Almanya Kargo ücretleri 0554 173 0000

Almanya Kargo ücretleri HAKKINDA HER ŞEY / SHİPPİNG FROM TURKEY ISTANBUL TO GERMANY

Almanya kargo ücretleri deyince bir çok seçenek karşımıza çıkıyor. Almanya çok büyük bir ülke olmakla birlikte ihracatımızda en önemli bir yer teşkil etmektedir.

Almanya kargo ücretleri ve kargo gönderme şekillerine gelince kişisel gönderiler için Almanya express kargo, çok büyük ve acil olmayan kargolar için Almanya gemi kargo ve acil kargolar içinde Almanya uçak kargo ya da Almanya hava kargo seçeneklerimiz mevcuttur.

ALMANYA KARGO

Almanya express kargo

Türkiye çıkışında gümrük yapmaksızın gönderi yapmanın sınırı 300kg ve 15 bin avro mal değeridir. Bizim önerimiz evrak ve kişisel gönderilerinizi express kargo yada kurye denilen servisimizi kullanmanızdır. Kapıdan kapıya olan bu serviste ülke çıkışında gümrükleme gerekmezken varış noktasında gümrükleme ve vergilendirme oluşabilir.

1 -75kg arası kargolarAlmanya kurye kargo için idealdir. 100kg ve ötesi Kuveyt ihracat yani Almanya uçak kargo olarak değerlendirlmelidir.

Servis çok önemli değil geçte gitsin diyorsanı ptt Almanya kargo ile görüşebilirsiniz.

Almanya uçak kargo

Almanya hava kargo yada Almanya hava ihracat gönderisi anlamına gelen bu taşıma şeklinde gönderici varış noktasına fatura kesmektedir. Türkiye çıkış havalimanında da gümrük yapmaktadır. Kargonun Almanya varışında da gümrükleme ve vergilendirme gerçekleşmektedir. Genelde havalimanından havalimanına bir servis olmaktadır. Frankfurt ve Köln Havalimanı ülkenin hava kargo kapısıdır.

Almanya gemi kargo ve karayolu

Almanya yapılan gönderilerin bir kısmı gemi ile yani denizyolu ile yapılmaktadır. Büyük bir kısmı karayoludur.

Almanya karayolu kargo, maliyet anlamında en ucuz taşıma şeklidir.

Almanya minivan kargo hava kargo ile yarışmaktadır. Hem fiyat hem hız açısından çok başaruılıdır.

Yine çıkış ve varışta gümrük yapılması gerekmektedir.

Almanya kargo fiyat

Almanya express kargoda fiyat kilo ve kapladığı alana göre değişir. Birim malyet 30kg üzeri 4-5 avrodur. Evrak gönderileri 30 avrodan başlamaktadır.

Almanya uçak kargo fiyatları çok değişkendir. Kargonun cinsine, ağırlığına, boyutlarına ve kullanılan havayoluna göre değişiklik gösterir. Pandemi sürecinde fiyatlar tavan yapmış durumdadır.

Almanya deniz kargoda hem parsiyel hem de full konteyner fiyatları vardır. Pandemiden Almanya Parsiyel ve Almanya full konteyner fiyatları da artmıştır.

Almanya KARGO SİRKETLERİ

Almanya Türk Hava Yolları Lufthansa Havayolları Sunexpress ve Pegasus Havayolları aktarmasız servis vermektedir.

Hem İstanbul Havalimanı’ndan hem de İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan servis bulunmaktadır. Geniş gövdeli uçaklar genelde İstanbul Havalimanı’ndan servis vermektedir.

Almanya kargo firmaları

Almanya Kargo gönderileriniz için yetkili kargo firmalarını öneririz. Paketlemeden tutun mevzuata kadar size destek olacaklardır.

Almanya kargo Aksaray diye adlandırılan kargo şekli ise firmalar sizin küçük çaplı kargolarınızı ve bir çoğunu toplarlar. Kendi ihracatları gibi varış noktasında kendi firmalarına gönderirler ve gümrükten çekerler. Çoğu zaman vergiler dahil bir sistem olur. Kargo toplanması beklendiği için süreç zaman alabilir.

ALMANYA KARGO TAKİP

Türkiye Almanya kargo , Almanya İstanbul kargo larının takip konularında sizlere yardımcı olabiliriz.

İsterseniz kendiniz de Almanya Lufthansa Hava Yolları kargo takip sayfasını yada Türk Hava Yolları Kargo takip sayfasını sorgulayabilirsiniz.

Almanya Lufthansa Hava Yolları kargo takibi için bizleri arayabilirsiniz.

Almanya Kargo ücretleri HESAPLAMA

Kargoların kendi ağırlıklarının yanı sıra bir de kapladıkları alan hesap edilir. Kargoda 1 kilogram demir ile 1 kilogram pamuk aynı hesaplanmaz. Demir yer kaplamazken pamuk belkide 1 çuval yer kaplar.

Kargo taşımacılığı ticari bir olay olduğu için her taşıyıcı maksimum kargo taşıma ve kâr elde etmeyi planlar. Elindeki yeri de en yüksek geliri elde etmek için kullanır.

Hava kargo en pahalı olan taşıma şeklidir. Denizyolu , demiryolu ve karayolu taşımacılığı çok daha ucuz taşımalardır.

Almanya Kargo ücretleri M3 hesaplama

1m3 kargo hava ihracat gönderilerinde 167kg olarak hesaplanmaktadır. ( eğer kargonuzun kendi ağılığı 167kg dan düşük ise )

1m3 kargo hava express , kurye DHL , TNT, UPS ,FEDEX ) gönderilerinde 200kg olarak hesaplanmaktadır. ( eğer kargonuzun kendi ağılığı 200kg dan düşük ise )

1m3 kargo karayolu ihracat gönderilerinde 333kg olarak hesaplanmaktadır. ( eğer kargonuzun kendi ağılığı 333kg dan düşük ise )

Eğer kargonuzun kendi ağırlığı hacimsel ağırlıktan yüksek ise kargonuzun kendi ağırlığı ödemeye esas ağırlık olarak baz alınarak hesaplama o ağırlık üzerinden yapılır.

Almanya Kargo ücretleri HESAPLAMAYA ETKİ EDEN FAKTÖRLER

Kargonun muhteviyatı, aciliyeti, istiflenemez olması, özel hizmet gerektirmesi ödemeye esas teşkil eden ağırlık ile çarpılacak fiyatı belirler.

Yani kargonuz hassas bir kargo ise üstüne kargo konulamıyorsa maliyet artar. Kargonuz bozulabilir kargo ise kargonuzun belli bir sıcaklıkta korunması gerektiği için maliyet artar. Kargonzun planlandığı şekilde uçamasını garanti etmek için ekstra ödeme yapmanız gerekebilir. Almanya kargo ile Çin kargo maliyeti aynı olmayacaktır. Bir Avrupa kargo ile bir Afrika kargo maliyeti aynı olmayacaktır. Küçük kutulardan oluşan bir kargo ile 300cm den büyük kargoların maliyeti aynı olmayacaktır. Bir tekstil taşıması ile bir altın taşıması aynı fiyattan olmayacaktır.

Aynı zamanda kişisel gönderiler ile ihracat / ithalat taşımalarının gümrük ve vergi işlemlerinden dolayı maliyet hesaplamaları farklı olmaktadır.

EN UCUZ YURTDIŞI KARGO ÜCRETLERİ

En ucuzu en iyi hesaplanmış olanıdır. Doğru kargo firması, doğru taşıma şekli size en uygun en ucuz kargoyu bulmanıza yardımcı olacaktır.

Özellikle kişisel gönderi yapanlar gerekmedik yer kaplayan ama hafif ve pek değeri olmayan, varış noktasından da kolayca temin edilebilecek şeyleri taşımasınlar.

YURTDIŞI KARGO VERGİ ÜCRETİ

Ülkeler yurtdışına gönderirken bir vergi talep etmez. Yalnız varış noktasında her ülke iyi kötü bir takım vergiler ister. Bazı ülkelerin vergi muafiyeti vardır, onun üzerinde değerdeki kargolara vergi uygularlar. Mesela Amerika Kargo vergi muafiyeti 800 usd dir. Bunun altında vergi almaz. Ama Türkiye’de vergi muafiyeti yoktur, her getirdiğiniz ürüne vergi ödersiniz. Avrupa kargo vergi muafiyeti 22 EUR dur.

Ticari kargo getiriyorsanız mutlaka bir gümrükçüden ön bir çalışma talep edin.

almanya kargo fiyatları
almanya uçak kargo, almanya hava kargo, almanya kargo fiyatları, uçak kargo, hava kargo hizmetleri