ABU DABI KARGO

Abu Dabi Kargo Hakkında Her Şey

Abu Dabi Kargo göndereceklerin firma olma zorunluluğu yoktur. Kurumsal veya Bireysel gönderiler de yapılabilir. Kendi imal ettiğiniz ürünleri | hediyelerinizi | kişisel eşyalarınızı hatta küçük ticari taşımalarınızı fatura olmadan proforma hazırlayarak Abu Dabi’ye gönderebilirsiniz.

Birleşik Arap Emirliklerinin büyük abisi.

Abu Dabi kargo , Dubai kargoya nazaran daha azdır. Dubai’ye çok yakındır. Hergün THY Kargo ve Etihad kargo yolcu uçuşları ile kargo taşımaktadır. Direk uçuşlarda , uçuş süresi yaklaşık 4 saat 40 dakikadır.

İstanbul (tüm havaalanları) ile Abu Dabi – Birleşik Arap Emirlikleri ( AUH ) arasındaki uçuşlar

14:15 19:55 Etihad 96 P S Ç P C C P IST-AUH
18:50 00:30 Turkish 868 P S Ç P C C P IST-AUH

Abu Dabi Uçak Kargo Firmaları

Abu Dabi şehrine aktarmasız uçan THY Kargo ve Etihad Kargo , İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan kalkmaktadır. İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan da Pegasus Kargo taşımacılık yapmaktadır.

Abu Dabi Kargo Uçakları

Abu Dabi’ye kargo uçağı hizmeti yoktur, yolcu uçakları ile hizmet verilmektedir. Abu Dabi Uçak Kargo gövdeleri küçük olduğu için çok büyük kargoların taşınmasında sorun olabilmektedir. Sınırlı kapasiteden dolayı da uçaklarda yoğunluk yaşanmaktadır ve ön rezervasyon alınıp yer tutulmalıdır.

Abu Dabi , dünyanın en yoğun ve en büyük havalimanlarından bir tanesi olan Dubai’ye çok yakındır. Dünyada belli başlı ticaret ve finans merkezlerinden bir tanesi olarak bu bölgeye Türkiye’den de çok yoğun bir şekilde hem yolcu hem de kargo trafiği olmaktadır.

ABU Dabi Kargo Fiyatları

Uçuşun yoğun olduğu hatta Abu Dabi kargo fiyatları da yoğun rekabet altındadır. THY Uçak Kargo ve Etihad kargo bu pazarı kontrol etmektedir. Pegasus kargo ,  Sabiha Gökçen havalimanından hizmet vermektedir. Pegasus kargo Abu Dabi kargo taşımacılığında rekabetçi fiyatlar sunmaktadır.

Abu Dabi Kargo Pazarının büyük bir bölümü İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan yapılmaktadır.

Alternatif kargo firması yerine Dubai Uçak Kargo kullanılabilir.

Abu Dabi Acil Kargo / Abu Dabi Hızlı Kargo

150kilogramı aşmayan Fatura değeri 7500 avroyu geçmeyen ürünleri gümrükleme yapmadan taşıyabilmekteyiz.

Bu taşımacılık genel kargo sınıfında yapılmaktadır.

Uçak Kargo hakkında bilgi almak için whast app 0554 173 0000 nolu telefondan bizlere ulaşabilir veya kargo detaylarınızla birlikte (kap ,kilo, ölçüler, mal cinsi vs.) info@ucakkargo.gen.tr eposta adresinden yardım talebinde bulunabilirsiniz

Size Yardımcı Olmamızı Kolaylaştıracak Kargo Detayları

  • Nereden / Nereye ( hangi şehirden hangi şehire )
  • Ağırlık ( kaç kap kaç kilo. Parça başı 30kilogramı geçmemeniz tavsiye edilir.)
  • Ölçüler ( en , boy , yükseklik olarak.. Ölçüler önemlidir. Uzunluk 250cm den fazla olamaz )
  • Malın Cinsi ( taşınacak kargonun muhteviyatı . tehlikeli madde olup olmadığı , özel bir hizmet gerektirip gerektirmediği. Özel kargo taşımacılığı için ihracat / hava kargo önerilir)
  • Kargonun Hazır Olacağı Tarih
  • Gıda taşınacaksa, gıda sertifikası
  • Kimyasal taşınacaksa MSDS

Ülkeye kargo aracılığı ile gönderimlerde ulaşım süresi 1-2 gün olup, dosyalara 15-20, paketlere 25-50, kolilere ise büyüklüğüne bağlı olarak 25 ile 250 Euro arasında değişen fiyatlar uygulanmaktadır. Bu doğrultuda info@ucakkargo.gen.tr adresine e-posta atmanız yeterlidir. Whats app hattımız +90 554 173 0000  nolu telefondan da bizlere ulaşabilirsiniz.

Abu Dabi Canlı Hayvan

Kediler, köpekler ve kuşlar (şahinler dahil) sadece onaylanmış limanlar üzerinden tasdikli kargo olarak ithal edilebilir ve bunlara aşağıdakiler eşlik etmelidir:

1. Birleşik Arap Emirlikleri İklim Değişikliği ve Çevre Bakanlığı (UAE MOCCAE) tarafından verilen ithalat izni

2. ihracatçı ülkenin yetkili makamları tarafından verilen veteriner sağlık sertifikası

3. mikroçip kimlik numarası, evcil hayvanın detayları ve gerekli aşıları içeren orijinal aşı kartı veya evcil hayvan pasaportu.

4. Kuduz Serumu Nötralizasyon testi (RSNT) için orijinal sertifikanın, seyahat öncesi 90 gün içinde minimum 0.5IU / ml veya daha yüksek titre olduğunu teyit etmesi. Bu sertifika, belirli ülkelerden gelen evcil hayvanlar için gerekli değildir, BAE MOCCAE web sitesine bakınız, aşağıdaki linke tıklayınız). Bazı kedi ve köpek ırklarının taşınması için ek kısıtlamalar uygulanabilir. Yolcuya eşlik eden servis köpeklerine, bir ithalat izni verilirse kabinde veya kontrol edilen bagajda izin verilir. Taşıyıcı, seyahatten en az 48 saat önce haberdar edilmelidir. İHRACAT: Evcil hayvanlar, BAE MOCCAE resmi ihracat sertifikasını elinde bulunduruyorlarsa, kontrol edilen bagajlar veya tezgâh üstü kargo olarak ihraç edilebilir. TRANSİT: Yolcu tarafından sağlık sertifikası, menşeli ihracat izni ve varış ülkelerinden ithalat izni veriliyorsa Transit İzni gerekmemektedir – İletişim U.A.E İklim Değişikliği ve Çevre Bakanlığı http://www.moccae.gov.ae/

 

 

Abu Dabi kargo | Abu Dabi Uçak Kargo | Abu Dabi Kargo Firmaları | Abu Dabi Kargo Fiyatları | Abu Dabi Uçak Kargo Fiyatları | Abu Dabi Express  Hızlı Kargo
Abu Dabi Kargo yüklemelerinizde 7/24 bizi arayabilirsiniz 0 554 173 0000