyalara 35-50 usd, paketlere 75-100usd , kolilere ise büyüklüğüne bağlı olarak 125 ile 250 Usd arasında değişen fiyatlar uygulanmaktadır.

Angola’nın gümrük vergi oranları % “0” ile 30 aralığında seyretmektedir. Angola’nın tarife (GTİP) bazında uyguladığı gümrük vergi oranlarını Angola Gümrük İdaresi (Direcção Nacional das Alfândegas) belirlemektedir.

Angola’ya Evcil Hayvan Götürmek

Angola’da evcil hayvan götürmesinde herhangi bir karantina süreci yok.

Angola’da evcil hayvan iki şekilde getirebilirsiniz:
1- Yolcu beraberi
2- Kargo olarak

Kedilere ve köpeklere, Angola Veteriner Otoriteleri tarafından verilen geçerli bir İthalat İzni, veteriner sağlık sertifikası ve varıştan en fazla 4 ay önce düzenlenen kuduz aşılama sertifikası eşlik etmelidir.

Angola Uçak kargo için bizimle temasa geçebilirsiniz. 0 554 173 00 00 telefon hattımız ve e posta adresimiz info@ucakkargo.gen.tr

Angola Gümrük İşlemleri

Bazı ürünler sevkiyat öncesi denetime tabidir (PSI). Diğerleri, Ticaret Bakanlığı’ndan bir ithalat lisansı veya yetkili Bakanlıktan belirli bir yetkilendirme gerektirir.

Gereken belgeler arasında gümrük vergilerinin hesaplanması için “Documento Unico” (tek belge), mülkün mülkiyet kanıtı ( Menşei – Certificate of Origin ) , konşimento, ticari fatura, ambalaj listesi ve ürünü alma veya ihraç etme hakkını belgeleyen belirli nakliye belgeleri yer alır.

Ayrıntılar için Gümrük web sitesine bakın (Portekizce).

Ağır bürokrasi ve mevzuat ,  malların gümrük kontrolünde uzun gecikmeler yaşamasına sebep olabilir.

Angola Nakliye

Ülkemizden Angola’ya doğrudan hava yolu ulaşımı bulunmamaktadır. Angola’nın başkenti Luanda’ya doğrudan sefer düzenleyen başlıca havalimanları , Portekiz, Frankfurt, Londra, Paris, Dubai, Pekin, Johannesburg ve Nairobi’dir.

Quatro de Fevereiro Uluslararası Havaalanı başkent Luanda şehir merkezinden 4 km uzaklıktadır. Havaalanının şehir merkezine uzaklığı trafiğe bağlı olarak yaklaşık 15 dakika sürmektedir. Havaalanında ayrıca aşı kontrolü (sarı kart) talep edilmektedir.

Yetersiz altyapı nedeniyle, ülkede malların kara taşımacılığı uzun, pahalı ve zordur. Luanda ve Lobito limanlarına ulaşan mallar kıyı boyunca dağıtılır, ancak nadiren iç bölgelere ulaşırlar. Demiryolu ağı, savaş nedeniyle ağır hasar görmüştür ve sadece çok kısa kesimlerde çalışır durumdadır.

Bununla birlikte, ülkenin altyapısını rehabilite etmek için büyük yatırımlar yapılmaktadır.

Angola Denizyolu Taşımacılığı

Angola’ya, uluslararası deniz taşımacılığı Luanda, Lobito, Namibe ve Kabinda limanları üzerinden gerçekleştirilmektedir. Yükleme belgesi (certificate of shipment) olmadan yükün limana boşaltılmasına izin verilmemektedir. Adı geçen belgenin yüklemenin Angola’ya hareketinden önce Angola Ulusal Konseyinin yükleme limanındaki temsilciliğinden (Conselho Nacional de Carregadores – CNC) temin edilmesi, gönderenin sorumluluğundadır.

Önemli limanların çoğunda, yükleme belgesinin temin edilebileceği (certificate of shipment) bir CNC temsilciliği bulunmaktadır.

Ayrıca, aşağıda yer alan adresten de doğrudan temin edilebilmektedir. Yükleme belgesi ile birlikte (certificate of shipment), konşimentonun fotokopisi ve faturanın da ibraz edilmesi gerekmektedir.

CNC – Palácio de Vidro 5º Andar
Web: www.cnc-angola.gv.ao/siga
Telefone: 222 31 00 97
Fax: 244 222 – 31 05 55 – 31 17 76
e-mail: cnc@cnc-angola.gv.ao

Diğer taraftan, CNCA Belgesi Angola’ gümrük işlemlerinde konşimento ile birlikte ibraz edilmesi gereken bir belgedir.

Söz konusu belge, Angola Nakliyeciler Konseyi (C.N.C.A.-Conselho Nacional de Carregadores de Angola) veya bu Konsey’in acenteleri tarafından düzenlenebilmektedir.

Angola Gümrük İdaresi’nin Angola’daki ithalatçılardan Talep Ettiği Belgeler;

1. Gümrük İşlemleri Formu: Tek Belge olarak da bilinen bu form Devlet Basımevi’nden (Imprensa Nacional) 10 Kz’ya alınabilmektedir.
2. Orijinal Ticari Fatura: ithalatçının ve ihracatçının adının ve adreslerinin, ithal edilen malın miktarının ve tanımının, FOB bedeli, sigorta ve navlun değerlerinin bulunduğu faturadır.
3. Taşıma Belgesi-Orijinal (Título de Propriedade): Deniz Konşimentosu (Conhecimento de Embarque – B/L via marítima); Havayolu Faturası –AWB (Carta de Porte – via aérea); Yük Manifestosu/Özet Beyanı (Manifesto de Carga – via rodoviária); Boletim de Carga (Via ferroviária); CP2 (encomendas postais);

Angola Pasaport ve Vize İşlemleri

Diplomatik (Kırmızı), Hizmet (Gri), Hususi (Yeşil) ve Umuma Mahsus Pasaportu (Lacivert) olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Angola’ya yapacakları seyahatler vizeye tabidir. Vize başvurusu için aşağıda iletişim bilgileri yer alan Angola’nın Ankara Büyükelçiliğine başvurulması gerekmektedir.

Angola Ankara Büyükelçiliği
Kennedy cad.155/1-2-3 GOP/Ankara
Tel: +90 312 428 27 70 / 71 / 74 / 75
Fax: +90 312 428 27 72
Email: info@embassyangolatr.org
http://tr.embassyangolatr.org/

Angola’ya girişlerde geçerli bir pasaport ve sarı humma sertifikası gerekmektedir. Sarı Humma Sertifikası ve sarı humma aşısına ilişkin bilgilere Sağlık Bakanlığı Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü’nün www.hssgm.gov.tr/ internet adresinden ulaşılabilmektedir.

 

angola cargo angola cargo tracking note angola cargo agents angola cargo waiver angola airlines cargo tracking angola airlines cargo Angola Kargo | Angola Uçak Kargo | Angola Acil Kargo | Angola Kargo Firmaları | Angola Kargo Fiyatları | Angola Hava Kargo
angola cargo angola cargo tracking note angola cargo agents angola cargo waiver angola airlines cargo tracking angola airlines cargo